08.07.2018 - CACIB Velka Ida - Slovakia - 2nd day

judge: Sergei Vanzha (SK)

 

BLACK MALES

 

 

Puppy class:

Vp.1 - HADES DE LUXE v. Freyer Tal (Bentley z Padoku - Bugatti v. Freyer Tal)

 

Youth class:

Exc.1, CAJC - AMADEUS MAGIC HEART v. Diamond (Maxim Black Iron Warrior - Kora Gujar of Gudas)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - ULIX ULTIMUS Morgantina (Kairos de Grande Vinko - Summer Sunny Morgantina)

 

Open class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - NORTE DE LUCES de Grande Vinko (Kriegerhof Urban Legend - Diana Princess Warrior de Grande Vinko)

Exc.2, res.CAC - GERRY OKSAVI from Fourteenth Meridian (Oksamit de Grande Vinko - C'Viktoria Donsa from Fourteenth Meridian)

absent - FALKO Daker (Kairos de Grande Vinko - Luna Daker)

absent - SENSEI v. Hunnoterra (Zac Ginga House - Pensacola v. Hunnoterra)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOS - Santa Julf EINSTEIN (Livonija Baron Amber Amulet - Santa Julf Judara)

Exc.2, res.CAC - ARCHIE Revadog (Dura Lex Polonia Gaudi - Rena Regina Morgantina)

 

 

BROWN MALES

 

Champion class:

Exc.1, CAC - ARES Revadog (Dura Lex Polonia Gaudi - Rena Regina Morgantina)

 

 

BLACK FEMALES

 

Puppy class:

Vp.1 - IZZY Velky Jarok (Pride of Russia Taras - Greta Velky Jarok)

 

Youth class:

Exc.1, CAJC - CARPATHIAN MAGIC de Grande Vinko (Dalgo di Perlanera - Galadriel Elven Queen de Grande Vinko)

Exc.2 - VERA VERENA Morgantina (Toscano del Diamante Nero - Thelma Tea Morgantina)

absent -  - LOTTO Alias di Villa Amulet (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Csini Baba Diva)

absent - ROXY di Caresi (Paquito di Perlanera - Ephira di Perlanera) 

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOB - PRINCESS z Tomky (Pride of Russia Altay - Neva z Tomky)

 

Open class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - Ars Longa ACADEMIA (Pride of Russia Hermes - Izrafel J'Adore Jewels)

absent - PANDORA di Perlanera (Tahi-Reme Dali - Ephira di Perlanera)

 

Champion class:

Exc.1, CAC - AKIRA Revadog (Dura Lex Polonia Gaudi - Rena Regina Morgantina)

Exc.2, res.CAC - Pride of Russia HARTIA (Pride of Russia Konan - Sant Kreal Zimyaya Skazka)

 

 

BROWN FEMALES

 

Youth class:

Exc.1, CAJC - KABALA Alias di Villa Amulet (Pride of Russia Chingay - Afrodite di Villa Amulet)

 

Champion class:

Exc.1, CAC - ABARA Revadog (Dura Lex Polonia Gaudi - Rena Regina Morgantina)