18.05.2014 - Carpathian Cup 2014 - Romania

judge: Mario Mariohofer (A)

Gallery on Facebook (click)


BLACK MALES


Baby class:

Vp.1, Best Baby - DEXTER DUCATI v. Ashanti


Puppy class:

Vp.1 - BIG BROTHER King of Darkness


Youth class:

Vg.1, Junior Club Winner, JCAC - CESAR CROS v. Ashanti

Vg.2 - Focus WONDER BOY

Vg.3 - GAME ON UP THE ANTE


Junior class:

Vg.1 - XERO Eyes of Darkness

Vg.2 - AZZARO de Badea Gheo


Intermediate class:

Exc.1, CAC - Rellaps SIRO


Open class:

Exc.1, CAC - GLADIATOR De Badea Gheo

Exc.2, res.CAC - GAMON v. Gini House

Exc.3 - UNICO NERO di Perlanera

Exc.4 - JAGO Weinberge Avatar


Working class:

Exc.1, CAC - YERES King of Darkness

Exc.2 - Tahi-Reme MAX

Exc.3 - BRANDENBURG v. Gini House


Champion class:

Exc.1, CACL, DCR CLUB WINNER, BEST MALE - Graphic Line NEARCO

Exc.2 - ED HARDY Di Caresi Nice


DCR Champion class:

DCR CHAMPION 2014 - Tahi-Reme MAX

ED HARDY di Caresi Nice

absent - GAMON v. Gini House



BROWN MALES


Baby class:

Vp.1 - BEREK EXECUTERS BLACK DOGS


Puppy class:

Vp.1 - Focus ZAPPA'S SONG

Vp.2 - Rellaps UNDERCOVER


Open class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER - DRACULA v. Sagramos


Working class:

Exc.1, CAC - HUNTER del Nasi



BLACK FEMALES


Baby class:

Vp.1 - DAMA DORINA v. Ashanti

Vp.2 - KIMBERLY di Caresi


Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - LIA L'AMOUR di Perlanera


Youth class:

Vg.1, Junior Club Winner, JCAC - Destiny's Phoenix I'M JUST A GIRL

Vg.2 - Get to The Point DOLCE

Vg.3 - Focus WHOLE LOTTA LOVE

Vg.4 - BELLA BELLADONNA


Junior class:

Vg.1 - PIQUE DAME di Perlanera


Open class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER, BEST FEMALE, BOB - AMORELLA di Perlanera

Exc.2, res.CAC - GREAT de Badea Gheo

Exc.3 - Sant Kreal ISKRA

Exc.4 - GWENVIRA de Badea Gheo


Working class:

Exc.1, CAC - YOU TOO King Of Darkness

Exc.2, res.CAC - EYES OF AN ANGEL of Hoffman House

Exc.3 - FLORENCE v. Gini House


Champion class:

Exc.1, CACL - Erdoberki MIRA

Exc.2 - EPHIRA di Caresi


Veteran class:

Exc.1, Best Veteran - BABYLON v. Gini House



BROWN FEMALES


Puppy class:

Vp.1 - Focus ZZ TOP

Vp.2 - BLOODY BANG BANG de Badea Gheo


Youth class:

Vg.1 - BEST Of Dobgrace

Vg.2 - EISBLUME BEAUTY v. Sagramos

Vg.3 - FANTASIA SHADOW of the Darkness

Vg.4 - Rellaps TOSCANA


Junior class:

Vg.1, Junior Club Winner, JCAC - ALFA di Villa Amulett


Intermediate class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER - DOBSY SHADOW of the Darkness

Exc.2, res.CAC - Erdoberki RAMONA RASHI


Open class:

Exc.1, CAC - LUNA del Nasi

Exc.2, res.CAC - FOLLY POLLY di Caresi

absent - Tom-Dober SELENA


Working class:

Exc.1, CAC - Get To The Point BEAUTY


Champion class:

Exc.1, CACL - CIMET SHADOW of The Darkness


DCR Champion class:

DCR Champion - Get To The Point BEAUTY