judge: Vojislav Al Daghistani (Serbia)
Photogallery on Facebook by Mishka Alekseev
Best Junior, JCCC, Junior Champion RKF, CIS Junior Winner 2021, Eurasian Junior Winner 2021 - Teraline EMPEROR
MALES
Baby class:
Vp.1 - Vivat de Vinko PROFESSIONAL (VdV Centurion - Oda Mi Alma deGV)
Vp.2 - Adamant Spirit DARK DIAMOND (Rensdorff Lavr - Santa Julf Infanta)
Puppy class:
Vp.1, Best Puppy - Smart Wood Hills ZAR (SWH Churchill - SWH Hanta)
Vp.2 - BRIG s Primorskogo Bastiona (Exboniger Flor Feodor - Tarifa s Primorskogo Bastiona)
Vp.3 - Pride of Russia BLIZZARD (POR Rerikh - POR Asterona)
absent - Nostra Letate JITAN (Dragomir Konanpride Fortune - Nostra Letate Gloria)
Junior class:
Exc.1, JCAC, Best Junior, JCCC, Junior Champion RKF, CIS Junior Winner 2021, Eurasian Junior Winner 2021 - Teraline EMPEROR (Legend Goes On Astor - Teraline Arwen)
Exc.2, JCC, res.JCAC - Smart Wood Hills STORM MUFASA (Asterix del Nasi - SWH Kenya)
Exc.3 - Nevskiy Tserber HULK HOGAN (Via Felicium Zepter - Nevskiy Tserber Tsaritsa Dalia)
Exc.4 - Livonija Baron IMPERIAL (Quarz de Andreoli - Livonija Baronesa Athena Pallas)
Exc. - Livonija Baron ISIDOR (Quarz de Andreoli - Livonija Baronesa Athena Pallas)
Exc. - Ornatus Vitae NAPOLEON (Bolivar Triumph - Ornatus Vitae Dark Moon)
Exc. - Pride of Russia NAZARETH (Kronos's Del Valle De Las Aguilas - POR Princess Pompadour)
Exc. - Smart Wood Hills XENOX (SWH Ulan - Inessa Armand iz Zoosfery)
Exc. - Orion Forte NIKLAUS (Tahi-Reme Zed - Ural Modus Zhelannaya)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Versailles Magnifique SOLOMON (Steven Spielberg v. Jahrestal - Nevskiy Tserber Illiria De Versailles)
Exc.2, res.CAC - IzValkirii ROLEX (POR Taymir - Sant Kreal Maxima)
absent - Pride of Russia IDOL (Kronos's del Valle De Las Aguilas - POR Shelma)
Open class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Eria Pro COSMOS (Colt di Perlanera - Eria Pro Bellissima Brava)
Exc.2, res.CAC - Via Felicium VOSTORG (Prince Piero di Perlanera - Tahi-Reme Kaylie)
Exc.3 - Vivat de Vinko CENTURION (Mythos del Rio Bianco - Saltiga iz Zoosfery)
Exc.4 - Smart Wood Hills MONTE-CHRISTO (SWH Boromir - SWH Unique)
Exc. - DiCasa Oro YAN-GO (Sant Kreal Ganzel - Perfekto Istinnaya Lady)
Exc. - Kim Zonnenberg MAKATO (Sant Kreal Chestnut - Kim Zonnenberg K'yarda Tara)
Exc. - Santa Julf MARSEILLE (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Santa Julf Agata)
Exc. - TRIUMPH iz Smolgrada (Zabar iz Kniazhestva Polotskogo - Isabella iz Smolgrada)
absent - Vivat de Vinko WIGARD (Ayk v. Elbthor - Kalinka Malinka deGV)
Working class:
Exc.1, CAC - HAFEL v. Haus Erfullungen Vunschen (Teraline Heartland - Meine Bomba v. HEV)
Exc.2, res.CAC - JEAN VALJEAN iz Zoosfery (Noxx v. d. Donauhoeve - Rensdorff Liberty)
Exc.3 - SEBASTIAN iz Zoosfery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)
Exc.4 - IzValkirii NAVIGATOR (Ebay del Tibur - Sant Kreal Maxima)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB, CCC, Champion RKF, Eurasian Winner 2021, CIS Winner 2021 - Santa Julf GUNTHER (SWH Kaiser Konstantin - Santa Julf Helga)
Exc.2 - Sant Kreal BELLATOR (Ebay del Tibur - Sant Kreal Centara)
Exc.3 - Vivat de Vinko WARRIOR'S WAY (Ayk v. Elbthor - Kalinka Malinka deGV)
Exc.4 - Barymar VOROSHILOV (POR Chongar - Mao Mao Jahrestal)
Exc. - Arce Deos ATLANT (POR Kaspij - Teraline Pantera)
Exc. - Imidz LORD KOMANDOR (Hazar di Altobello - Imidz Lady Fleur Delys)
Exc. - Pride of Russia PROKHOR (Destiny's Phoenix Highway To Hell - POR Kalina)
Exc. - Sant Kreal MY TANGO (Oksamit deGV - Sant Kreal Magenta)
