TDC

07.05.2017 - HDK Club Show - Budapest - Hungary

judge: Merete Dalgaard (Denmark)

Photogallery by Kinga Kakuk on Facebook

 

BLACK MALES

 

Baby class:

Vp.1 - IDOMENIUS del Mare Nero (Livonija Baron Amber Amulet - Zarina Mare Nero de Grande Vinko)

Vp.2 - CARLOS di Casa Phoenix (Sant Kreal Idol - All Blue Aurrora)

 

Puppy class:

Vp.1 - CHICO Betelges (Eutay del Nasi - Jenifer Betelges)

Vp.2 - Pride of Russia TODOR (Eutay del Nasi- Pride of Russia Iscorca)

Vp.3 - LEONARDO de la Scytha (Hazar di Altobello - Honeymoon de la Scytha)

Vp.4 - KELVIN KLEIN od Telepa (Zig Zag od Telepa - Hello Holly of Telepa)

 

Youth class:

Exc.1, Junior Club Winner - Bel Nome BODIN (Thor del Nasi - Tahi-Reme Ita)

Exc.2 - Tahi-Reme VITO (Asterix del Nasi - Tahi-Reme Jameerah)

Exc.3 - Sant Kreal SHELDONE (Oksamit de Grande Vinko - Pride of Russia Avrora)

Exc.4 - Via Felicium ANTONIO (Troy del Nasi - Tahi-Reme Kaylie)

 

Intermediate class:

Exc.1 - Tahi-Reme TONIC (Oz di Casa Giardino - Tahi-Reme Maya)

 

Open class:

Exc.1, Club Winner, BOB - GRAFIT di Perlanera (Pride of Russia Taymir - Fruthy Free di Perlanera)

Exc.2 - GRANIT v. Sagramos (Get To thePoint Devil Inside - Eyes of An Angel of Hoffmann House)

 

Working class:

Exc.1 - Rellaps SIRO (Teraline Midgard - Rellaps Loona)

Exc.2 - FALCO FARANZANO de la Scytha (Iron di Casa Fox - Atia Aurelia de la Scytha)

 

Champion class:

Exc.1 - Fort Bellators EL'GUARD (Guard de Marine de Grande Vinko - Savana Betelges)

 

Honour class:

Tahi-Reme MAX (Pride of Russia Ferro - Tahi-Reme Giniti)

 

 

BROWN MALES

 

Baby class:

Vp.1 - DIONIS di Diwinum (Filimamont Dragon Bite - Get Ready for Bona Bonita)

Vp.2 - KLAUS KINSKI od Telepa (Zig Zag of Telepa - Hello Holly od Telepa)

 

Youth class:

Exc.1, Junior Club Winner - Fort Bellators IVANQUISHER (Thor del Nasi - Valdora Valour de Grande Vinko)

 

Open class:

Exc.1 - NEVILLE di Caresi Nice (Oscar z Padoku - Ines di Perlanera)

Exc.2 - Destiny's Phoenix KOMMANDANTE (Sant Kreal Zeus - Destiny's Phoenix High Voltage)

absent - Destiny's Phoenix JUDO (Oscar z Padoku - Destiny's Phoenix High Voltage)

 

Working class:

Exc.1, Club Winner - GAUDY di Caresi Nice (Ale'Alamos del Citone - Ines di Perlanera)

 

 

BLACK FEMALES

 

Baby class:

Vp.1 - CASINA VITARA di Orao (Giddy Blossom Fahir - Vitara v. Dunav Stam)

 

Puppy class:

Vp.1 - Via Fellicium VINCERE NATUS (Prince Piero di Perlanera - Tahi-Reme Kaylie)

Vp.2 - LEDA de la Scytha (Hazar di Altobello - Honeymoon de la Scytha)

Vp.3 - EMA di Diwinum (Filimamont Dragon Hit - Atina di Diwinum(

 

Youth class:

Exc..1, Junior Club Winner - Fort Bellators IGRAINE VALOUR (Thor del Nasi - Valdora Valour de Grande Vinko)

Exc.2 - Bel Nome BISTRA BLISS (Thor del Nasi - Tahi-Reme Ita)

Exc.3 - Via Felicium ANASTASIA (Troy del Nasi - Tahi-Reme Kaylie)

Exc.4 - DELTA del Naissus (Dobergaarden Forever Tom Tom - Gren Gina del Naissus)

KAHLUA de la Scytha (Million Dollar di Altobello - Funky de la Scytha)

Pride of Russia CHERNIKA (Pride of Russia Altay - Pride of Russia Shelma)

