24.06.2018 - CAC Recklinghausen - Germany

judge: Tamas Dohoczki (HU)

 

BLACK MALES

 

Baby class:

Vp.1 - JURGEN v. Markischen Leo

absent - PISTORIUS di Prisconte

 

Puppy class:

Vp.1 - ASIR Black Nephrite

 

Youth class:

Vg.1 - E.T. v. Hexenzauber

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - Tahi-Reme ATLAS

Exc.2 - Alminoris CATANO

 

Open class:

Exc.1 - PRIOR v.d. Donauhoeve

Exc.2 - EERON v. Assindia

Vg.3 - TYR v.d. Horringhauser Hoh

Vg.4 - QUENTIN v. Sudharz

 

Working class:

Exc.1, res.CAC - BOSS Baltic Residence

absent - Briska's JOSH

 

Champion class:

Exc.1 - FAROH v. lehmannsfelsen

 

 

BROWN MALES

 

Baby class:

Vp.1 - Sant Kreal JASON

Vp.2 - ELMALO v. Engelhardt

 

Puppy class:

Vp.1 - ISIDOR v. Malaika wa vita

 

Youth class:

Exc.1 - FRANKLIN v.d. Wartburgstadt

 

Intermediate class:

Exc.1, res.CAC - Tira Vento LINCOLN

 

Open class:

Vg.1 - FARREL v. Apoldastamm

 

Champion class:

Exc.1, CAC - FEODOR v. Westwall

 

 

BLACK FEMALES

 

Baby class:

Vp.1 - JANIS JOPLIN v. Markischen Leo

Vp.2 - JADE v. Markischen Leo

Vp.3 - TEQUILA v.d. Bruggenern

Vp.4 - HERTOGIN HAILEY v. Apoldastamm

Vp. - OUR GRACE v. Eschenbruch

 

Puppy class:

VP.1 - IVIE v. Malaika wa vita

Vp.2 - ICE CREAM v. Markischen Leo

 

Youth class:

Exc.1 - FAYE v. Krukenberg

Exc.2 - Dobergaarden Forever FELICE

Exc.3 - Get To The Point LESKA

Exc.4 - ANNIKA v. Weinparaide

Vg. - SCALEEN v. Ferrenberg

Vg. - SCARLETT v. Sudharz

 

Intermediate class:

Exc.1 - SINISTER v.d. Bruggenern

Exc.2 - GLADY v. Apoldastamm

 

Open class:

Exc.1, CAC, BOB - DEADECORA v. Trokadero Vero

Exc.2, res.CAC - GAMBA v. Malaika wa vita

Exc.3 - ENNEE v. Assindia

Vg.4 - MISS MARPLE v. Eschenbruch

Vg. - EVIANNE v. Apoldastamm

 

Working class:

Exc.1 - ULA del Nasi

 

Champion class:

Exc.1 - Tira Vento WHISKY

 

 

BROWN FEMALES

 

Baby class:

Vp.1 - OMAYRA v. Eschenbruch

 

Puppy class:

Vp.1 - STUBBE v. d. Tidianshohle

 

Youth class:

Exc.1 - NILU MAGIC FIRST Wot a Thriller

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - Pride of Russia RYABINA

 

Open class:

Exc.1 - FAYENNE ARANKA v. Apoldastamm

Exc.2 - EMMY v. Assindia

 

Champion class:

Exc.1, res.CAC - DUNFHLAITH v. Apoldastamm