Exc. - Smart Wood Hills DANTE (Asterix del Nasi - SWH Quinterra)
Exc. - Versailles Magnifique GALAHALT (Teraline Floydt - Nevskiy Tserber Isabella Orsini)
Exc. - Vivat de Vinko ARMAGEDDON (SWH Boromir - Diana Princess Warrior deGV)
Exc. - Vivat de Vinko WISHMASTER (Ayk v. Elbthor - Kalinka Malinka deGV)
Veteran class:
Exc.1, VCAC, Best Veteran, Vet.CCC, Veteran Champion RKF, Eurasian Veteran Winner 2021 - Eria Pro VERSAILLES (POR Sidor - Eria Pro Quarz Style)
FEMALES
Baby class:
Vp.1, Best Baby - Vivat de Vinko PANNA COTTA (VdV Centurion - Oda Mi Alma deGV)
Vp.2 - Eria Pro RIHIANA (Eria Pro Cosmos - Eria Pro Tiffany)
Puppy class:
Vp.1 - Den Smail LILU DALLAS (Sant Kreal Bellator - Zateya iz Zoosfery)
Vp.2 - Oreto Mia STELLA ROSA (VdV Wishmaster - Oreto Mia Dynasty Of Roses)
Junior class:
Exc.1, JCAC, JCCC, Junior Champion RKF, Eurasian Junior Winner 2021, CIS Junior Winner 2021 - Entre Amigos CHILI (Get To The Point Quindji - Entre Amigos Venezia)
Exc.2, JCC, res.JCAC - Vivat de Vinko MUZA GALANO (Livonija Baron Amber Amulet - VdV Vitale Mare Nero)
Exc.3 - Fedorhorst GABANA (POR Uzor - Lakshmi Metida)
Exc.4 - Sant Kreal JANAMARY (Quarz de Andreoli - Sant Kreal Memory)
Exc. - Livonija Baronesa INTRIGA (Quarz de Andreoli - Livonija Baronesa Athena Pallas)
Exc. - Livonija Baronesa JAVA (Livonija Baron Daryl Dixon - Livonija Baronesa Ester)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - SARMILA iz Zoosfery (Quarz de Andreoli - Sharon Stone iz Zoosfery)
Exc.2, res.CAC - Vivat de Vinko GALA DI VITORIA (Okean Elzy deGV - Moonshine deGV)
Exc.3 - Eria Pro ISHTAR (Colt di Perlanera - Eria Pro Nora Vista Ardenta)
Exc.4 - VASILINA iz Doma Domeni (Ax Axis del Montaldo - Irinland Beatrice for De Grande Vinko)
Exc. - Oreto Mia PRETTY IN PINK (Colt di Perlnaera - Oreto Mia Dynasty Of Roses)
Exc. - Smart Wood Hills SONATA (Asterix del Nasi - SWH Kenya)
Exc. - Vivat de Vinko HEAVENLY JOY (VdV Armageddon - Kalinka-Malinka deGV)
Open class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Pride of Russia VENSCHANA (Quiz v. Schwarze Kraft - POR Shelma)
Exc.2 - FRUJE MIDNIGHT MONA fon Desiz (POR Zoy - Traditsiya v. HEV)
Exc.3 - Pride of Russia SILVESTRA (POR Taymir - POR Avrora)
Exc.4 - Smart Wood Hills JENNIFER (Filimamont Extra-Terrestrial - SWH Okhra)
Exc. - Oreto Mia QUEL AMOUR (SWH Boromir - Oreto Mia Dancing Queen)
Exc. - Santa Julf PALANGA (SWH Kaiser Konstantin - Santa Julf Agata)
Exc. - ZATEJA iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Ava Gardner iz Zoosfery)
Champion class:
Exc.1, CAC, CACIB, CCC, Champion RKF, Eurasian Winner 2021, CIS Winner 2021 - Filimamont HABANITA BRAVO (SWH Boromir - Donnehaus Haikona)
Exc.2 - EVDOKIA iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Brutella iz Zoosfery)
Exc.3 - Askania ANDORA ANA (Sapphire s Gostinnogo Dvora - Dalida iz Zoosfery)
Exc.4 - Oreto Mia KARMEN INORA (SWH Boromir - Oreto Mia Violette Des Bois)
Exc. - Alkahest KENZO (Grand Mollis Parker - Sant Kreal Irria)
Exc. - BAGIRA v. Haus Erfullungen Vunschen (Ayk v. Elbthor - Meine Bomba v. HEV)
Exc. - Bombastichansa ALLORA ARROW (Barbados v. Westwall - Bombastichansa Bella Berenice)
Exc. - Chernyy Korsar AQUA INCOGNITA (Koppod'Oro Oktavio - Ortis - Blesk Leo Cassiopeia)
Exc. - Santa Julf KLEOPATRA (Colt di Perlanera - Santa Julf Jugoslava)
absent - Pride of Russia FEERIA (POR Altay - POR Kedra)
Veteran class:
Exc.1, VCAC, Vet.CCC, Veteran Champion RKF, Eurasian Veteran Winner 2021, CIS Veteran Winner 2021 - Santa Julf JUGOSLAVA (Teraline Floydt - Santa Julf Ruslana)