11.11.2018 - Baden-Württemberg-Sieger Show - Germany

judge: Hans Wiblishauser (Germany)

 

BLACK MALES

 

Youth class:

Exc.1, Anw.DV/VDH Jun.CH, Baden-Württemberg-JugendSieger 2018 - CONFUCIUS Oprin's House (Mark v. Dunav Stam - Mariah Neda)

 

Open class:

Exc.1, Anw.DV/VDH CH., CAC, CACIB, Baden-Württemberg-Sieger 2018, BOB - ANUK v. Steindorf (Bentley z Padoku - Clara Herzogin v. Wurttemberg)

Exc.2, res.Anw.DV/res.VDH CH., res.CAC - PRIOR v.d. Donauhoeve (Oksamit de Grande Vinko - Jada delle Due Donne)

Exc.3 - Sant Kreal H'AMADEUS (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Jaantje)

 

Working class:

Exc.1 Anw.DV/VDH CH. - BOSS BALTIC Residence (Tira Vento Foxtrott - Tara z Padoku)

 

Champion class:

Exc.1, Anw.DV/VDH CH. - GERION OKSAVI from Fourteenth Meridian (Oksamit de Grande Vinko - C'Victoria Donsa from Fourteenth Meridian)

 

 

BROWN MALES

 

Open class:

Exc.1, Anw.DV/VDH Ch., CAC, res.CACIB, Baden-Württemberg-Sieger 2018 - Dobergaarden Forver UNO (Pride of Russia Taymir - Dobergaarden Forever Grand Paris)

 

Veteran class:

Exc.1, Anq. DV/VDH Vet Ch., Baden-Württemberg-VeteranSieger 2018 - BALTHASARHERZOG v. Wurttemberg (Hilo v. Nemesis - Senta v.d. Ritterburg)

 

 

BLACK FEMALES

 

Youth class:

Exc.1, Anw.DV/VDH Jun.CH., Baden-Württemberg-JugendSieger 2018, AlpenJugendSiegerin 2018 - SHARON v. Georgstolz (Prince v. Nemesis - Oraya v. Georgstolz)

Exc.2 - KATIE BELL Opus Meum (Oscar z Padoku - Giulietta Opus Meum)

Vg.3 - IVIE v. Malaika wa Vita (Lex v. Royaert - Gamba v. Malaika wa Vita)

 

Intermediate class:

Exc.1, Anq.DVVDH Ch., CAC, res.CACIB - BARONESSA BLUE v.d. Stutenseeresidenz (Tahi-Reme Jedi - Diva v. Nibelungenring)

Exc.2, res.Anw.DV/VDH Ch. - MAVA (Harley v. Elbauetal - Warajill v. Strengbach)

 

Champion class:

Exc.1, Anw.DV/VDH Ch. CAC, CACIB, AlpenSiegerin 2018, Baden-Württemberg-Sieger 2018 - AURELIA v. Steindorf (Bentley z Padoku - Clara Herzogin v. Wurttemberg)

 

Veteran class:

Exc.1, Anw.DV/VDH Vet Ch. - Nightwhis Mystic ELEANOR (Fedor del Nasi - Come As You Are Oksana)

 

 

BROWN FEMALES

 

Puppy class:

Vp.1 - Focus FEARLESS FLAME (Giddy Blossom Festus - Zorya di Stelle Alpha Focus)

 

Youth class:

Exc.1, Anw.DV/VDH Jun.Ch., Baden-Württemberg-JugendSieger 2018 - BRUNA v. Steindorf (Mythos del Rio Bianco - Clara Herzoginv. Wurttemberg)

Exc.2, res.Anw.DV/VDH Jun.Ch. - Get To The Point NIA (Hazar di Altobello - J'Adore of Devil Inside)

Exc.3 - Dobergaarden Forever GORGEOUS KEYLA (Dobergaarden Forever Louis - Dobergaarden Forever Grand Paris)