judge: Boris Chapiro (F)
entries: 32
results by: Tira Vento kennel
photos taken by: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
CAC, CACIB, BOB, BIG - ARSINOE de Grande Vinko
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1 - KELT BELINUS Dangerous Beauty (Aqvilon Dorian Den Dias - Astarta Arwen Dangerous Beauty)
Youth class:
Exc.1, JCAC, BEST BLACK JUNIOR - GERCOF Vital Screen (Tahi-Reme Gerett - Santa Julf Paskal)
Exc.2 - CORIOLANUS de Grande Vinko (Fan-Fan de Grande Vinko - Fravola Fragrande de Grande Vinko)
Exc.3 - Sant Kreal PAMIR (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Uslada)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Tira Vento FOXTROTT (Leo v. Markischen Land - Tira Vento Mexicana)
Exc.2 - Livonija Baron PITER PEN (Oksamit de Grande Vinko - Livonija Baronesa Kaelyn Kell)
Open class:
absent - Teraline FADO (Ethos Steinhage-Grad - Teraline Montera)
Working class:
Exc.1, CAC - YAROSLAV MUDRYJ de Grande Vinko (Oro y Plata de Grande Vinko - Odisseya de Grande Vinko)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB - KELEV Dar Felven (Stay in Style Axiro - Zolotaya Nika Dar Felven)
Exc.2 - Faruda Speranto ONERO OKTAVIUS (Izrafel Abe Atentator - Faruda Speranto Impreza Istima)
BROWN MALES
Puppy class:
Vp.1 - ZHADOR Vital Screen (Krasny Drakon Dar Felven - Afina Vital Screen)
Youth class:
Exc.1, JCAC - AMOR ADAMAR Guard Keeper (Grand Mollis Armani - Domenika iz Doblestnih Vityazey)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - ANUBIS Fenrir Salvatore (Drive iz Zoosfery - Astori)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1, BEST BABY - ESTRELA DI PRIMERA MAGNITUD de Grande Vinko (Fan-Fan de Grande Vinko - Jamais Vu de Grande Vinko)
Puppy class:
Vp.1 - ELANA Vital Screec (Santa Julf Orlando - Paola Poldi iz Gavaona)
Vp.2 - DIANA PRINCESS WARRIOR de Grande Vinko (Pride of Russia Sidor - Modus Ost Wis Wespera)
Youth class:
Exc.1, JCAC, BEST JUNIOR - GIRA Vital Screen (Tahi-Reme Gerett - Santa Julf Paskal)
Exc.2 - Eria Pro TSUNAMI (Sant Kreal Zeus - Eria Pro Marillion)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Tira Vento FINLANDIA (Leo v. Markischen Land - Tira Vento Mexicana)
Exc.2 - Destino Iliada DANIELA (Maxim di Altobello - Zvenislava Dar Felven)
Exc.3 - ERMILA iz Kniazhestva Polotskogo (Grand Mollis Armani - Sant Kreal Optima)
Open class:
Exc.1, CAC - Destino Iliada DRAGONARA (Maxim di Altobello - Zvenislava Dar Felven)
Exc.2 - ALISON ALAMA de Grande Vinko (Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wespera)
absent - Pride of Russia BUTTERFLY BRAHMA (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)
Working class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Pride of Russia FILADELFIA (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)
Exc.2 - MONA LISA Grand Azaro (Fan-Fan de Grande Vinko - Kalina Krasnaya Grand Azaro)
Exc.3 - Eria Pro QUARTZ STYLE (Teraline Midgard - Eria Pro Marillion)
Champion class:
Exc.1, CAC - El'Dofroshe ZELINDA ZOLDA (Modus Ost Primor Pilot - Alegro Rubi iz Doma Domeni)
BROWN FEMALES
Baby class:
Vp.1 - KASSIOPEIA BRILLIANT Dangerous Beauty (Aqvilon Dorian Den Dias - Astarta Arwen Dangerous Beauty)
Youth class:
Exc.1, JCAC - GRETA Vital Screen (Tahi-Reme Gerett - Santa Julf Paskal)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - BRINA BAHILU de Grande Vinko (Zedor del Nasi - Ukrainka de Grande Vinko)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB, BIG - ARSINOE de Grande Vinko (Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wespera)