25.11.2016 - Croatian Dobermann Club Show - Zagreb - Croatia

judge: Gunther Ehrenreich (A)

 


BLACK MALES


Puppy class:

Vp.1 - NACHO Best of Island (Asterix del Nasi - Brita Best of Island)

Vp.2 - NORRIS Best of Island (Asterix del Nasi - Brita Best of Island)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - LOBO Best of Island (Uno Best of Island - Rheine Best of Island)

Exc.2, res.CAC - LOBO/LORD of Konilight (Famous Fidel di Perlanera - Indyana of Konilight)


Open class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER - JON JACKSON Best of Island (Uno Best of Island - Omnia Best of Island)

Exc.2, res.CAC - PAQUITO di Perlanera (Sant Kreal Zeus - Ferrari Flying di Perlanera)



BROWN MALES

Puppy class:

Vp.1 - CENTAUR of Blackmagic Land (Boss of Blackmagic Land - Mocca of Blackmagic Land)

Youth class:

Exc.1, Junior Winner - MARTIN LUTHER of Djarmati (Guard de Marine de Grande Vinko - Taila Takira of Djarmati)

Intermediate class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER - LORD OF THE RINGS of Konilight (Famous Fidel di Perlanera - Indyana of Konilight)

Open class:

Exc.1, CAC - CORTEZ Royal Power (Croy Best of Island - Farra Best of Island)



BLACK FEMALES


Puppy class:

Vp.1 - NIKITA Best of Island (Asterix del Nasi - Brita Best of Island)

Vp.2 - AUREA ALERT Endless Loyality (Valdo from Lipar Land - Fight Farell Ginga House)

Vp.3 - VICTORIA Betelges (Asterix del Nasi - Esmir Betelges)


Youth class:

Exc.1, Junior Winner - CAPRICE di Perlanera (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Trunka Lunka di Perlanera)

Exc.2 - MAMBA Best of Island (Asterix del Nasi - Ria Best of Island)

Exc.3 - MARRY LU of Djarmati (Guard de Marine de Grande Vinko - Taila Takira of Djarmati)


Intermediate class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER - LYA LAZIO Best of Island (Uno Best of Island - Rheina Best of Island)

Exc.2, res.CAC - LADY GAGA of Konilight (Famous Fidel di Perlanera - Indyana of Konilight)


Open class:

Exc.1, CAC - DESTINY Royal Power (Purgaj's Porsche di Altobello - Farra Best of Island)


Veteran class:

Exc.1 - BRITT Best of Island (Ramos Best of Island - Mamba Best of Island)



BROWN FEMALES


Puppy class:

Vp.1 - CASTIGO (Uno Best of Island - Eta Best of Island)


Youth class:

Exc.1, Junior Winner - MONA LIZA of Djarmati (Guard de Marine de Grande Vinko - Taila Takira of Djarmati)


Intermediate class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER - LIMA Best of Island (Uno Best of Island - Rheina Best of Island)


Open class:

Exc.1, CAC - KLEA Best of Island (Orson v. Nemesis - Chayenna Best of Island)

Exc.2, res.CAC - LAVA Best of Island (Uno Best of Island - Rheina Best of Island)