14.10.2018 - CAC Warsaw - Poland "80th Anniversary Jubilee Show

judge: Augusto Benedicto III Santos (PH)

MALES

 

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy, BIS Puppy 4 - Via Felicium ZEPTER (Colt di Perlanera - Tahi-Reme Kaylie)

absent - Black Fusion AAMAN AKAAL (Dura Lex Polonia Effendi - Beli Laguna Vita)

absent - PEGASO di Prisconte (Pride of Russia Taymir - Uappa Wanda di Prisconte)

 

Youth class:

Exc.1, Junior Winner - Via Felicium GAMBIT (Colt di Perlanera - Teraline Orleit)

Exc.2 - VILAND GROSS iz Zoosfery (Santiago iz Zoosfery - Holland Rose iz Zoosfery)

Exc.3 - THOR TSENTURIUM Jahrestal (Franyo Freiherr v. Hohenzollern - Agatha Aciristie Jahrestal)

Exc.4 - STEVEN SPIELBERG Jahrestal (Alea by The Sea - Dirty Diana Jahrestal)

Exc. - Casa di Fera HERMES (Quiz v. Schwarze Kraft - Elegant Line Samba)

absent - Sant Kreal BELLATOR (Ebay del Tibur - Sant Kreal Centara)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - MAGNUM so Stanitsy Magnitnaya (Livonija Baron Ringo Star - Hrizantema Verandi so Stanitsy Magnitnaya)

Exc.2 - Pax Deorum EMIDIUS (Apollo - Zarnitsa)

Exc.3 - Destiny's Phoenix NORTH KING (Ebay del Tibur - Destiny's Phoenix Jojoba)

 

 

Open class:

Exc.1, CAC, Best Male, BOS - Iz Valkirii LOWENBRAU (Ak-Yar Avgur - Izvalkirii Granda)

Exc.2 - Eria Pro HARTL (Eria Pro Versailles - Eria Pro Arabika)

Exc.3 - Via Felicium VOSTORG (Prince Piero di Perlanera - Tahi-Reme Kaylie)

absent - Santa Julf EINSTEIN (Livonija Baron Amber Amulet - Santa Julf Judara)

absent - IRON ILLIR Jahrestal (Russkaja Mechta Krutoi Kozak - Cindy Crawford Jahrestal)

 

Working class:

Exc.1, CAC - Sant Kreal NORD (Pride of Russia Sidor - Sant Kreal Yunona)

Exc.2 - Pride of Russia TAURUS (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Kalina)

 

Champion class:

Exc.1, CAC - SEBASTIAN iz Zoosfery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)

Exc.2 - Eria Pro ISKANDER (Asterix del Nasi - Eria Pro Verona)

Exc.3 - Santa Julf GUNTHER (Smart Wood Hills Kaiser Konsantin - Santa Julf Helga)

Exc.4 - ARCHIE Revadog (Dura Lex Polonia Gaudi - Rena Regina Morgantina)

Exc. - COLT di Perlanera (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Trunka Lunka di Perlanera)

Exc. - OKEAN ELZY de Grande Vinko (Danafox's Nabuco - Brina Bahilu de Grande Vinko)

Exc. - Vostra Altezza EXCALIBUR (Zet iz Galakuna - Catrina z Padoku)

absent - Filimamont EXTRA-TERRESTRIAL (Bentley z Padoku - May-B) 

 

FEMALES

 

 

Puppy class:

Vp.1 - BELLARIS Revadog (Dura Lex Polonia Hussaro Aquilae Ala - Rena Regina Morganina)

 

Youth class:

Exc.1, Junior Winner, Best Junior - Sant Kreal BENITA (Ebay del Tibur - Sant Kreal Centara)

Exc.2 - AMANI Diamanti Neri (Bismarck Vital Screen - Inborn Fortuna Miranda Medea)

Exc.3 - Smart Wood Hills VIKKI (Smart Wood Hills Ulan - Smart Wood Hills Victoria)

Exc.4 - GIPSY Black Shadow (Inaqui de Black Shadow - Ona Black Shadow)

Exc. - Get To The Point NELA (Hazar di Altobello - J'Adore of Devil Inside)

Exc. - Vivat de Vinko VITALE MARE NERO (Okean Elzy de Grande Vinko - Zarina Mare Nero de Grande Vinko)

Vg. - Get To The Point NIA (Hazar di Altobello - J'Adore of Devil Inside)

absent - Pride of Russia FEERIA (Pride of Russia Altay - Pride of Russia Kedra)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - Filimamont GLANCE OF GLORY (Livonija Baron Piter Pen - Jarmjenna iz Zoosfery)

Exc.2 - Filimamont HABANITA BRAVO (Smart Wood Hills Boromir - Donnehaus Haikona)

Exc.3 - Teraline VENDETTA (Pride of Russia Taras - Teraline Pantera)

Exc.4 - Ak-Yar ZAREMA (Ak-Yar Yanko - Ak-Yar Barocca)

Exc. - Pride of Russia YASHMA (Pride of Russia Taras - Pride of Russia Sasha)

Exc. - Pride of Russia NAYARA (Eutay del Nasi - Pride of Russia Rubina)

absent - RED ROSE Jahrestal (Sant Kreal Idol - Cindy Crawford Jahrestal)

 

Open class:

Exc.1, CAC - Pride of Russia FEODORA (Pride of Russia Luchezar - Pride of Russia Pikovaya Dama)

Exc.2 - Pride of Russia ASTERONA (Sant Kreal Elixir - Pride of Russia Ishtar)

Exc.3 - Smart Wood Hills ODRI (Lucky Luciano Tikrai Nauja - Smart Wood Hills Victoria)

 

Working class:

Exc.1, CAC - Irinland BEATRICHE FOR DE GRANDE VINKO (Queenstone Betelges - Pride of Russia Kalina)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, Best Female, BOB - Alkahest KENZO (Grand Mollis Parker - Sant Kreal Irria)

Exc.2 - Tahi-Reme VIVIANA (Asterix del Nasi - Tahi-Reme Jameerah)

Exc.3 - SALTIGA iz Zoosfery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)

Exc.4 - Via Felicium VINCERE NATUS (Prince Piero di Perlanera - Tahi-Reme Kaylie)

Exc. - ABARA Revadog (Dura Lex Polonia Gaudi - Rena Regina Morgantina)

Exc. - CECILIA FABOVNA iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Ava Gardner iz Zoosfery)

absent - YUAN iz Zoosfery (Pride of Russia Urwan - Velvet iz Zoosfery)

 

Veteran class:

Exc.1, VCAC, Best Veteran, BIS Veteran 4 - SHADE z Padoku (Carlos z Padoku - Fabiola z Padoku)

Exc.2 - Nightwish Mystic ELEANOR (Fedor del Nasi - Come As You Are Oksana)