18.11.2017 - CACIB Moscow "ROSSIYA-1"

judge: Oleg Yanchev (Russia)

 

Baby & Puppies

 

Juniors

 

Adult males

 

Adult females

 

MALES

 

Baby class:

Vp.1 - Filimamont IMAGINE ZET (Ettore del Tibur - Shagane Ty Moja iz Zoosfery)

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - Sant Kreal BELLATOR (Ebay del Tibur - Sant Kreal Centara)

Vp.2 - Filimamont HARD ROCK (Smart Wood Hills Boromir - Donnehaus Haikona)

 

Junior class:

Exc.1, JCAC, Best Junior - Pride of Russia UZOR (Pride of Russia Luchezar - Pride of Russia Zarnitsa)

Exc.2 - S'Lichobor LINE EVERHARD (S'Lichobor Fandorin - S'Lichobor Zhadelin)

Exc.3 - Tahi-Reme ZED (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Jameerah)

Vg. - EINAR iz Zoosfery (Troy del Nasi - Eva Lotta iz Zoosfery)

Vg. - Nevskiy Tserber BRING ME GOLD (Hazar di Altobello - Nevskiy Tserber Liz Gretchen)

Vg. - Ornatus Vitae GROSSMEISTER (Livonija Baron Amber Amulet - Ornatus Vitae Apollonia)

Vg. - Pax Deorum EMIDIUS (Apollo v. Elbthor - Pax Deorum Zarnitsa)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC - OKEAN ELZY de Grande Vinko (Danafox's Nabuco - Brina Bahilu de Grande Vinko)

Vg. - Nevskiy Tserber CIRO FERRARA (Livonija Baron Amber Amulet - Nevskiy Tserber Yaponskaya Yena)

 

Open class:

Exc.1, CAC - Oreto Mia EXCALIBUR (Kriegerhof Extempore Eliot - Umnitsa Krasavitsa de Grande Vinko)

Exc.2, res.CAC - Pax Deorum RAFEL (Kaiser di Perlanera - Pax Deorum Sicily)

Exc.3 - Faruda Speranto ELDOR EDELWEIS (Pride of Russia Sidor - Faruda Speranto Opium Ombra)

Exc.4 - URAGAN iz Zoosfery (Filimamont Direct Hit - Shagane Ty Moja iz Zoosfery)

absent - NORWOOD de Grande Vinko (Kriegerhof Urban Legend - Diana Princess Warrior de Grande Vinko)

 

Working class:

Exc.1, CAC - SEBASTIAN iz Zosofery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)

Exc.2 - FAWN iz Zoosfery (Eria Pro Versailles - Chio-Chio San iz Zoosfery)

absent - IMPERATOR iz Gavaona (Amor v.d. Dobiaue - Borislava iz Gavaona)

 

Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB, Best Male - RAMZES iz Zoosfery (Oscar z Padoku - Gotic Ginevera iz Zoosfery)

Exc.2, res.CAC, res.CACIB - Smart Wood HIlls AMAROK (Oreto Mia Bagration - Smart Wood Hills Sangria)

Exc.3 - Oreto Mia VOLODAR (Oreto Mia Bagration - Almira iz Zoosfery)

Exc.4 - Bolivar TRIUMPH (Appel di Fortuna Vern - Bolivar Azure Avis)

Exc. - Delkon's JACQUARD JAKE (Teraline Heartland - Flight To The Future de Grande Vinko)

Exc. - Delkon's JERRO JEANMAR (Teraline Heartland - Flight To The Future de Grande Vinko)

Exc. - Rensdorff LAVR (Stinger v. Haus Erfullungen Vunschen - Filimamont Barbarella for Rensdorff)

 

 

FEMALES

 

Baby class:

Vp.1, Best Baby - Legrant Land GABBY GABRIELLA (Ramonburg's Leiko - Legrant Land Farra Farah)

Vp.2 - Filimamont INSPIRATION UNIVERS (Ettore del Tibur - Shagane Ty Moja iz Zoosfery)

 

Puppy class:

Vp.1 - Filimamont HABANITA BRAVO (Smart Wood Hills Boromir - Donnehaus Haikona)

Vp.2 - Vivat de Vinko TYRIS FLARE (Faruda Speranto Ontal Optimisto - Whitney de Grande Vinko)

absent - Smart Wood Hills VIKKI (Smart Wood Hills Ulan - Smart Wood Hills Victoria)

 

Junior class:

Exc.1, JCAC - Filimamont GOLDEN SUNSHINE (Livonija Baron Piter Pen - Jarmjenna iz Zoosfery)

Exc.2 - Nevskiy Tserber EVIDENCE DE BOUTE (Stefano del Nasi - Nevskiy Tserber Yaponskaya Yena)

Vg. - Den Smail CHERRY BERRY (Den Smail Tibery Gai - Freedom Forever Future Perfect)

Vg. - Nevskiy Tserber DEMO MOORE (Troy del Nasi - Nevskiy Tserber Agatha Christie)

Vg. - Faruda Speranto AUREL ARABIKA (Santiago iz Zoosfery - Faruda Speranto Opium Obra)

 

Intermediate class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOB - SHARON STONE iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Sevilia iz Zoosfery)

Exc.2 res.CAC, res.CACIB - CECILIA FABOVNA iz Zoosfery (Faberge of Devil Inside - Ava Gardner iz Zoosfery)

Exc.3 - PATRICIA de Grande Vinko (Filimamont Direct Hit - Alastriona de Grande Vinko)

absent - GRATSIA ASTERIA Nata Vinsere (Yaramir Yangus Ringo Star - Ellada Emo iz Zoosfery)

absent - Smart Wood Hills ODRI (Lucky Luciano Tikrai Nauja - Smart Wood Hills Nice)

 

Open class:

Exc.1, CAC - Lakshmi METIDA (Lion Power Tristan Dangerous Beauty - Selga Kenita)

Exc.2, res.CAC - Smart Wood Hills GOLDEN GINGER (Filimamont Direct Hit - Smart Wood Hills Victoria)

 

Working class:

Exc.1, CAC - KALINKA-MALINKA de Grande Vinko (Oksamit de Grande Vinko - Alastriona de Grande Vinko)

Exc.2, res.CAC - SALTIGA iz Zoosfery (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Hollywood Story iz Zoosfery)

 

Champion class:

Exc.1, CAC - De Lejano Oriente ROKSOLANA REDZHINA (Pride of Russia Sidor - De Lejano Oriente Danaya Fon Dego)

Exc.2, res.CAC - Livonija Baronesa AMIDALA PADME (Oscar z Padoku - Livonija Baronesa Pia Pandora)

Exc.3 - Pax Deorum SHELBI (Pride of Russia Graaf Nero - Pax Deorum Siberia)

?? - Bolivar TARANTELLA (Appel di Fortuna Vern - Bolivar Azure Avis)

?? - Sant Kreal KOLLISTREYT IFIGENIA (Desert Storm di Baia Nera - Sant Kreal Jaantje)

?? - YUAN iz Zoosfery (Pride of Russia Urwan - Velvet iz Zoosfery)

?? - ADEL (Appel di Fortuna Zest for Life - Smart Wood Hills Genova)

absent - Bombastichansa PRISCILLA PIUS (Smart Wood Hills Boromir - Bombastichansa Yarby Yara)