TDC

17.03.2017 - CACIB Moscow - Eurasia 1 - Russia

judge: Avi Marshak (Israel)

 

photogallery on Facebook by Inna Golovchenko

 

MALES

 

Minor puppy class:

Vp.1 - Via Felicium VOSTORG (Prince Piero di Perlanera - Tahi-Reme Kaylie)

Vp.2 - IMPERIUM del Mare Nero (Livonija Baron Amber Amulet - Zarina Mare Nero de Grande Vinko)

Vp.3 - TSAFIR v. Haus Erfullungen Vunschen (Faruda Speranto Ontal Optimisto - Zhakaranda v. Haus Erfullungen Vunschen)

 

Puppy class:

Vp.1, BOB Puppy - Yacheero's ADERO ADERERO (Yacheero's Pando Pandero - Sant Kreal Zimnaya Zagadka)

Vp.2 - Smart Wood Hills MAROON (Smart Wood Hills Boromir - Grand Mollis Omega)

 

Junior class:

Exc.1, JCAC, BOB Junior - URAGAN iz Zoosfery (Filimamont Direct Hit - Shagane Ty Moja iz Zoosfery)

Exc.2 - Eria Pro ISKANDER (Asterix del Nasi - Eria Pro Verona)

Exc.3 - NORTE DE LUCES de Grande Vinko (Kriegerhof Urban Legend - Diana Princess Warrior de Grande Vinko)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - SEBASTIAN iz Zoosfery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)

Exc.2, res.CAC - Sant Kreal ULTRAS (Gangster-Dansias de la Villa Valiano - Sant Kreal Diadema)

Exc.3 - CHRISTIAN DAMON Legacy Star (Massimo v. Nemesis - Olimpia Fire)

Exc.4 - Delkon's JERRO JEANMAR (Teraline Heartland - Flight To The Future de Grande Vinko)

Vg. - Bolivar TRIUMPH (Appel di Fortuna Vern - Bolivar Azure Avis)

 

Open class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - Eria Pro BOSS MAXIMILLIAN (Oscar z Padoku - Eria Pro Quartz Style)

Exc.2, res.CAC - RAMZES iz Zoosfery (Oscar z Padoku - Gotic Ginevera iz Zoosfery)

Exc.3 - Faruda Speranto ELDOR EDELWEIS (Pride of Russia Sidor - Faruda Speranto Opium Ombra)

Exc.4 - Sant Kreal ELIXIR (Pride of Russia Sidor - Sergius-Aleksandrija Fabula)

Exc. - F'GOU Bossonhagen Viking (Cesar Romano di Altobello - Harventa Prekrasnaya Lady)

Exc. - Pax Deorum RAFEL (Kaiser di Perlanera - Pax Deorum Sicily)

Exc. - Smart Wood Hills ULAN (Pride of Russia Konan - Smart Wood Hills Koh-I-Noor)

 

Working class:

Exc.1, CAC - Smart Wood Hills CHURCHILL (Smart Wood Hills Boromir - Smart Wood Hills Ono)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB, Champion RKF, Champion Eurasia 1, BOB, Best of Group - Livonija Baron AMBER AMULET (Oscar z Padoku - Livonija Baronesa Pia Pandora)

Exc.2, res.CAC - Pride of Russia RADOMIR (Oksamit de Grande Vinko - Pride of Russia Dolce Vita)

Exc.3 - Pride of Russia HERMES (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Hexa)

Exc.4 - Grand Mollis PARKER (Kriegerhof Extempore Eliot - Grand Mollis Innova)

Exc. - ERMOLOV iz Zoosfery (Sant Kreal Zeus - Tais Afinskaya iz Zoosfery)

 

Veteran class:

Exc.1, BOB Veteran - Zolotaya Dinastiya NEYGAUZ (Delux de Grande Vinko - Zolotaya Dinastiya Monserrat)

 

 

FEMALES

 

Minor puppy class:

Vp.1, BOB Baby - Via Felicium VINCERE NATUS (Prince Piero di Perlanera - Tahi-Reme Kaylie)

Vp.2 - ROXOLANA de Grande Vinko (Santiago iz Zoosfery - Estrella di Primera Magnitude de Grande Vinko)

 

Puppy class:

