TDC

18.07.2010 - XXVI Monografica - Ponte de Lima

18.07.2010 - XXVI Monografica - Ponte de Lima - Portugal

judge: Hans WIBLISHAUSER (DE)

results by: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

BLACK MALES

 

Baby class:

Vp.1 - FARRO RON Lacluse et Mijoux

 

Puppy class:

Vp.1, ADP PROMISE - HELLON Cardoso's Dharma

Vp.2 - KIKO Akiles Starlineking

 

Youth class:

Exc.1, MJM, ADP HOPE - NICOS z Padoku

Exc.2 - EVENDEUR Lacluse et Mijoux

 

Intermediate class:

Exc.1 - ZION Betelges

 

Open class:

Exc.1, res.CAC-QC - GUIDO de Gipeuca

Exc.2 - JAGO Da Pedra Verde

Exc.3 - EROS De Dashlut

Exc.4 - Pride of Russia AHILLESS

absent - Pride of Russia HARGOS

 

Working class:

Exc.1, CAC-QC - GIN TONICO de Gipeuca

Exc.2 - KIRON K Jardin De Elfos

 

Champion class:

Exc.1, CCC, ADP WINNER, BIS - GREAT de Gipeuca

Exc.2 - HAEON HIDEON Jardin De Elfos

absent - GANDY Casa Das Cicas

 

 

BROWN MALES

 

Youth class:

Exc.1, ADP HOPE - M'ZORG de Vallei D'Aro

 

Working class:

Exc.1, CAC-QC, MMC, ADP WINNER - KUBLAIKHAN v. Nemesis

Exc.2, res.CAC-QC - MITTO del Nasi

 

Champion class:

Exc.1, CCC - LORD LOTHAR v. Turm Haus

 

 

BLACK FEMALES

 

Baby class:

Vp.1 - Santa Julf RUSSIAN QUEEN

Vp.2 - UNIKA URIEL de Grande Vinko

Vp.3 - Pride of Russia VICTORY

Vp.4 - CALIFORNIA Could You Be Loved

Vp. - SOLE SILVANA del Fiorsilva

 

Puppy class:

Vp.1, ADP PROMISE - ELECTRA EGIRA D'Ikoskylo

Vp.2 - NUBIA v. Nemesis

 

Youth class:

Exc.1, ADP HOPE - CINDY CAPRIO D'Ikoskylo

Exc.2 - MIAMINERVA v. Nemesis

Exc.3 - BARONESS TINKA da Cruz Alta

Exc.4 - ORANGE OASIS of Kimberly Pearl

Vg. - ELECTRA EVER ICE Castel Faygora

Vg. - Livonijas Baronessa MELISA MESSALINA

 

Intermediate class:

Exc.1 - GABANA DEA De Rovira

absent - DENDERAH V'UMMANAQ du Reflet des Songes

absent - Yacheero's TAMAR TAMARICE

 

Open class:

Exc.1, CAC-QC, res.BIS - HELEN HUNT iz Zoosfery

Exc.2 - Sant Kreal PRIMA PAOLA

Exc.3 - GALA de Gipeuca

absent - CAOLLIA du Castel Faygora

 

Working class:

Exc.1, res.CAC-QC, ADP WINNER - Rossiiskij Kolorit T'SARA BELLA

Exc.2 - Izrafel ANGELINA

absent - EBONI Cardoso's Dharma

 

Champion class:

Exc.1, CCC - GIPEUCA de Gipeuca

absent - C'SENJA V'UMMANAQ du Reflet des Songes

 

 

BROWN FEMALES

 

Baby class:

Vp.1, BEST BABY - Pride of Russia ROMANTICA

 

Puppy class:

Vp.1, ADP PROMISE - Starlineking KENIA

absent - ANARCHIA ARA v. Jahrestal

absent - HELONA NIKKI Cardoso's Dharma

absent - HILDA Cardoso's Dharma

 

Youth class:

absent - ENJOY YOUR LIFE of Devil Inside

absent - ZARAH Vallei D'Aro

 

Intermediate class:

Exc.1 - D'ZELTA-DINAH v. Gebrannten Walde

 

Open class:

Exc.1, CAC-QC, MFC - LARISSA Jardin de Elfos

Exc.2 - BARONESS IGGY Da Cruz Alta

Exc.3 - Pride of Russia KALINKA

Exc.4 - Santa Julf OSEN

 

Working class:

Exc.1, res.CAC-QC, ADP CHAMPION - E'FEDIA de Lacluse et Mijoux

Exc.2 - DOLCE of Devil Inside

 

 

GROUP

 

Championship class:

Black male - GREAT de Gipeuca - ADP CHAMPION

GIN TONICO de Gipeuca

 

Black female - Rossiiskij Kolorit T'SARA BELLA - ADP CHAMPION

C'SENJA V'UMMANAQ du Reflet des Songes

EBONI Cardoso's Dharma

 

Brown male - KUBLAIKHAN v. Nemesis - ADP CHAMPION

MITTO del Nasi

LORD LOTHAR v. Turm Haus

 

Brown female - E'FEDIA Lacluse et Mojoux

 

 

COUPLES

1º EXC Gipeuca De Gipeuca / Gin Tónico De Gipeuca BEST PAIR

 

BREEDERS

1º EXC De Gipeuca BEST BREEDER GROUP