28.10.2018 - Landessieger Schau Sachsen - Coswig - Germany

judge: Hans Wiblishauer (Germany)

Photogallery on Facebook by Dominika Hucał

 

BLACK MALES

 

Baby class:

Vp.1 - JANJEST v. Hohenzollern (Jovanotti Unreachables - Gucci v. Hohenzollern)

 

Puppy class:

Vp.1 - JÜRGEN v. Markischen Leo (Domenicus v. Markischen Leo - Roma v. Silverkrohn)

Vp.2 - THOR v. Südharz (J'Aron-Kantu del Naissus - Puppy v. Südharz)

 

Youth class:

Vg.1 - VIPER v. Hellerwald (Brasil v. Hohenzollern - Roxy v. Hellerwald)

 

Intermediate class:

Exc.1, res.CAC - INFERNO v. Hohenzollern (Jovanotti Unreachables - Carisma v. Hohenzollern)

Exc.2 - BARON v. Silverkrohn (Bruno v. Markischen Leo - Roma v. Silverkrohn)

 

Open class:

Exc.1 - Iz Valkirii NERIUS (Ebay del Tibur - Sant Kreal Maxima)

 

Working class:

Exc.1 - HUGO v.d. Töpferstadt (Bruno v. Markischen Leo - Minna)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, Landesgruppen Sieger Sachsen 2018 - AYK v. Elbthor (Chester v.d. Töpferstadt - Emy v.d. Töpferstadt)

 

 

BROWN MALES

 

Youth class:

Exc.1, Landesgruppen Jugend-Sieger Sachsen 2018 - WANJA v. Waldwinkel (Mythos del Rio Bianco - Roxana v. Waldwinkel)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - Octavians HOROS IMPERATOR (Octavians Dragoul Donatus - LeLetton Harpye Helewedem Octavians)

 

Working class:

absent - RAMON Elite House (Ilane della Piancarda - Indhira Elite House)

 

 

BLACK FEMALES

 

Baby class:

Vp.1 - JORDES v. Hohenzoller (Jovanotti Unreachables - Gucci v. Hohenzollern)

Vp.2 - KIM KISS de Badea Gheo (Cabron de Badea Gheo - Destiny's Phoenix I'm Just a Girl)

 

Puppy class:

Vp.1 - JANIS JOPLIN v. Markischen Leo (Domenicus v. Markischen Leo - Roma v. Silverkrohn)

 

Youth class:

Exc.1, Landesgruppen Jugend-Siegerin Sachsen 2018 - Vivat de Vinko WONDERFUL AALIYAH (Ayk v. Elbthor - Kalinka-Malinka de Grande Vinko)

Exc.2 - LILLITH LADY v. Lehmannsfelsen (Jovanotti Unreachables - Escada v. Lehmannsfelsen)

Vg.3  - Casa di Fera HENRIETTA (Quiz v. Schwarze Kraft - Elegant Line Samba)

Vg.4 - CANDY v. Königsforst (Ataraxie's Erwin - Binya v. Königsforst)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC, Landesgruppen Siegerin Sachsen 2018, BOB - IEVITA v. Hohenzollern (Jovanotti Unreachables - Carisma v. Hohenzollern)

Exc.2 - Octavian's HOPE DE HELENE (Octavian's Dragoul Donatus - LeLetton Harpye Heleweden Octavians)

 

Open class:

Exc.1 - JESSY PRINCESS v. Lehmannsfelsen (Asterix del Nasi - Dobergaarden Forever Penny Lou)

 

Working class:

Exc.1, res.CAC - HAPPY v.d. Töpferstadt (Bruno v. Markischen Leo - Minna)

Exc.2 - FEEFERUN v. Hohenzollern (Oksamit de Grande Vinko - Armani v. Hohenzollern)

Exc.3 - JODEE FAYE v. Lehmannsfelsen (Asterix del Nasi - Dobergaarden Forever Penny Lou)

 

Champion class:

Exc.1 - RIHANNA Elite House (Ilane della Piancarda - Indhira Elite House)

 

Veteran class:

1st place - KYRANA v. Bavaria (Hilo v. Nemesis - Jamaica v. Nemesis)

2nd place - Nightwish Mystin ELEANOR (Fedor del Nasi - Come As You Are Oksana)

 

 

BROWN FEMALES

 

Baby class:

Vp.1 - Pride of Russia ZAKIRA (Sant Kreal Elixir - Pride of Russia Tamara)

 

Youth class:

Vg.1 - AXANDRA v. Rhenania (Valdo from Lipar Land - Alminoris Bruna Borussia)

 

Intermediate class:

Vg.1 - Get To The Point NIA (Hazar di Altobello - J'Adore of Devil Inside)

 

Open class:

Exc.1, CAC, Landesgruppen Siegerin Sachsen 2018 - OLAYA v. Bavaria (Pocho di Prisconte - Kyrana v. Bavaria)