TDC

25.03.2012 - Eurasia 2 - Moscow - Russia

judge: Nadija Timmermans-Kadenko (NL)


MALES


Baby class:

Vp.1, CW - SALVADOR iz Zoosfery (Maxim di Altobello - Tais Afinskaya iz Zoosfery)

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - EVGRAF iz Gavaona (Lord Maximus iz Gavaona - Nibiru iz Gavaona)


Vp.2 - Gromkaya Istoria Knight (Oro y Plata de Grande Vinko - Gromkaya Istoria Bagira)


Youth class:

Exc.1, CW, JCAC, BEST JUNIOR - Smart Wood Hills FLYING DACHMAN (Smart Wood Hills Dewars - Smart Wood Hills Bogemia)


Exc.2, res.JCAC - GRAF DANDIAS de la Villa Valiano (Dante delle Querce Nere - Diaspora Fedone de la Villa Valiano)


Exc.3 - Pride of Russia CHIKO (Fan-Fan de Grande Vinko - Pride of Russia Dolche Vita)


Exc.4 - Pride of Russia DONBASS (Pride of Russia Maradonna - Geliana Way Bjork)


Exc. - Smart Wood Hills EARL GREY (Teraline Indigo - Smart Wood Hills Glenmorangie)


Vg. - Smart Wood Hills DRAGON HEART (Sant Kreal Zeus - Smart Wood Hills Mazeratty Mistral)


Intermediate class:

Exc.1, CW, CAC - Pride of Russia URWAN (Urbano del Diamante Nero - Barselona Brava iz Doma Domeni)

Exc.2, res.CAC - Smart Wood Hills BOROMIR (Ale'Alamos del Citone - Dea Dolores v. Alpha Nordic)

Exc.3 - Pride of Russia ANGEL (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)

Exc.4 - Faruda Speranto ONTAL OPTIMISMO (Izrafel Abe Arroganto - Faruda Speranto Impreza Istima)

Vg. - Smart Wood Hills VYACHKO (Grand Mollis Armani - Smart Wood Hills Akvitania)

Vg. - Smart Wood Hills ZORDAN (Grand Mollis Armani - Smart Wood Hills Xsantia)


Open class:

Exc.1, CAC - YAROSLAV MUDRYJ de Grande Vinko (Oro y Plata de Grande Vinko - Odisseya de Grande Vinko)

Exc.2, res.CAC - Smart Wood Hills PARABELLUM (Smart Wood Hills Respect Reebok - Smart Wood Hills Maseratu Mistral)


Exc.3 - Sant Kreal YUSTINIAN (Livonija Baron Ikos Immortal - Sant Kreal Yuvelira)


Working class:

Exc.1, CW, CAC - ORO Y PLATA de Grande Vinko (leo v. Markischen Land - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)

Exc.2, res.CAC - VITTORIO s Mysa Hersones (Yugo s Mysa Hersones - Honda iz Gratsiano)

Exc.3 - Smart Wood Hills DEWARS (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Glenmorangie)


Champion class:

Exc.1, CW, CAC, CACIB, BOB - Pride of Russia SIDOR (Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)

Exc.2 - Zolotaya Dinastiya NEIGAUZ (Delux de Grande Vinko - Zolotaya Dinastiya Montserrat)



FEMALES


Baby class:

Vp.1, CW, BEST BABY - Pride of Russia IRISH (Pride of Russia Sidor - Euro Dinamika iz Zoosfery)


Youth class:

Exc.1, CW, JCAC - ARSINOE de Grande Vinko (Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wispera)


Exc.2 - Smart Wood Hills HEATHROW (Smart Wood Hills Dewars - Smart Wood Hills Ono)

Exc.3 - Pride of Russia BRAVISSIMA (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)

Exc. - ALASTRONIA de Grande Vinko (Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wispera)


Exc. - ERMILA iz Knyazhestva Polotskogo (Grand Mollis Armani - Sant Kreal Optima)

Exc. - Pride of Russia DARIA (Pride of Russia Maradona - Geliana Way Bjork)

Vg. - Bolivar AZURE AVIS (T-Rex Thi=orwald Tex v. Sharlatan - Bolivar San Susi Santana)

Vg. - Pride of Russia ANGARA (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)

Vg. - WAHDA (Mustang iz Zoosfery - Leggas Walli Jaklin)


Intermediate class:

Exc.1, CW, CAC, res.CACIB - Pride of Russia BARBAROSSA (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)


Open class:

Exc.1, CAC - ZARINA DEL MARE NERO de Grande Vinko (Fan-Fan de Grande Vinko - Gina Geretta de Grande Vinko)


Exc.2, res.CAC - Smart Wood Hills SANGRIA (Smart Wood Hills Elisir - Smart Wood Hills Glenmorangie)


Exc.3 - Modus Ost MARFA (Modus Ost Wild Wind - Modus Ost Torpeda)


Working class:

Exc.1, CW, CAC - ASKANIA Vital Screen (Santa Julf Magistr - Varvara Krasa Zhemchuzhina Belarusi)


Champion class:

Exc.1, CW, CAC, CACIB - VELVET iz Zoosfery (Maxim di Atlobello - Kabbalah iz Zoosfery)


Exc.2, res.CAC - Pride of Russia SNOW QUEEN (Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)


Exc.3 - NIBIRU iz Gavaona (Sant Kreal Zeus - Odessa iz Gavaona)