Judge: Andre van den Broek (NL)
MALES
Junior class:
Exc.1, CQ, BM1, CAC, BOS, FINISH JUNIOR WINNER 2017, FINNISH WINNER 2017 - Mirekals MANMAXIE (Quirinus v. Nemesis - Shalimar Betelges)
Exc.2 - Winningmood EXCELLENT EFFECT (Alea by The Sea - Winningmood Angelina Amour)
Exc.3 - Kriegerhof QUI-QON JINN (Tahi-Reme Jedi - Kriegerhof Magnolia)
Intermediate class:
Exc.1, CQ, BM2, res.CAC, CACIB - Kiregerhof ODIN (SWH Kaiser Konstantin - Kriegerhof Genova)
Open class:
Exc.1 - Babie's Garden WHOS YOUR DADDY (Kriegerhof Extempore Eliot - Babie's Garden Proud To Be Loud)
Vg.2 - Winningmood DOBLE G G-MAN (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Gilda v.d. Topferstadt)
Vg.3 - Sant Kreal EGO (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Citadel)
Champion class:
Exc.1, CQ, BM3, res.CACIB - Kriegerhof LORD ATTILA (Smart Wood Hills Kaiser Konstantin - Kriegerhof Genova)
Exc.2, CQ, BM4 - Winningmood ARROGANT ANTHONY (Oksamit de Grande Vinko - Heksa z Padoku)
Exc.3, CQ - Winningmood GIDDY GHOST (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Gilda v.d. Topferstadt)
Veteran class:
Vg.1. - Diragos JAVANTH (Chester v.d. Topferstadt - Mezzrow's Java)
FEMALES
Junior class:
Exc.1, CQ, BF2, CAC, FINNISH JUNIOR WINNER 2017 - Winningmood EXCELLENT EXCUSE (Alea by the Sea - Winningmood Angelina Amour)
Exc.2, CQ, BF3, res.CAC - Irinland BEATRICHE FOR DE GRANDE VINKO (Queenstone Betelges - Pride of Russia Kalina)
Exc.3 - Winningmood FAST'N'FURIOUS SUKI (Dura Lex Polonia Forlan - Babie's Garden Proud to be Loud)
Exc.4 - Winningmood EXCELLENT EUFORIA (Alea by the Sea - Winningmood Angelina Amour)
Vg. - Dobechester ELEOS (Dobechester Davinci - Dargaard Twalif Phoeny)
Vg. - Mirekals MANMIR (Quirinus v. Nemesis - Shamimar Betelges)
Intermediate class:
Exc.1 - Kriegerhof ONASSIS (SWH Kaiser Konstantin - Kriegerhof Genova)
Exc.2 - Winningmood DARK DRAMAQUEEN (Dark de la Valle de la Seine - Gilda v.d. Topferstadt)
Vg.3 - Stay in Style TROJA (Troy del Nasi - Stay in Style Jadore)
Open class:
Vg.1 - Viva'La Rosa ICE PRINCESS (Kriegerhof Extempore Eliot - Ariel Electra King)
Champion class:
Exc.1, CQ, BF1, CACIB, BOB, FINNIS WINNER 2017 - SALTIGA iz Zoosfery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano Hollywood Story iz Zoosfery)
Exc.2, CQ, res.CACIB - Winningmood ANGELINA AMOUR (Oksamit de Grande Vinko - Heksa z Padoku)
Exc.3, CQ - Kriegerhof MI'AMORE (Smart Wood Hills Kaiser Konstantin - Kriegerhof Viva L'Amore)
Exc.4 - Tulitanssin LINEA LUNA (Grand Mollis Armani - Eria Pro Zada Zehava)
Veteran class:
Exc.1, CQ, BOB Veteran, BF4, FINNISH VETERAN WINNER 2017 - THEA TONY (Leo v. Markischen Land - Fiene Hellfire)
Exc.2, CQ - Power Dee's PRECIOUS PANDORA (Ercci v.d. Rosenhohe - Power Dee's Daydream Daisy)
Vg.3 - Eria Pro ZADA ZEHAVA (Tahi-Reme Diablo - Eria Pro Lilia Blanka)
Breeder class:
1HP, BOB Breeder - Kennel WINNINGMOOD
2HP - Kennel KRIEGERHOF
WINNINGMOOD EXCELLENT EXCUSE
WINNINGMOOD EXCELLENT EUFORIA
Winningmood kennel
WINNINGMOOD ARROGANT ANTHONY
WINNINGMOOD ANGELINA AMOUR