01.06.2015 - Dobermann Club Show - Banja Luka - Serbia

judge: Attilio Polifrone (I)

 

Facebook gallery by Slobodan Maksimovic


BLACK MALES


Baby class (3-6 months):

Vp.1, Dobermann Cup Baby Winner - MARS of Blackmagic Land (Pharo of BlackmagicLand - Wanda of Blackmagic Land)


Youth class:

Exc.1, Dobermann Young Club Winner - ASTERIX del Nasi (Tahi-Reme Max - Juga del Nasi)

Exc.2 - LUCIFER from House of Crazy Baker (Bingo Cobra - Moonlight Betelges)


Intermediate class:

Vg.1 - TITUS Crni Bombarder (Lando v. Hunnoterra - Danica Dasha Unique Jewel)


Open class:

Exc.1, Dobermann Class Winner - VALDO of Lipar Land (Tahi-Reme Max - Dream del Nasi)

Exc.2 - MACHO Tejat Posterior (Jaron Black Iron Warrior - Haijabusa Black Iron Warrior)

Exc.3 - BOSS of Blackmagic Land (Apolon Ares v. Jahrestal - Sparta of Blackmagic Land)

Exc.4 - ZORDAN Sawages (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Borana Sawages)


Working class:

Exc.1 - VORT MAJOR COLLEMAN of Lipar Land (Tahi-Reme Max - Dream del Nasi)


Champion class:

Exc.1, Dobermann Club Winner, BOS - Tahi-Reme MAX (Pride of Russia Ferro - Tahi-Reme Giniti)



BROWN MALES


Baby class (3-6 months):

Vp.1 - SONY SILVER Black Novak (Grom di Altobello - Just Joke Black Novak)


Puppy class (6-9 months):

Vp.1, Dobermann Cup Puppy Winner - Petko Kappa VELORUM (Macho Tejat Posterior - Haijabusa Black Iron Warrior)


Youth class:

Exc.1, Dobermann Young Club Winner - NEW ADOLF Black Novak (Jonn del Nasi - Belle de Jour Black Novak)


Open class:

Exc.1, Dobermann Club Winner - Dobergaarden Forever ORLANDO (Salubi della Ninfa Nobel - Malena di Altobello)


Champion class:

Exc.1, Dobermann Class Winner - JONN del Nasi (Red Rascal del Fiorsilva - Gloria del Nasi)


Veteran class:

Exc.1, Dobermann Cup Veteran Winner - RED RUSTER Black Novak (Questo Betelges - Marcy del Nasi)



BLACK FEMALES


Baby class (3-6 months):

Vp.1 - HARMONY HAIDY Ginga House (Zac Ginga House - Anna Alegra Ginga House)

Vp.2 - RARE RESPECT Black Novak (Efes Eto Ginga House - Libero Lybra Black Novak)


Youth class:

Exc.1, Dobermann Young Club Winner - ESMIR Betelges (Zedor del Nasi - Xenia for Betelges del Nasi)

Exc.2 - LUCKY LADY v. Nollyzor (Zac Ginga House - Gallina Zoky v. Nollyzor)


Open class:

Exc.1, Dobermann Class Winner - KAMI KAZA Black Novak (Riker Betelges - Rubi Rosa Black Novak)


Working class:

Exc.1, Dobermann Club Winner, BOB - TIJARA del Nasi (Jork del Nasi - Otrada for del Nasi de Grande Vinko)



BROWN FEMALES


Baby class (3-6 months):

Vp.1 - SIMPLE SOFFY Black Novak (Grom di Altobello - Just Joke Black Novak)


Intermediate class:

G.1 - ATINA (Goliath Sawages - Cherry Georgie Skilos)


Open class:

Exc.1, Dobermann Class Winner - JUST JOKE Black Novak (Maxim di Altobello - Punk Pink Black Novak)


Champion class:

Exc.1, Dobermann Club Winner - MOCCA of Blackmagic Land (Vertigo of Blackmagic Land - Karma Best of Sea)

Puppies

Puppies