judge: Rada Istvan (Hungary)
BROWN MALES
Baby class:
Guardians Of Olympus ANAKIN SKYWALKER (PoR Taymir - Cora v. Traumfantasy)
RIO de Noche Negro (Ghost Gamon v. Ashanti Legend - Bastille de Noche Negro)
Youth class:
Exc.1, PRM - Tahi-Reme HUGO (Eutay del Nasi - Tahi-Reme Ono)
Working class:
Exc.1, CAC - Capo Di Patria SALVADOR CARAMEL (Cowboy Lucky di Altobello - Angel of Shaytan Betty Boop)
Champion class:
VICTOR di Altobello (Quiz v. Schwatzen Kraft - Tijana Daria di Altobello)
BROWN FEMALES
Baby class:
Guardians Of Olympus ALPHA (PoR Taymir - Cora v. Traumfantasy)
Puppy class:
Angel of Shaytan KALINA (PoR Shaytan - Angel of Shaytan Miss Masha)
Youth class:
Draco Dominus ATHENA (PoR Chingay - Steel Dragon Leones)
POLLY v. Hunnoterra (Destiny's Phoenix Nadal - Yolanda Pride of Hunnoterra)
ZAMRA ZOOI v. Nollyzor (Angel of Shaytan Manni - Harmony Haidy Ginga House)
Intermediate class:
Capo Di Patria AENERY OF EVEL FREEDOM (Hazar di Altobello - Cindy Crawford od Telepa)
Open class:
Angel of Shaytan ENJOY (Quiz v. Schwarzze Kraft - Angel of Shatan Aurelia)
Champion class:
LENKA di ALtobello (Von William Wallace di ALtobello - Honey Moon di Altobello)
BLACK MALES
Baby class:
Guardians of Olympus AEGON TARGARYEN (PoR Taymir - Cora v. Traumfantasy)
Sculptor's Dobermann LEON (Tahi-Reme Chico - Nirvana di Altobello)
Youth class:
Exc.1, PRM - Giddy Blossom MATEO (Pepe di Casa Giardino - Giddy Blossom Fei)
Exc.2 - Angel of Shaytan MAO ZEDONG (Colt di Perlanera - Pride of Russia Chernika)
SUPER STAR di Altobello (Hazar di Altobello - Rita Oro di Altobello)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - KALASHNIKOV of Djarmati (Freak Brutus of Djarmati - Fort Bellators Jugoslavia)
Barymar APRAKSIN FOR FRANKENBURG (PoR Chongar - Kalina v. Frankenburg)
Capo di Patria PACO (Cowboy Lucky di Altobello - Cindy Crawford od Telepa)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - Giddy Blossom TEODOR (Dura Lex Polonia Hussaro Aquilae Ala - Theodora Titta di Altobello)
Champion class:
HAZAR di Altobello (Da Vinci el Greco Nero - Tijana Daria di Altobello)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp.1, Best Baby - Angel of Shaytan SUNSHINE (Victor del Nasi - Triona Angel of Shaytan)
Guardians of Olympus ARIA STARK (PoR Taymir - Cora v. Traumfantasy)
Tahi-Reme JUANA (Quarz de Andreoli - Tahi-Reme Tuttiefruttie)
Puppy class:
AJASOFIJA di Altobello (Viktor di Altobello - Omega di Altobello)
Youth class:
Exc.1, PRM, Best Junior - FOREVER FREEDOM di Altobello (Sant Kreal Ra - Farah
DIRA fi Fahinera (Fahir Giddy Blossom - Caprice di Altobello)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOS - KARMA of Djarmati (Feak Brutus of Djarmati - Fort Bellators Jugoslavia)
Exc.2, res.CAC - Capo di Patria PAPAYA AYA (Cowboy Lucky di Altobello - Samanta of Evil Freedom)
Open class:
ORNELLA Renewal (Ares dei Nobili Nati - Absolute Adventage Tejat Posterior)
Working class:
Pride of Russia CHERNIKA (PoR Altay - Por Shelma)
Champion class:
Angel of Shaytan MADMOISELLE LENNA (Colt di Perlanera - Por Chernika)