judge: Dirk Spruyt (Belgium)
entries: 72
results by: Yvan Hulpiau
females
males
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1 - Alkahest VIVALDO (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Anlit Rilayns Tiffany)
Puppy class:
P.1 - HERTOG PREGO v. Thekeda (Tango di Altobello - Hertogin Luna v. Thekeda)
Youth class:
Exc.1, LUXEMBOURG JUNIOR CHAMPION - LEON v.d. Donauhoeve (Grand Mollis Armani - Eska v.d. Donauhoeve)
Exc.2 - LEX v. Royaert (Orson v. Nemesis - Roxanne dei Nobili Nati)
Vg.3 - Vaydee BLADE (Tahi-Reme Max - Vaydee Jamaica)
Intermediate class:
Exc.1, CACL - HERBIE dei Nobili Nati (Hero di Casa Fox - Mission Impossible dei Nobili Nati)
Exc.2, res.CACL - Ruholfia ARAGORN (Farentino Wot a Thriller - Fitzkin Finesse)
Exc.3 - KANYE Elite House (Dante delle Querce Nere - Arizona Elite House)
Open class:
Exc.1, CACL - BILL BARON Apologeta (Elton Extra Moravak - Drussie Star of Bedea) - finished Luxembourg Champion
Exc.2, res.CACL - FIGLIO FEDELE DI ARONE de la Villa Valianom (Grand Mollis Armani - Verone-Taiswan de la Villa de Channes)
Exc.3 - Newfords CRANBERRY FIZZ (Champagne King - Emrichme Bermuda at Newford)
Working class:
Exc.1, CACL - DARK de la Vallee de la Seine (Elgos Eros du Clos des Grognards - Tara Onyx of Djarmati)
Exc.2, res.CACL - GANGSTER-DANDIAS de la Villa Valiano (Dante delle Querce Nere - Diaspora Fedone de la Villa Valiano)
Exc.3 - SARRAS dei Nobili Nati (Red Rascal del Fiorsilva - Mission Impossible dei Nobili Nati)
Exc.4 - INDEX v. Hellerwald (Don Diego v. Harten Kern - Djana v. Hellerwald)
Exc. - Pride of Russia SAPHRON (Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)
Champion class:
Exc.1, CACL, CACIB, BOB, LUXEMBOURG CHAMPION - F'WILLOW-PATHOS du Reflet des Songes (Pathos delle Querce Nere - V'Ummanaq du Reflet des Songes)
Exc.2, res.CACL - GURBE v. Eysingastate (Urbano del Diamante Nero - Ramnburg's Delilah)
Exc.3 - Ramonburg's HILLO (Victor Vito del Rio Bianco - Ramonburg's Carrera)
Exc.4 - Livonija Baron NOSTRADAMUS (Livonija Baron Heart of Hamlet - Livonija Baronessa Kingly Kassandra)
Exc. - DESTINY dei Nobili Nati (Red Rascal del Fiorsilva - Freccia dei Nobili Nati)
absent - Pride of Russia OSCAR (Boris iz Doma Domeni - Sharon iz Zoosfery)
Veteran class:
Exc.1, LUXEMBOURG VETERAN CHAMPION - Keyala WOT KOTKA (Sergius-Aleksandrija Rerikh - Keyalas Wot a Thriller)
absent - PRINZ PARIS v. Jahrestal (Fedor delNasi - Wicky Betelges)
BROWN MALES
Puppy class:
Vp.1 - Pride of Russia PIROY (Pride of Russia Sidor - Zolotaya Dinastiya Nubira)
Youth class:
Exc.1, LUXEMBOURG JUNIOR CHAMPION - CALLISTO v. Hohenzollern (Pride of Russia Kaspij - Armani v. Hohenzollern)
Vg.2 - HERCULES Wot a Thriller (Corleone du Wot a Thriller - Forever Helga du Wot a Thriller)
Vg.3 - LUDACRIS Elite House (Mitto del Nasi - Halle Berry Elite House)
Open class:
Exc.1, CACL, res.CACIB - LeLetton GOLD GOLDIROY (Imidz Bronko Barbados - Irma Katrin Berg) - finished Luxembourg Champion
Exc.2, res.CACL - BOZA BESTLINE v. Jahrestal (Alea By The Sea - Tequila Lewan v. Jahrestal)
Vg.3 - Semper Fidelis I'AM THE BOSS (Pride of Russia Kaspij - Come As You Are Tiffany)
Working class:
Exc.1, CACL - IVAN Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House) - finished Luxembourg Champion
Champion class:
Exc.1, CACL, LUXEMBOURG CHAMPION - Modus Ost UDO UILLIAM (Elsan Haus Aikido - Modus Ost Rush Raketa)
Exc.2, res.CACL - Grand Mollis ARMANI (Teraline Indigo - Sant Kreal Monna Lisa)
absent - ARAGON v. Hohenzollern (Latino Lorenco v. Cobra - Pebbles the Best Line)
