03.09.2017 - CACIB Luxembourg

judge: Thomas Becht (Germany)

 

BLACK MALES

 

Puppy class:

P.1 - HERO de Badea Gheo (Jolly Jumper Jahrestal - Gwenvivar de Badea Gheo)

 

Youth class:

Exc.1, Junior Champion of Luxembourg - PHIL v.d. Donauhoeve (Oksamit de Grande Vinko - Jada delle Due Donne)

Exc.2 - PHALCO v.d. Donauhoeve (Oksamit de Grande Vinko - Jada delle Due Donne)

Exc.3 - Get To The Point USHER (Wizard of Oz de Grande Vinko - Get To The Point Berenice)

Exc.4 - Alminoris CATANO (Bentley z Padoku - Imperatrice Elite House)

Exc. - GOLDEN GENESIS de Badea Gheo (Festus Giddy Blossom - Tsarina de Badea Gheo)

Exc. - IDOMENIUS del Mare Nero (Livonija Baron Amber Amulet - Zarina Mare Nero de Grande Vinko)

absent - Sant Kreal EGO OF CHOPITEA (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Citadel)

 

Intermediate class:

Exc.1, CACL - Tahi-Reme TYRION (Oz di Casa Giardino - Tahi-Reme Maya)

Exc.2, res.CACL - MASSIMOH GIORGIO de Chardmethee (Dark de la Valle de la Seine - Iriah de Chardmethee)

Exc.3 - JOCKER del Munt Marin (Memmo Fierro del Fiorsilva - Nike Naike dei Nobili Nati)

Exc.4 - Sant Kreal HORATIO OF CHOPITEA (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Jaantje)

Vg. - BIG BOSS Beast od Graciosa (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Tyra)

 

Open class:

Exc.1, CACL, CACIB, Best Male, BOS - EXCALIBUR (Zet iz galakuna - Catrina z Padoku)

Exc.2, res.CACL, res.CACIB - BODYGUARD v. Haus Zaria (Zet iz Galakuna - Amore de Cezaria)

Vg.3 - ACDC Beast od Graciosa (Tahi-Reme Max - Tahi-reme Tyra)

 

Working class:

Exc.1, CACL - ARES dei Nobili Nati (Toscano del Diamante Nero - Mira Sharon dei Nobili Nati)

 

Champion class:

Exc.1, CACL - CODY del Nasi 9Prid eof Russia Sidor - Otrada for del Nasi de Grande Vinko)

Exc.2, res.CACL - Focus COOL CARDHU (Oscar z Padoku - Focus Whole Lotta Love)

Vg.3 - Tahi-Reme GANDLF (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Holly)

 

 

BROWN MALES

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - NIELS des Larmes de Feu (Pide of Russia Stalker - Ice-T de Chardmethee)

 

Intermediate class:

Vg.1 - MACEIO des Pur Sang d'Aphrodite (Rock Rules Black Novak - Nejma Nefa Black Novak)

 

Working class:

Exc.1, CACL - BALTHASARERZOG v. Wurttemberg (Hilo v. Nemesis - Senta v.d. Ritterburg)

 

 

BLACK FEMALES

 

Minor puppy class:

Vp.1, Best Minor Puppy - Livonija Baronesa ENIGMA (Hazar di Altobello - Livonija Baronesa Athena Pallas)

absent - Sant Kreal BRIANNA of Chopitea (Ebay del Tibur - Sant Kreal Centara)

 

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy - HOLLYWOOD'S HEXE de Badea Gheo (Jolly Jumper Jahrestal - Gvenvivar de Badea Gheo)

P.2 - Fort Bellators MESMERIZEME (Livonija Baron Amber Amulet - Savana Betelges)

 

Youth class:

Exc.1, Junior Champion of Luxembourg - PERLA NERA v.d. Donauhoeve (Oksamit de Grande Vinko - Jada delle Due Donne)

Exc.2 - Santa Julf EDUARDA (Livonija Baron Amber Amulet - Santa Julf Judara)

Exc.3 - MARUSSIA Capax Infiniti (Ebay del Tibur - Farahnaze del Palazzo di Shanta)

Exc.4 - Get To The Point KISSES FOR KIWI (Prince Piero di Perlanera - Destiny's Phoenix Jara)

Exc. - GINGER de Badea Gheo (Festus Giddy Blossom - Tsarina de Badea Gheo)

 

Intermediate class:

Exc.1, CACL - Tahi-Reme VIVIANA (Asterix del Nasi - Tahi-Reme Jameerah)

Exc.2, res.CACL - JAGUAR JOYRIDE del Munt Marin (Memmo Fierro del Fiorsilva - Nike Naike dei Nobili Nati)

Vg.3 - MEDELLIN des Pur Sang d'Aphrodite (Rock Rules Black Novak - Nejma Nefa Black Novak)

absent - Ekskalibur PALLADA (Ak-Yar Avgur - Ekskalibur Innis Izida)

absent - Russkaja Mechta ZARA ZARINA (Isaak delle Due Donne - Russkaya Mechta Palina Pralina)

 

Open class:

Exc.1, CACL, CACIB, Best Female, BOB - LEICA Capax Infiniti (Pride of Russia Altay - Farahnaze del Palazzo di Shanta)

Exc.2, res.CACL - Pride of Russia FEODORA (Pride of Russia Luchezar - Pride of ussia Pikovaya Dama)

Exc.3 - MARLEY of Dark Ancestor (Lucino del Diamante Nero - Jean Dark Touch of Pink)

Exc.4 - ECSTASY de Badea Gheo (Rellaps Siro - Tsarina de Bade Gheo)

Vg. - Fort Bellators HEFINA-PEPPER (Tahi-Reme Max - Elly Eline Black Novak)

 

Working class:

Exc.1, CACL - LOMBARDIA Capax Infiniti (Pride of Russia Altay - Farahnaze del Palazzo di Shanta)

Exc.2, res.CACL - NOYA v.d. Donauhoeve (Oksamit de Grande Vinko - Jada delle Due Donne)

Exc.3 - Tahi-Reme BEAUTY (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Roxana)

 

Champion class:

Exc.1, CACL, res.CACIB - LYRKAH de Charmethee (Ideal Capax Infiniti - Essiah di Prisconte)

Exc.2, res.CACL - NAELLE of Ioximaxx (Oksamit de Grande Vinko - Ken-Ti's Iota)

Exc.3 - HEIDI LOUBERRY v. Lehmannsfelsen (Orion Ekoive di Matario - Escada v.Lehmannsfelsen)

 

Veteran class:

Exc.1, Veteran Champion of Luxembourg, BIS Veteran 2 - SKY DELAILA EFHAY di Matario (Hayama Bajoko di Matario - Santa Julf Efrat)

 

 

BROWN FEMALES

 

Minor puppy class:

Vp.1, Best Minor Puppy - Pride of Russia BAGRYANA (Pride of Russia Taras - Pride of Russia Andromeda)

 

Intermediate class:

Exc.1, CACL - Sant Kreal HIGHLIGHT (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Jaantje)

 

Open class:

Vg.1 - CAVALLIERA Pride of Hunnoterra (Paparazzi v. Hunnoterra - Qurtisan v. Hunnoterra)

 

Working class:

Exc.1, CACL - GOSSIP GIRL GOLSHA del Munt Marin (MC Madness Explosive Excalibur - Vega dei Nobili Nati)

Exc.2, res.CACL - HERTOGIN MELISSA v. Olympiastaete (Bentley s Mysa Hersones - HertoginLorraine v. Olympiastaete)