24.04.2016 - Kurpfalzsiegerschau - Germany

judge: Hans Wiblishauser (D)


BLACK MALES


Youth class:

Vg.1, Kurpfalzjugendsieger - OLEG v. Royaert (Orson v. Nemesis - Kena v. Royaert)

Vg.2 - GANYMED v. Westwall (Prince v. Nemesis - Stella v. Klingbach)

Vg.3 - Dobergaarden Forever ULISSE DUCATI (Pride of Russia Taymir - Dobergaarden Forever Grand Paris)

Vg.4 - TYSON v. Rheinaue (Orson v. Nemesis - Diana de la Casa Alina)


Open class:

Exc.1, CAC, Kurpfalzsieger, BOB - GRAF v. Klingbach (Orson v. Nemesis - Banja v. Nibelungenring)

Exc.2, res.CAC - CHIVAGO HERZOG v. Württemberg (Ale'Alamos del Citone - Ophelia v. Nemesis)

Vg.3 - Ataraxie's EGON (Axel v. Schattenjager - MC Performance Claudette)


Working class:

Vg.1 - CAIUS v. Klingbach (Dinico Yoda - Diana de la Casa Alina)



BROWN MALES


Puppy class:

Vp.1 - Dobergaarden Forever XYLON (Pride of Russia Taymir - Dobergaarden Forever Cika)


Youth class:

Vg.1 - FERDINAND v. Westwall (Pride of Russia Sidor - Alfa Adelante v. Westwall)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - Pride of Russia SILVESTR (Pride of Russia Urano - Pride of Russia Barbarossa)



BLACK FEMALES


Baby class:

Vp.1 - ELEKTRA Daker (Pride of Russia Altay - Rihana Daker)

Vp.2 - VESTELLA v. Rheinaue (Orson v. Nemesis - Barbarossa v. Westwall)


Puppy class:

Vp.1 - Dobergaarden Forever WU SHU (Pride of Russia Altay - Dobergaarden Forever Incredible Hope)

Vp.2 - ZOE v. Seckachtal (Silver Stone dei Nobili Nati - Ulla v. Seckachtal)


Youth class:

Vg.1, Kurpfalzjugendsiegerin - GUNDEL v. Westwall (Prince v. Nemesis - Stella v. Klingbach)

Vg.2 - Dobergaarden Forever UNA (Pride of Russia Taymir - Dobergaarden Forever Grand Paris)

Vg.3 - LEICA Capax Infiniti (Pride of Russia Altay - Farahnaze del Palazzo di Shanta)

Vg.4 - NEYLA-FIABA de Darkness (Pride of Russia Urano - Sant Kreal Nuova-Fabia)

Vg. - GIESA v. Hohenzollern (Chester v.d. Topferstadt - Carisma v. Hohenzollern)

absent - JAVA v. Klingbach (Oksamit de Grande Vinko - Dorothea v. Nibelungenring)


Intermediate class:

Exc.1 - QUIRINA v. Nemesis (Ale'Alamos del Citone - Novalis v. Nemesis)


Open class:

Exc.1, CAC, Kurpfalzsiegerin - HANNAH v. Klingbach (Orson v. Nemesis - Inouk v.d. Rheinaue)

Exc.2 - CECILIA v. Württemberg (Ale'Alamos del Citone - Ophelia v. Nemesis)


Working class:

Exc.1 - Dobergaarden Forever QUICHA (Dobergaarden Forever Athos - Grusholm Nova)


Veteran class:

1st place - INOUK v.d. Rheinaue (Bellini v. Nemesis - Fenja v.d. Rheinaue)



BROWN FEMALES


Puppy class:

Vp.1 - Dobergaarden Forever XINA (Pride of Russia Taymir - Dobergaarden Forever Cika)


Youth class:

Vg.1 - OLYMPIA v. Bavaria (Pocho di Prisconte - Kyrana v. Bavaria)


Open class:

Exc.1, CAC - GABANA v. Klingbach (Orson v. Nemesis - Banja v. Nibelungenring)

Exc.2, res.CAC - XIDRA v. Seckachtal (San Ramiro v. Residenzschloss - Ulla v. Seckachtal)