01.03.2009 - CACIB Euroasia 2009, Moscow, Russia
judge: Tomasz BORKOWSKI (PL)
MALES
Baby class:
P. - Elizar HEART BREAKER (Napoleon Nils z Diabeli - Eria Pro Ratina Z)
Youth class:
Exc.1, Junior Winner, Best Junior - Smart Wood Hills DZHESTER GOLD (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Glenmorangie)
Exc.2 - Smart Wood Hills DEWARS (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Glenmorangie)
Exc.3 -Grand Molis ARMANI (Teraline Indigo - Sant Kreal Monna Liza)
Exc.4 - LORD MAXIMUS iz Gavaona (Sant Kreal Yusupov - Tutti Frutti iz Gavaona)
Vg. - BARON BEKINGEM iz Walkirii (Fedor del Nasi - Casa di Oro Jumanji)
Vg. - S'Lichobor LEYF (S'Lichobor Valday - S'Lichobor Grannes)
Vg. - Klassik Allert ONE-HORST (Delux de Grande Vinko - Klassik Allert Liga)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Pride of Russia FERRO (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)
Exc.2, res.CAC - ITALO dei Due Intenti (Pathos delle Querce Nere - Une De Mai di Villa Conte)
Exc.3 - CHEROKEE Grand Chelendzher (S;Lichobor Erman - Solometa Straygezer)
Exc. - Sant Kreal MENTOR (Sergius-Aleksandrija Rerikh - Sant Kreal Karmen)
Vg. - Izrafel ABE ATENTATOR (Pathos delle Querce Nere - Izrafel Maya di Altobell)
Vg. - Smart Wood Hills X-TRIAL (S'Lichobor Deodar - Smart Wood Hills Integra)
Open class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - BRABUS iz Doma Domeni (Fedor del Nasi - Barselona iz Doma Domeni)
Exc.2, res.CAC - GRAF EXCELENT iz gavaona (Nestor iz Zoosfery - Odessa iz Gratsiano)
Exc.3 - STATUS QUO iz Zoosfery (Euro Disel iz Zoosfery - Yavlenie iz Zoosfery)
Exc. - PANTAGRYUEL iz Zoosfery (Livonijas Baron Hero Hieronimus - Orje Boliviya Banana)
Exc. - BRED BATLER DZHALILI Haus Presstigh (Irinland Duc Dufer - Galla Konasta Satarel)
Working class:
Exc.1, CAC - Sant Kreal ZEUS (Urbano del Diamante Nero - Sant Kreal Ukrashenie)
Exc.2, res.CAC - Sant Kreal ZVENISLAV (Urbano del Diamante Nero - Sant Kreal Ukrashenie)
Exc.3 - A'Donikons HOLLIFILD (Arnold Master of Masterhof - A'Donikons Zhemchuzhinka Zhenevieva)
Exc.4 - Livonijas Baron IGNEOUS IRIS (Ali Amadeus Piligrimas - Paola Penelopa Piligrimas)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB, RKF Champion, Champion of Eurasia - Eria Pro DI CAPRIO (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Eria Pro Thesauros Troja)
Exc.2, res.CAC - Ak-Yar RENUAR (Livonijas Baron Hitch Cock - Ak-Yar Yaranga)
Exc.3 - ARNOLD MASTER of Masterhof (Master Max of Djarmati - Bagira Wellgroomed)
Exc.4 - MUSTANG BANDEGRAS iz Zoosfery (Nitro del Rio Bianco - Cheremuha iz Zoosfery)
FEMALES
Baby class:
Vp.1, Best Baby - Klassik Allert HARIZMA (Mustang Bodnegras iz Zoosfery - Klassik Allert Nursa)
Puppy class:
Vp.1, Best Puppy - Pride of Russia KRALJA (Fedor del Nasi - Euro Dinamika iz Zoosfery)
Vp.2 - Sant Kreal SOLNZE (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Chio Chio San)
Vp.3 - Klassik Allert FAYNA (Delux de Grande Vinko - Floris Alexsandria Ferrara)
Vp.4 - Pride of Russia LOLITA (Boris iz Doma Domeni - Modus Ost Kalina Krasnaya)
P. - Eria Pro KAMILLA KANTATE (Pako Daker - Eria Pro Ode Victoria)
Youth class:
