judge: Hans Wiblishauser (Germany)
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1 - CAIUS v. Klingbach (Dinico Yoda - Diana de la Casa Alina)
Puppy class:
Vp.1 - RAMBO v. d. Rheinaue (Auron Aquile v. Residenzschloss - Hexe v.d. Rheinaue)
Vp.2 - DAIMON v. Nibelungenring (Orson v. Nemesis - Vilja v. Klingbach)
absent - XAVI Conte Drago (Yankee v. Klingbach - Romy v. Aurachgrund)
Youth class:
Vg.1, KURPFALZ JUGENDSIEGER - ARTON v. Klingbach (Pride of Russia Odin - Inouk v.d. Rheinaue)
Vg.2 - OZBONES v. Tafelrunde (Orson v. Nemesis - Escada v. Larimar)
Open class:
Exc.1, CAC, KURPFALZSIEGER - MAILOW v.d. Tafelrunde (Ramonburg's Enzo - Escada v. Larimar)
Vg.2 - MURDOCK v.d. Tafelrunde (Ramonburg's Enzo - Escada v. Larimar)
Working class:
Exc.1 - VIVAN v. Klingbach (F'Hiram-Abif Royal Bell - Ischta v. Klingbach)
BROWN MALES
Youth class:
absent - HAKIRO v. Pandora (Pride of Russia Saphron - Dtchad du Carre des Gitanes)
Intermediate class:
Vg.1 - CALLISTO v. Hohenzollern (Pride of Russia Kaspij - Armani v. Hohenzollern)
Open class:
Exc.1, res.CAC - BALDUR HERZOG v. Württemberg (Hilo v. Nemesis - Senta v.d. Ritterburg)
Exc.2 - BALTHASAR HERZOG v. Württemberg (Hilo v. Nemesis - Senta v.d. Ritterburg)
Working class:
Exc.1 - Dinico YODA (Yankee v. Klingbach - Dinico Gemma Givenchy)
Champion class:
Exc.1, CAC - AURON AQUILA v. Residenzschloss (Fedor del Nasi - Catherine Halit Pasa)
BLACK FEMALES
Puppy class:
Vp.1 - DEWI v. Nibelungenring (Orson v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)
Vp.2 - DIVA v. Nibelungenring (Orson v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)
absent - XIRIA Conte Drago (Yankee v. Klingbach - Romy v. Aurachgrund)
Youth class:
Vg.1 - EURELIA ENENRA MC Madness (Auron Aquile v. Residenzschloss - Grafin Ginevra del Fiorsilva)
Vg.2 - BIJOU v. Klingbach (Pride of Russia Odin - Quida v. Klingbach)
Vg.3 - BARONESSA v. Ambassador (Mitto del Nasi - Zemic's Arwen)
Vg.4 - ONESSA v. Tafelrunde (Orson v. Nemesis - Escada v. Larimar)
Vg. - DARLING v.d. Sickingerburg (Anim v. Rebell - Dechiara v.d. Sickingerburg)
Intermediate class:
Exc.1, res.CAC - BELLADONNA v.d. Dobiaue (Hilo v. Nemesis - Avrora Arriva Aldman)
Open class:
Exc.1, CAC - BANJA v. Nibelungenring (Hilo v. Nemesis - Inouk v.d. Rheinaue)
Exc.2 - VILJA v. Klingbach (F'Hiram-Abif Royal bell - Ischta v. Klingbach)
Working class:
Exc.1 - CILLI v. Nibelungenring (Hilo v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)
absent - ROMY v. Aurachgrund (Floyd v. Utgard - Naney v. Aurachgrund)
Champion class:
Exc.1 - DEA del Nasi (Sant Kreal Zeus - Pride of Russia Dasha)
Exc.2 - UNA DONNA TSCHETHAY di Matario
absent - FARAGONDA v. Steinigerweg (F'Hiram-Abif Royal Bell - Jamaha v. Nemesis)
Veteran class:
1st place - BO v. Avalon (Wanja Wandor v. Stevinhage - Daisy v.d. Alten Kapelle)
BROWN MALES
Puppy class:
Vp.1 - DOROTHEA v. Nibelungenring (Orson v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)
Youth class:
Vg.1, KURPFALZ JUGENDSIEGERIN - ALFA ADELANTE v. Westwall (Orson v. Nemesis - Stella v. Klingbach)
Intermediate class:
Exc.1 - QUEEN v. d. Rheinaue (Pride of Russia Odin - Fenja v.d. Rheinaue)
Vg.2 - YUCCA v. Klingbach (Yankee v. Klingbach - Velly v. Klingbach(
Open class:
absent - GWENDA v. Steinigerweg (Hilo v. Nemesis - Jamaha v. Nemesis)
Working class:
Exc.1, CAC, KURPFALZSIEGER - ODAMAE v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesi)