judge: Jana Kadnarova (Slovakia)
BOB - Eria Pro HAPPINESS & BOS - KAIROS de Grande Vinko
BLACK MALES
Puppy class:
Vp.1 - AMADEUS MAGIC HEART v. Diamond (Maxim Black Iron Warrior - Kora Gujar of Gudas)
absent - RAGNAR BENTLEY Tirana (Oscar z Padoku - Ada z Padoku)
Youth class:
Exc.1 - PLAYBOY z Tomky (Pride of Russia Altay - Neva z Tomky)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Sant Kreal SHELDON (Oksamit de Grande Vinko - Pride of Russia Avrora)
Exc.2, res.CAC - Eria Pro HARTL (Eria Pro Versailles - Eria Pro Arabica)
Vg.3 - ARCHIE Revadog (Dura Lex Polonia Gaudi - Rena Regina Morgantina)
Open class:
Vg.1 - Santa Julf EINSTEIN (Livonija Baron Amber Amulet - Santa Julf Judara)
Vg.2 - Sant Kreal HORATIO (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Jaantje)
absent - GERRY OKSAVI from Fourteenth Meridian (Oksamit de Grande Vinko - C'Victoria Donsa from Fourteenth Meridian)
Working class:
Exc.1, CAC - BILL BARON Apologeta (Elton Extra Moravak - Drussie Star of Bedea) - finished Champion of Slovakia
absent - GRAFIT di Perlanera (Pride of Russia Taymir - Fruthy Free di Perlanera)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOS - KAIROS de Grande Vinko (Oksamit de Grande Vinko - Alastriona de Grande Vinko)
BROWN MALES
Puppy class:
absent - BASCCO Vida Eterna (Lorcan Larry Alary Aslar - Mary Anne Alary Aslar)
Youth class:
resigned - Tahi-Reme BRUNO (Eutay del Nasi - Tahi-Reme Maya)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - CHERIF Black Sagitta (Ijuri v. Warringof - Grynia Black Sagitta)
BLACK FEMALES
Minor puppy class:
Vp.1 - VICKY VICTORIA Morgantina (Toscano del Diamante Nero - Thelma Tea Morgantina)
Vp.2 - VERA VERENA Morgantina (Toscano del Diamante Nero - Thelma Tea Morgantina)
Puppy class:
Vp.1 - AJISHA MAGIC HEART v. Diamont (Maxim Black Iron Warrior - Kora Gujar of Gudas)
Youth class:
Exc.1, CAJC - PASADENA z Tomky (Pride of Russia Altay - Neva z Tomky)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - Eria Pro HAPPINESS (Eria Pro Versailles - Eria Pro Arabica)
Exc.2, res.CAC, res.CACIB - ESTA v. Freyer Tal (Prince v. Nemesis - Alexa v. Freyer Tal)
Vg.3 - MARLIN MONROE Jahrestal (Zac Ginga House - Cindy Crawford Jahrestal)
Open class:
Exc.1, CAC - AKIRA Revadog (Dura Lex Polonia Gaudi - Rena Regina Morgantina)
Working class:
absent - CAPRICE di Perlanera (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Trunka Lunka di Perlanera)
BROWN FEMALES
Minor puppy class:
Vp.1 - VIOLA VIOLETTA Morgantina (Toscano del Diamante Nero - Thelma Tea Morgantina)
Intermediate class:
Exc.1 - NINA Bohemia Gotika (Thor del Nasi - Cherrie Halit Pasa)
Open class:
Exc.1, CAC - CHENNA Black Sagitta (Ijuri v. Waringhof - Grynia Black Sagitta)