Vp.1 - Irinland BEATRICE FOR DE GRANDE VINKO (Queenstone Betelges - Pride of Russia Kalina)

 

Junior class:

Exc.1, JCAC - Smart Wood Hills KENYA (Livonija Baron Amber Amulet - Smart Wood Hills Okhra)

Exc.2, res.JCAC - SHARON STONE iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Sevilia iz Zoosfery)

Exc.3 - Via Felicium ANASTASIA (Troy del Nasi - Tahi-Reme Kaylie)

Exc.4 - Lakshmi METIDA (Lion Power Tristan Dangerous Beauty - Sela Kenita)

Exc. - ABBIBI HAPPY (Livonija Baron Alter Ego - Akai Mystery Ceyra)

Exc. - PATRICIA de Grande Vinko (Filimamont Direct Hit - Alastriona de Grande Vinko)

Exc. - Santa Julf INFANTA (Pride of Russia Angel - Santa Julf Adelina)

Exc. - Smart Wood Hills ISCHIA (Smart Wood Hills Kaiser Konstantin - Smart Wood Hills Sangria)

absent - Entre Amigos MOSKVA (Pride of Russia Taras - Entre Amigos Venice)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - Smart Wood Hills GOLDEN GINGER (Filimamont Direct Hit - Smart Wood Hills Victoria)

Exc.2, res.CAC - SALTIGA iz Zoosfery (Gangster Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)

Exc.3 - FIRMENNAYA FISHKA s Bolshoy Volgi (Destino Iliada Divinatis Dariy - Stella s Bolshoy Voli)

Exc.4 - Bolivar TARANTELLA (Appel di Fortuna Vern - Boliva Azure Avis)

Exc. - FLAMENCO iz Zoosfery (Eria Pro Versailles - Chio-Chio San iz Zoosfery)

Exc. - Smart Wood Hills ENERGY (Pride of Russia Sidor - Smart Wood Hills Kismet)

 

Open class:

Exc.1, CAC - Modalita Orientali GIULIETTA (Pride of Russia Angel - Modus Ost Leonarda)

Exc.2, res.CAC - MIRACLE OF GRACE de Grande Vinko (Smart Wood Hills Boromir - Diana Princess Warrior iz Zoosfery)

Exc.3 - MOONSHINE de Grande Vinko (Smart Wood Hills Boromir - Diana Princess Warrior iz Zoosfery)

Exc.4 - Artemis Treasures SHARON (Pride of Russia Sidor - Defender of Bulgaria Artemis)

 

Working class:

Exc.1, CAC, CACIB, Champion RKF, Champion Eurasia 1, BOS - KALINKA-MALINKA de Grande Vinko (Oksamit de Grande Vinko - Alastriona de Grande Vinko)

Exc.2, res.CAC - DEANNA DURBIN iz Zoosfery (Ale'Alamos del Citone - Eva Lotta iz Zoosfery)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - KARLOTTA di Prisconte (Pocho di Prisconte - Pride of Russia Chervona Ruta)

Exc.2 - Ornatus Vitae ASPASIA (Modus Ost Zubr - Future Line Felicia Volta)

Exc.3 - Livonija Baronesa AMIDALA PADME (Oscar z Padoku - Livonija Baronesa Pia Pandora)

Exc.4 - Smart Wood Hills YUMI (Pride of Russia Konan - Smart Wood Hills Victoria)

Exc. - FORTUNA DEL MARE NERO de Grande Vinko (Maxim di Altobello - Gina-Geretta de Grande Vinko)

Exc. - Imidz Lady QWENYVER GELLA (Lucky Luciano Tikrai Nauja - Imidz Lady Emmanuele)

Exc. - MICHELE MERCIER iz Zoosfery (Blackjack Bluffer v. Jahrestal - Sevilia iz Zoosfery)

Exc. - Pax Deorum KALISTA KASSIDI (Pax Deorum Agir - Pax Deorum Siberia)

Exc. - Sant Kreal TREASURE (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Centara)

absent - Pride of Russia ENISEYA (Tahi-Reme Max - Pride of Russia Dolce Vita)

 

Veteran class:

Vg.1 - LENA LATIFAH v. Turmhaus (Armani Dente del Gigante - Pola Daker)

 

Baby & Puppy

 

Juniores