Rellaps GLORY OF LOVE (Eutay del Nasi - Sant Kreal Iskra)

SUNSHINE Shadow of The Darkness (Orson v. Nemesis - Cimet Shadow of the Darkness)

 

Intermediate class:

Exc.1 - Angel of Shaytan ANGELINA (Pride of Russia Shaytan - Betty Boop od Telepa)

Exc.2 - BLACK MAMBA BLACK CARTEL di Orao (Million Dollar di Altobello - Vitara v. Dunav Stam)

Exc.3 - Via Fellicium ARIZONA (Troy del Nasi - Tahi-Reme Kaylie)

Exc.4 - Dona Deorum DEYA (Koppod'oro Ego Velichestvo Elir - Lady Larissa di Altobello)

ERIKA from Lipar Land (Valdo from Lipar Land - Quick Lola from Lipar Land)

ORABELLA di Caresi Nice (Toscano del Diamante Nero - Ephira di Caresi Nice)

 

Open class:

Exc.1, Club Winner - WILLA del Naissus (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Henna)

Exc.2 - Angel of Shaytan ALCANTARA (Pride of Russia Shaytan - Betty Boop of Telepa)

Exc.3 - Knight of Night BIANCA (Tahi-Reme Max - Vera Verona di Perlanera)

Exc.4 - HONEYMOON de la Scytha (Dante delle Querce Nere - Suemi del Mediano)

 

Working class:

Exc.1 - Tahi-Reme ONO (Oksamit de Grande Vinko - Tahi-Reme Holly)

LOMBARDIA Capax Infinity (Pride of Russia Alyat - Farahnaze del Palazzo di Shanta)

 

Champion class:

Exc.1 - ANDROMEDA of Castle Black (Oksamit de Grande Vinko - Pride of Russia Tayga)

Exc.2 - Rellaps WATSAPP (Rellaps Siro - Rellaps Reya)

 

Veteran class:

Exc.1 - ATIA AURELIA de la Scytha (Idane di Altobello - Zafi v. Felox)

 

 

BROWN FEMALES

 

Baby class:

Vp.1 - GAYA de Badea Gheo (Giddy Blossom Festus - Tsarina de Badea Gheo)

Vp.2 - INDIRA v. Morosso (President King of Darkness - Amira Dobgrace)

 

Puppy class:

Vp.1 - LUPITA de la Scytha (Hazar di Altobello - Honeymoon de la Scytha)

 

Youth class:

Exc.1, Junior Club Winner - Angel of Shaytan ALINA (Pride of Russia Shaytan - Betty Boop od Telepa)

Exc.2 - Pride of Russia CHERVONA VARTA (Pride of Russia Altay - Pride of Russia Shelma)

Exc.3 - Irinland BARCELONA BETELGES (Queenstone Betelges - Pride of Russia Kalina)

 

Intermediate class:

Exc.1, Club Winner - PANAMA Betelges (Pride of Russia Taymir - Harmione Betelges)

Exc.2 - Sant Kreal TREASURE (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Centara)

Exc.3 - BARBARA di Diwium (Quickstep King of Darkness - Atina di Diwinum)

 

Open class:

Exc.1 - GINGER di Perlanera (Pride of Russia Taymir - Fruthy Free di Perlanera)

Exc.2 - Knight of Night CASSANDRA (Valdo from Lipar Land - Vera Verona di Perlanera)

 

Working class:

Exc.1 - HAZEL de la Scytha (Dante delle Querce Nere - Suemi del Mediano)

 

Champion class:

Exc.1 - GOOD GIRL od Telepa (Gran Max v. Nollyzor - Cindy Crawford of Telepa)

Exc.2 - ORACLE Steinhage-Grad (Ethos Steinhage-Grad - Naisha Elite House)

 

 

HDK CHAMPION CLASS - MALES

1st - Fort Bellators EL'GUARD (Guard de Marine de Grande Vinko - Savana Betelges)

2nd - GAUDY di Caresi (Ale'Alamos del Citone - Ines di Perlanera)

3rd - FALCO FARANZANO de la Scytha (Iron di Casa Fox - Atia Aurelia de la Scytha)

 

HDK CHAMPION CLASS - FEMALES

1st - WILLA del Naissus (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Henna)

2nd - Tahi-Reme ONO (Oksamit de Grande Vinko - Tahi-Reme Holly)

3rd - Pride of Russia CHERNIKA (Pride of Russia Altay - Pride of Russia Shelma)

ORABELLA di Caresi Nice (Toscano del Diamante Nero - Ephira di Caresi)

HAZEL de la Scytha (Dante delle Querce Nere - Suemi del Mediano)