judge: Florindo Coppo (I)
results by Giuseppe D'agostino, Made In Sicily kennel
WINNERS
BLACK MALES
Puppy class:
absent - VICTOR (Larson di Casa Giardino - Yara)
Youth class:
Vg.1 - QUINLAN Made in Sicily (Dante delle Querce Nere - Dolly Made in Sicily)
Vg.2 - REY Made in Sicily (Ulisse del Tibur - Sodira d'Islamorada)
Vg.3 - IVANO della Rocca Normanna (Tahi-Reme Max - Gina)
G.4 - ARGON del Verdiano (Olten v. Nemesis - Bishop di Stefusto)
Intermediate class:
Vg.1 - NILO DI HORUS Made in Sicily (Dante delle Querce Nere - Dea Nera Made in Sicily)
Vg.2 - PRINZ Made in Sicily (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Fendi Skin Made in Sicily)
Open class:
Exc.1 - OLD HERMAN dell'Arco Azzurro (Urbano del Diamante Nero - Isabel dell'Arco Azzurro)
Exc.2 - STIVE dell'Arco Azzurro (Jork del Nasi - Nante dell'Arco Azzurro)
Exc.3 - ARAMIS (Veyron del Monte Aspro - Urany dei Due Intenti)
Vg.4 - POSEIDON dell'Arco Azzurro (Zordan Zewi del Citone - Luxa dell'Arco Azzurro)
Working class:
Exc.1, CAC, CACIB, BEST MALE, BOB - NICHEL DEL NAJO Made in Sicily (Dante delle Querce Nere - Dea Nera Made in Sicily)
Exc.2, res.CAC - ATTILIO PEREZ MORENO del Canale di Pirro (Sant Kreal Idol - Reza del Canale di Pirro)
Champion class:
Vg.1 - OMAR PASHA di Altobello (Maxim di Altobello - Velika Vojvotkinja de Gagnant)
BROWN MALES
Youth class:
Vg.1 - ALLYSTAR (Xavi del Monte Aspro - Ca'Stellamaris Ramona)
Vg.2 - ALEXANDER Mc Queen (Dante delle Querce Nere - Irascile Black Girl)
Intermediate class:
Vg.1 - Get To The Point FALCO (Auron Aquila v. Residenzschloss - Get To The Point Berenice)
Open class:
Exc.1, CAC - MARCELLO Made in Sicily (Claython di Casa Margot - Sparta dell'Arco Azzurro)
Vg.2 - KEN BROWN Made in Sicily (Paride di Arsomar - Orianna dei Due Intenti)
BLACK FEMALES
Youth class:
Exc.1 - HILLARY di Casa Margot (Tahi-Reme Max - Dominique di Casa Margot)
G.2 - STELLA MC Cartney (Dalmar di Arsomar - Hjassy di Arsomar)
G.3 - CAYA CONNIE (Desert Storm di Baia Nera - Cassiopea)
absent - ORCA RIA di Altobello (Pride of Russia Shaytan - Prada di Altobello)
Intermediate class:
Exc.1 - OMEGA Made in Sicily (Old Hermann dell'Arco Azzurro - Zoe For Made in Sicily d'Islamorada)
Exc.2 - RADA dei Due Intenti (Ianez dei Due Intenti - Hannah dei Due Intenti)
Exc.3 - EVA RED delle Aquile di Eloro (Victor Vito delle Aquile di Eloro - Baila Morena della Rocca Normanna)
Open class:
Exc.1, CAC - BRIGITTE BARDOT d'Islamorada (Veyron del Monte Aspro - Schila d'Islamorada)
Exc.2, res.CAC - LUXY in The Sky (Dalmar di Arsomar - Amanda Dolores di Arsomar)
Exc.3 - ZOE FOR MADE IN SICILY d'Islamorada (Gem'Givveon Tivadar - Sofia d'Islamorada)
Exc.4 - CARLITA CRUSS d'Islamorada (Veyron del Monte Aspro - Oklahoma d'Islamorada)
Exc. - IRENE Made in Sicily (Seymour del Monte Aspro - Hermana Maria d'Islamorada)
Working class:
Exc.1, CAC, CACIB, BEST FEMALE - ELLIE del Monte Aspro (Xavi del Monte Aspro - Vanilla del Monte Aspro)
Exc.2, res.CAC - OMEGA dell'Arco Azzurro (Urbano del Diamante Neroe - Isabel dell'Arco Azzurro)
Champion class:
Exc.1, res.CAC - DOMINIQUE di Casa Margor (Ale'Alamos del Citone - Athena di Casa Margot)
BROWN FEMALES
Puppy class:
Vp.1, Best Puppy - MAISIE MABEL di Tamalu (Dalmar di Arsomar - Clou di Tamalu)
Intermediate class:
Exc.1 - RUNA dei Due Intenti (Ianez dei Due Intenti - Hanah dei Due Intenti)
Open class:
Exc.1 - NUXE Steinhage Grad (Dante delle Querce Nere - Djara Steinhage Grad)
Exc.2 - FREELAND della Rocca Normanna (Dante delle Querce Nere - Belle Epoque Made in Sicily)
Working class:
Exc.1, CAC - FASHION BROWN della Rocca Normanna (Dante delle Querce Nere - Belle Epoque Made in Sicily)
Exc.2 - CLOU di Tamalu (Lazar Leroy del Montaldo - Tatiana di Tamalu)