25.11.2017 - CACIB Kielce - Poland - 2nd day

judge: Ilona Onstenk-Schenk (NL)

 

MALES

 

Junior class:

Vg.1 - NERGAL Norevill (Royal-Rezon Vis Absoluta - Magic Medi Rossa Negra)

 

Intermediate class:

Exc.1, CWC - BOREJ v. Odinstamm (Asterix del Nasi - Desidera v. Hohenzollern)

Vg.2 - JOCKEY Apologeta (Pride of Russia Urano - Havana Apologeta)

 

Open class:

Vg.1 - Eria Pro HARTL (Eria Pro Versailles - Eria Pro Arabika)

Vg.2 - Santa Julf EINSTEIN (Livonija Baron Amber Amulet - Santa Julf Judara)

 

Champion class:

Exc.1, CWC, CACIB, BOS - ASTON Baltic Residence (Lucky Luciano Tikrai Nauja - Paradiz Ronado Sarina)

Exc.2, res.CACIB - Viva'La Rosa ICE KING (Kriegerhof Extempore Eliot - Ariel Electra King)

absent - GERION OKSAVI from Fourteenth Meridian (Oksamit de Grande Vinko - C'Victoria Donsa from Fourteenth Meridian)

 

 

FEMALES

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - ELLA Baltic Residence (Jovanotti Unreachables - Paradiz Ronado Sarina)

 

Youth class:

Exc.1, Junior Winner, Best Junior - Get To The Point LADETTE ROBOSTUS (Falco Faranzano de la Scytha - Get To The Point Dolce)

Exc.2 - NIRVANA Norevill (Royal-Rezon Vis Absoluta - Magic Medi Rossa Negra)

Vg.3 - TEMIDA z Rancza Sutam (Gared z Rancza Sutam - Niccole z Rancza Sutam)

Vg.4 - IVVA z Rancza Sutam (Kendy z Rancza Sutam - Stella Mattina z Rancza Sutam)

G. - DEVA Baltic Residence (Bentley z Paoku - Athena Baltic Residence)

 

Intermediate class:

Exc.1, CWC, CACIB, BOB - BEREGINJA v. Odinstamm (Asterix del Nasi - Desidera v. Hohenzollern)

Exc.2 - Smart Wood Hills KENYA (Livonija Baron Amber Amulet - Smart Wood Hills Okhra)

Exc.3 - Eria Pro HAPPINESS (Eria Pro Versailles - Eria Pro Arabika)

Vg.4 - Santa Julf ESTHER (Livonija Baron Amber Amulet - Santa Julf Judara)

Vg. - From Island Korsika COME TOGETHER (Ilane della Piancarda - Elegant Line Germanika)

disQ. - FIDES z Rancza Sutam (Gared z Rancza Sutam - Prins Princessa z Rancza Sutam)

 

Working class:

Exc.1, CWC - Pride of Russia KEPHARA (Punsh iz Doma Domeni - Pride of Russia One More)

 

Champion class:

Exc.1, CWC, res.CACIB - ATHENA Baltic Residence (Lucky Luciano Tikrai Nauja - Paradiz Ronado Sarina)

Exc.2 - Sant Kreal DAIHATSU (Famous Fidel di Perlanera - Sant Kreal Uslada)

absent - Dura Lex Polonia KISS ME (Valdo from Lipar Land - Dura Lex Polonia Hannah)