judges: males - Galyna KALINICHENKO (UA), females + BOB - Giovanni MOSCA-TENNA (I)
entries: 30
photos taken by: Katarzyna Plewka, TIRA VENTO kennel
BIS
MALES
Baby class:
Vp.1, BEST BABY, BIS BABY 4 - Tira Vento FOXTROTT (Leo v. Markischen Land - Tira Vento Mexicana)
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER, JUNIOR CLUB WINNER 2011 - OLYMP v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis) - finished Polish Junior Champion
Exc.2 - KANKAN Tikrai Nauja (Sant Kreal Zeus - Habanera Tikrai Nauja)
Exc.3 - Dura Lex Polonia ESPRESSO (Yacheero's Pando Pandero - Dura Lex Polonia Copola)
Exc.4 - Dura Lex Polonia ELI'VADIM (Yacheero's Pando Pandero - Dura Lex Polonia Copola)
Exc. - FELIX FELICIS Allegro (Yacheero's Pando Pandero - Holly od Dvou Lvu)
absent - BACH Il Conte del Forte (Armani de Terra Mirabili - Karmen Majstersztyk)
Open class:
Exc.1 - EARL Of Diamond Day (Carlos z Padoku - Kaya Majstersztyk)
Working class:
Exc.1, CWC, CLUB WINNER 2011, BOB, BIS 4 - Tira Vento BALANTINES (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Hacima z Padooku)
Exc.2 - OSCAR z Padoku (Yacheero's Pando Pandero - Ak-Yar Raya)
Champion class:
Exc.1, CWC - Tira Vento MALIBU (Sant Kreal Rembrandt - Hacima z Padoku)
absent - ALI AMARO de Terra Mirabili (Fedor del Nasi - Vivienne Miratio)
absent - KESZ z Padoku (Pako Daker - Sharon z Padoku)
FEMALES
Baby class:
Vp.1 - Tira Vento FINLANDIA (Leo v. Markischen Land - Tira Vento Mexicana)
Vp.2 - CYGA Desmodus Poland (Tahi-Reme Zebulon - Envira Punta Perla Brzeszcz)
Vp.3 - ARWENA UNDOMIEL Beauty of Black (Hiddo od Dvou Lvu - Kinga z Padoku)
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER, JUNIOR CLUB WINNER 2011, BIS JUNIOR 3 - CASSIDY de Terra Mirabili (Ale'Alamos del Citone - Vivienne Miratio)
Exc.2 - AVANTASIA di Perlanera (Leo v. Markischen Land - Tahi-Reme Ruthy)
Exc.3 - LABONITA LALA Miratio (Tahi-Reme Zebulon - Imidz Zarina Zoe Zanzi-Mag)
Intermediate class:
Exc.1, CWC - BEATRIX Il Conte del Forte (Armani de Terra Mirabili - Karmen Majstersztyk)
Exc.2 - HAVANA HOPE Miratio (Hummer Hoch Legrants - Axa Miratio)
Exc.3 - LENA Bez Precedensu (Pako Daker - Faruda Speranto Iya for Doma Domeni)
Exc.4 - TEBA Bene Meritus (Sant Kreal Jago - Optima Bene Meritus)
Exc. - PAM z Padoku (Armani de Terra Mirabili - Wicki Gabi Vigo)
absent - RAYA z Padoku (Sant Kreal Jago - Sharon z Padoku)
Open class:
Exc.1, CWC, CLUB WINNER 2011 - Sant Kreal HENNESSY (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Vivache)
Working class:
absent - IMAX z Padoku (Fedor del Nasi - Shilla z Padoku)
Champion class:
Exc.1, CWC - Tira Vento BECHEROVKA (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Hacima z Padoku)
Exc.2 - GRETA z Padoku (Carlos z Padoku - Sant Kreal Riorita)
Veteran class:
Exc.1, BEST VETERAN - HACIMA z Padoku (Varak du Clos des Grognards - Gravin Hana z Padoku)
BEST COUPLE
BIS 1 - Tira Vento BALANTINES & Sant Kreal HENNESSY
BEST BREEDING FEMALE
BIS 2 - HACIMA z Padoku
BEST KENNEL at CLUB SHOW
1st - Z PADOKU
2nd - TIRA VENTO
BIS BABY
BIS JUNIOR
CLUB WINNERS
CLUB WINNERS & BEST PAIR - Tira Vento BALANTINES & Sant Kreal HENNESSY