judge: Detlef Köhler (Germany)
entries: 37
results by: Dobermann.com
BLACK MALES
Baby class:
Vp. - ERAGON v. Hohenzollern (Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenzollern)
Vp. - WILSON GONZALES v. Seckachtal (Mitto del Nasi - Umi v. Seckachtal)
Youth class:
Vg.1, JugendSieger - RAMBO v. d. Rheinaue (Auron Aquila v. Residenzschloss - Hexe v.d. Rheinaue)
Vg.2 - EL SANTOS v. Füllbach (Modus Ost Muzhik - Cola v. Füllbach)
Vg.3 - DALI v. Kunstadt (Zordan Zewi del Citone - Anjuli v. Kunstadt)
Intermediate class:
Exc.1, res.CAC - ARTON v. Klingbach (Pride of Russia Odin - Inouk v.d. Rheinaue)
Exc.2 - GULIVER v.d. Böllenruthen (Hilo v. Nemesis - Cabana v.d. Böllenruthen)
Exc.3 - DIAMON v. Zarrowmoor (Pride of Russia Odin - Anja v. Zarowmoor)
Open class:
Exc.1, CAC - NEVIO v. Nemesis (Hilo v. Nemesis - Borana v. Nemesis)
Working class:
Exc.1 - ENZO LORENZO v. Brennenden Berg (Latino Lorenco v. Cobra - Bertha v. Brennenden Berg)
BROWN MALES
Baby class:
Vp. - BRANDO v. Westwall (Ale'Alamos del Citone - Stella v. Klingbach)
Youth class:
Vg.1, JugendSieger - DJONATHAN v. Hohezollern (Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenzollern)
Vg.2 - VITO v.Seckachtal (Destiny's Phoenix Highway to Hell - Sue v. Seckachtal)
Vg.3 - FORREST Apologeta (Orson v. Nemesis - Drussie Star of Bedea)
Open class:
Exc.1, CAC - BALTHASAR HERZOG v. Württemberg (Hilo v. Nemesis - Senta v.d. Rheinaue)
Exc.2, res.CAC - BALDUR HERZOG v. Württemberg (Hilo v. Nemesis - Senta v.d. Rheinaue)
Working class:
Vg.1 - DRAGO v. Beuchower Hof (Herarbreaker v. Ferrenberg - Beauty v. Beuchower Hof)
BLACK FEMALES
Baby class:
Vp. - CECILIA HERZOGIN v. Württemberg (Ale'Alamos del Citone - Ophelia v. Nemesis)
Vp. - CARMINA HERZOGIN v. Württemberg (Ale'Alamos del Citone - Ophelia v. Nemesis)
Vp. - BARBAROSSA v. Westwall (Ale'Alamos del Citone - Stella v. Klingbach)
Puppy class:
Vp. - NIKITA v. Hellerwald (Franco v. Harten Kern - Djana v. Hellerwald)
Youth class:
Vg.1, JugendSiegerin - BIJOU v. Klingbach (Pride of Russia Odin - Quida v. Klingbach)
Vg.2 - DAYANA v. Kunstadt (Zordan Zewi del Citone - Anjuli v. Kunstadt)
Vg.3 - BARONESSA v. Ambassador (Mitto del Nasi - Zemic's Arwen)
Intermediate class:
Exc.1 - BELLADONNA v.d. Dobiaue (Hilo v. Nemesis - Avrora Arriva Aldman)
Open class:
Exc.1, res.CAC - NOURBESE v. Nemesis (Hilo v. Nemesis - Borana v. Nemesis)
Working class:
Exc.1 - CILLY v. Nibelungenring (Hilo v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)
Exc.2 - UMI v. Seckachtal (Hilo v. Nemesis - Ono v. Seckachtal)
Champion class:
Exc.1, CAC, BOB - OPHELIA v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)
BROWN FEMALES
Baby class:
Vp. - CLARA HERZOGIN v. Württemberg (Ale'Alamos del Citone - Ophelia v. Nemesis)
Vp. - COCO HERZOGIN v. Württemberg (Ale'Alamos del Citone - Ophelia v. Nemesis)
Vp. - WINN v. Seckachtal (Mitto del Nasi - Umi v. Seckachtal)
Youth class:
Vg.1, JugendSiegerin, Best Junior - DOROTHEA v. Nibelungenring (Orson v. Nemesis - Vilja v. Klingbach)
Vg.2 - DESIDERA v. Hohenzollern (Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenzollern)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - ALFA ADELANTE v. Westwall (Orson v. Nemesis - Stella v. Klingbach)
Open class:
Exc.1, res.CAC - JAMAHA Elite House (Pride of Russia Kaspij - Arizona Elite House)
Exc.2 - QUEEN v.d. Rheinaue (Pride of Russia Odin - Fenja v.d. Rheinaue)