BLACK FEMALES
Puppy class:
absent - HERTOGIN PRECIOUS ANGEL v. Thekeda (Tando di Altobello - Hertogin Luna v. Thekeda)
Youth class:
Exc.1, LUXEMBOURG JUNIOR CHAMPION - HERA DIATHOS de la Villa Valiano (Pathos delle Querce Nere - Diaspora-Fedone de la Villa Valiano)
Exc.2 - LOUAN van't Dal der Gete (Pride of Russia Kaspij - Ike van't Dal der Gete)
Exc.3 - LUKA v.d. Donauhoeve (Grand Mollis Armani - Eska v.d. Donauhoeve)
Exc.4 - NIKE NAIKE dei Nobili Nati (Brembo dei Nobili Nati - Noblesse dei Nobili Nati)
Vg. - HETTY HOSHI du Wot a Thriller (Destiny's Phoenix Highway to Hell - Crystal du Wot a Thriller)
Vg. - Tahi-Reme ZORINA (Urbano del Diamante Nero - Tahi-Reme Ameeriah)
Vg. - LADIVA v. Crowded House (Furyo Zeldor des San Marin - Godiva v. Crowded House)
Vg. - THANISSA di Altobello (Maxim di Altobello - Tijana Daria di Altobello)
Vg. - LATIFAH Elite House (Mitto del Nasi - Halle Berry Elite House)
Vg. - McKennah BELICIA at Amious (Ciro Cherub Gabi Vigo - Destinys Child Elite House)
absent - GIN'GER di Caresi Nice (Ale'Alamos del Citone - Ines di Perlanera)
Intermediate class:
Exc.1, CACL - KJENTA v.d. Donauhoeve (A'Condor v. Residenzschloss - Fenya v.d. Donauhoeve)
Exc.2, res.CACL - ZELDA ZELANDA di Perlanera (Zordan Zewi del Citone - Juanita di Perlanera)
absent - GUAPA Russkaya Dusha (Burton of Devil Inside - Rossiiskiy Kolorit Tsar'a Bella)
Open class:
Exc.1, CACL, res.CACIB - GAIA DANDIAS de la Villa Valiano (Dante delle Querce Nere - Diaspora Fedone de la Villa Valiano) - finished Luxembourg Champion
Exc.2, res.CACL - Grand Mollis CAMPARI (Efendy iz Zoosfery - Sant Kreal Bellissima)
Exc.3 - Ruzuna PRECIOUS PRINCESS at Taevas (Amazon El Torro - Adamoci Burmecia)
Exc.4 - IKE van't Dal der Gete (Gobino v. d. Wuytheshoeve - Dante van't Donkenhof)
Exc. - ELENYA du Wot a Thriller (Pako Daker - Keyalas Wot a Dream)
Vg. - TANJA di Altobello (Maxim di Altobello - Destiny di Altobello)
Working class:
Exc.1, CACL - VANILLA SKY dei Nobili Nati (Varenne di Casa Giardino - Golden Goal dei Nobili Nati)
Champion class:
Exc.1, CACL, LUXEMBOURG CHAMPION - HIBA van't Genebos (Grant di Villa Conte - Eres van't Genebos)
Exc.2, res.CACL - Amazon RUSSIAN ROMANCE (Grand Mollis Armani - Amazon She Will Be Loved)
Exc.3 - Pride of Russia FILADELFIA (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)
Exc.4 - UNNA DONNA TSCHETHAY di Matario (Graf Tschet of Mon-Ja-Mes - Hayama Bajoko di Matario)
BROWN FEMALES
Baby class:
Vp.1 - HOT TOTTY de la Maison de Bilclarie (Ciro Cherub Gabi Vigo - Dam Djushka Wot a Thriller)
Puppy class:
Vp.1 - Dobergaarden Forever LADY (Maxim di Altobello - Dobergaarden Forever Aicha)
Youth class:
Exc.1, LUXEMBOURG JUNIOR CHAMPION - GUCCI du Wot a Thriller (Pride of Russia Kaspij - Elenya du Wot a Thriller)
absent - HESSANA el Casella Pandora (Pride of Russia Saphron - Dtchada du Carre des Gitanes)
absent - LAMBRINI Elite House (Mitto del Nasi - Halle Berry Elite House)
Open class:
Exc.1, CACL, CACIB - GRETA MARLENE DANDIAS de la Villa Valiano (Dante delle Querce Nere - Diaspora Fedone de la Villa Valiano) - finished Luxembourg Champion
Exc.2, res.CACL - Rellaps JETTA (Fedor del Nasi - Focus Once Upon A Time)
absent - Dobergaarden Forever JORINDA (Dobergaarden Forever Athos - Amazing Grace di Altobello)
absent - RISING STAR di Altobello (Bandit di Altobello - Dreamgirl di Altobello)
Champion class:
Exc.1, CACL, LUXEMBOURG CHAMPION - AURORA v. Ambassador (Fedor del Nasi - Zemic's Arwen)
Exc.2, res.CACL - INDHIRA Elite House (Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)