Exc.1, Junior Winner - Bombastichansa ULTIMATUM URSA (Falko v. Nemesis - Leib Soland Dear Bo Bambina)
Exc.2 - Pride of Russia DOLCE VITA (Fedor del Nasi - Barselona iz Doma Domeni)
Exc.3 - Smart Wood Hills DAKOTA (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Glenmorangie)
Exc.4 - TSENTAVRA iz Zoosfery (Teraline Indigo - Orje Boliviya Banana)
Exc. - BOGEMA BORN iz Walkirii (Fedor del nasi - Casa di Oro Jumandji)
Exc. - Delkons BINA BIZARTA (Amor Extra Moravak - Corona Astralis Ezmir)
Exc. - Smart Wood Hills ELISHA (Smart Wood Hills Elizir - Zhemchuzhina Chernozemia Zhenevieva)
Exc. - Rossiiskiy Kolorit CHARMING LADY (Boris iz Doma Domeni - Pepe Pompidu Piligrimas)
Vg. - CHARMER iz Zoosfery (S'Lichobor Elegen - Nikita iz Zoosfery)
Vg. - Elizar EKSPRESJA (Urbano del Diamante Nero - Eria Pro Ratina Z)
Vg. - Nevskiy Tserber URSULA STAR UNIVERSE (Pathos delle Querce Nere - Paloma Picasso iz Doma Domeni)
Vg. - Smart Wood Hills DAYHATSU (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Glenmorangie)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB, Champion of RKF, Champion of Eurasia - Smart Wood Hills XANTHIA (S'Lichobor Deodar - Smart Wood Hills Integra)
Exc.2, res.CAC - Pride of Russia FERRARA (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)
Exc.3 - Smart Wood Hills ADRIATIKA (Smart Wood Hills ellington Garry - Smart Wood Hills Corsika)
Exc. - A'Donikons YRKOE SOZVEZDIE (A'Donikons Tibull - A'Donikos Optimistika)
Exc. - Come As You Are BELLATRIX (Fedor del Nasi - Come As You Are Jola)
Exc. - S'Lichobor COMETA (Livonijas Baron Ikos Immortal - S'Lichobor Germanika)
Exc. - TAISA AFINSKAYA iz Zoosfery (Nestor iz Zoosfery - Electra iz Zoosfery)
Open class:
Exc.1, CAC - Smart Wood Hills ROMA RAVIOL (Livonijas Baron Hero Hieronimus - Dea Dolores v. Aplha Nordic)
Exc.2, res.CAC - PRINCESS BLACK PEARL iz Zoosfery (Livonijas Baron Hero Hieronimus - Dea Doloris v. Alpha Nordic)
Exc.3 - GRAFINYA DREAM iz Gavaona (Nestor iz Zoosfery - Odessa iz Gavaona)
Exc. - SOLVEIG iz Zoosfery (Euro Disel iz Zoosfery - Yavlenie iz Zoosfery)
Exc. - VICTORIA VALUA (Ave Concor Zigfrid - Ovengarden Betsy Bett)
Vg. - BERRY-CERERA (Irinland Duc Dufer - Baronessa Datser Elizabeth)
Vg. - Smart Wood Hills URSULA (Pathos delle Querce Nere - Smart Wood Hills Beretta)
Working class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Smart Wood Hills PRADA (Smart Wood Hills Ellingron Garry - Galanthus Nobilis Venezuela)
Exc.2, res.CAC - MISHEL de Bella y Feliz Estrella (Punsh iz Doma Domeni - Grandiosa de Bella y Feliz Estrella)
Vg. - KRO'KETT Fortuna Semper (Ken-Ti's Bongo - Fortuna Fireball Legrant)
Champion class:
Exc.1, CAC - RASHEL iz Zoosfery (Livonijas Baron Hero Hieronimus - Magro iz Zoosfery)
Exc.2 - Smart Wood Hills SICILIA (Livonijas Baron Hero Hieronimus - Smart Wood Hills Italica)
Exc.3 - CIARA Elite House (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Yalla iz Slavnoi Stai)
Exc. - GOLDA-GRACE de Grande Vinko (Tahi-Reme Gerett - Odisseya de Grande Vinko)
Exc. - Smart Wood Hills QUEEN (Smart Wood Hills Dexter - Mledi Victoria Ortega)
Exc. - Smart Wood Hills ROCKET QUEEN (Livonijas Baron Hero Hieronimus - Dea Doloris v. Alpha Nordic)