judge: Thomas Becht (Germany)
BLACK MALES
Puppy class:
Vp.1 - QUISHER v. Sagramos (Fort Bellators Ivanquisher - Hollywood v. Sagramos)
Vp.2 - Forest Dea ASARAH (Quint od Dvou Lvu - Kim v. Sagramos)
Youth class:
Exc.1, Best Junior Male - CODY Donsa Bohemia (Capo Di Tutti Capi Two Lions House - Bormio Donsa Bohemia)
Exc.2 - BANDERAS Velky Jarok (Cadillac Jack by Calliana - Destiny's Phoenix Pearl)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Grande Diamante ANTONOV (Boss Baltic Residence - Vivat de Vinko Wonderful Aaliyah)
Exc.2, res.CAC - CERES Wachter Vinces (Flash v. Spellem - Bowie Wachter Winces)
Open class:
Exc.1, CAC - CARLOS Achaoo via (Heron Black Sagitta - Afra Achaoo via)
Exc.2, res.CAC - ARES Fallen Diamond (Thor del Nasi - Agila Achaoo via)
Champion class:
Exc.1, CAC - HELSINKI v. Sagramos (Granit v. Sagramos - Lola del Naissus)
Veteran class:
Exc.1 - VUITTON Halit Pasa (Batler de Grande Vinko - Nomi Halit Pasa)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1 - RONYA v. Sagramos (Helsinki v. Sagramos - JJ del Naissus)
Vp.2 - FRANCES Brittasgang (Aaron v.d. Sternhohe - Snowwhite v. Ferrenberg)
Puppy class:
Vp.1 - WINKIE PIE Bohemia Gotika (Lemon Drop del Nasi - Pinkie Pie Bohemia Gotika)
Youth class:
Exc.1, CAJC, Best Junior Female, Best Junior - APPLE PIE dl Nasi (Chico Betelges - Progina del Nasi)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - WIN CORINA Velky Jarok (Eddard Elven Earl de Grande Vinko - Katana by Calliana)
Exc.2, res.CAC - HEAVEN HARMONY Alary Aslary (Gyliano v.d. Schwarzen Garde - Andelika Abigail Alary Aslar)
Exc.3 - ALOTRIE Hafrigar (Nostra v.d. Donauhoeve - Agnes Bohemia Royal)
Exc.4 - AMARAYA Hafrigar (Nostra v.d. Donauhoeve - Agnes Bohemia Royal)
absent - JEWEL of Combat Jumper (Capo di Tutti Capi Two Lions House - Joy Rodsved)
Open class:
Exc.1, CAC - ARTEMIS AMORE MIO Kosboss (Hagrid Benvi from Fourtenth Meridian - Cherry z Panstvi Dobrkacky)
Exc.2, res.CAC - TWILIGHT SPARKLE Bohemia Gotika (Toscano del Diamante Nero - Nicole Nabrysko D'Ikoskylo)
Exc.3 - BERNADETTE BELINDA Bobrava (Dirk-Swanko de la Valle de Channes - Nancy Nathalia Alary Aslar)
Exc.4 - DEZIRE Achaoo via (Heron Black Sagitta - Rebelie od Dvou Lvu)
Vg. - Monflo's RUDRA (Spirit of the Braves Ianny - Monflo's Ipanema)
Champion class:
Exc.1, CAC, Best Adult Female, BOB - BARBARA Black Fremak (Heron Black Sagitta - Carin Two Lions House)
Exc.2, res.CAC - DAENERYS Achaoo via (Heron Black Sagitta - Rebelie od Dvou Lvu)
Exc.3 - BEATRICE Achaoo via (Heron Black Sagitta - Agila Achaoo via)
Exc.4 - QUALITY Bohemia Gotika (Mythos del Rio Bianco - Original Bohemia Gotika)
Veteran class:
Exc.1, Best Veteran - AGILA Achaoo via (Icon od Dvou Lvu - Zoe Pasecke udoli)
BROWN MALES
Youth class:
Exc.1, CAJC - AARON Tenebris Umbra (Cape ecure Hector - Sasha Abba-Sonia)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - DUNCAN CLAN of Bravehearts (Livonija Baron Golden Gloss - Mao Mao Jahrestal)
Exc.2, res.CAC - ASPEN Tenebris Umbra (Cape ecure Hector - Sasha Abba-Sonia)
Open class:
Exc.1, CAC - BURSZTYN z Ranczo Sutam (Irgis Vital Screen - Kora z Ranczo Sutam)
Champion class:
Exc.1, CAC, Best Adult Male, BOS - C'LEX Black Fremak (Hagri Benvi from Fourteenth Meridian - Paris Sofie od Dvou Lvu)
BROWN FEMALES
Puppy class:
Vp.1 - GIULIA Magic Heart v. Diamond (Destiny's Phoenix Pixel Orion - Katana by Calliana)
Youth class:
Exc.1, CAJC - NIKITA v. Sagramos (Kevin Diperlanera - Lola del Naissus)
Exc.2 - Via Felicium AURORA (Yanick del Colle della Guardia - Sant Kreal Treasure)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - ZOHANA Velky Jarok (Eddard Elven Earl de Grande Vinko - Cherry Velky Jarok)
Open class:
Exc.1, CAC - CORRY Black Fremak (Hagrid Benvi from Fourteenth Meridian - Paris Sofie od Dvou Lvu)
Champion class:
Exc.1, CAC - STORMY STAR Bohemia Gotika (Yanick del Colle della Guardia - Original Bohemia Gotika)
Exc.2, res.CAC - ARTEMIS Lukania Dog (Mythos del Rio Bianco - Nuna Bohemia Gotika)