TDC

27.11.2011 - Speciality Show "Club Winner" - Moscow - Russia

judge: Igor SELIMOVICH (CR)

entries: 30

results by: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


BLACK MALES


Baby class:

Vp.1, BEST BABY - S'Lichobor EDISON BLACK STAR (Oro y Plata de Grande Vinko - Cheslava Chenderlen Red Star)

Vp.2 - EBERBAH iz Zoosfery (Lord Maximus iz Gavaona - Nibiru iz Zoosfery)


Puppy class:

Vp.1 - CICERON iz Gavaona (Oro y Plata de Grande Vinko - Grafinja Dream iz Gavaona)


Youth class:

Exc.1, JCCC, JUNIOR CLUB WINNER - Pride of Russia CHICO (Fan-Fan de Grande Vinko - Pride of Russia Dolce Vita)

Exc.2, CC - Pride of Russia ANGEL (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)


Intermediate class:

Exc.1, CCC - INDIANA JONES iz Zoosfery (Grand Mollis Armani - Tais Afinskaya iz Zoosfery)

Exc.2, CC - Smart Wood Hills TERRANO (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Rocket Queen)


Open class:

Exc.1, CCC - Smart Wood Hills NEGRESKO (Yacheero's Pando Pandero - Smart Wood Hills Prada)


Champion class:

Exc.1, CCC, BEST BLACK MALE, CLUB WINNER - FABERGE of Devil Inside (Mitto del Nasi - Rossiiskiy Koloirt Tsara Bella)

Exc.2, CC - Graphic Line SUZDAL (Pluto de Grande Vinko - Graphic Line Florenzia)

Exc.3, CC - Zolotaya Dinastiya NEYGAUS (Delux de Grande Vinko - Zoloyata Dinastiya Monserrat)



BROWN MALES


Puppy class:

Vp.1, BEST BROWN PUPPY - Blackswan DESIRED DIAMOND (Zaza de Bella y Feliz Estrella - Orhideja Royal Face)


Intermediate class:

Exc.1, CCC, BEST BROWN MALE, CLUB WINNER - LED ZEPPELIN iz Zoosfery (Pride of Russia Kaspij - Kabbalah iz Zoosfery)


Open class:

Exc.1, CCC - DANIEL iz Zoosfery (Pirat Pireira iz Zoosfery - Sant Kreal Jawa)


Working class:

Exc.1, CCC - SHTIRLIC iz Zoosfery (S'Lichobor Ermak - Argenta Uma Black Mamba iz Zoosfery)



BLACK FEMALES


Youth class:

Exc.1, JCCC, JUNIOR CLUB WINNER, BEST JUNIOR - Pride of Russia ANGARA (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)

Exc.2, CC - Pride of Russia BRAVISSIMA (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)

Exc.3 - NARNIA iz Zoosfery (Graphic Line Suzdal - Izabelle iz Zoosfery)

Exc. - El'Dofroshe ZELINDA ZOLDA (Modus Ost Primor Pilot - Alegro Rubi iz Doma Domeni)

Exc. - Pride of Russia CHEZARA (Fan-Fan de Grande Vinko - Pride of Russia Dolce Vita)

Exc. - S'Lichobor FRENSIS (Amor Extra Moravak - S'Lichobor Kolambia)


Open class:

Exc.1, CCC - LIBERTA iz Zoosfery (Pride of Russia Kaspij - Kabbalah iz Zoosfery)

Exc.2, CC - Smart Wood Hills KWIN'S HEART (Smart Wood Hills Ellington Garry -  Smart Wood Hills Beylis)


Working class:

Exc.1, CCC - S'Lichobor KOMETA (Livonija Baron Ikos Immortal - S'Lichobor Germanika)


Champion class:

Exc.1, CCC, BEST BLACK FEMALE, BEST FEMALE, CLUB WINNER, BIS - ZHORZH SAND iz Zoosfery (Draiv iz Zoosfery - Rashel iz Zoosfery)


Club Champion class:

Exc.1 - Smart Wood Hills ADRIATIKA (Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Korsika)


Winners class:

Exc.1, CCC - ZOEL iz Zoosfery (Yacheero's Pando Pandero - S'Lichobor Esenia)



BROWN FEMALES


Youth class:

Exc.1, JCCC, BEST BROWN JUNIOR - Pride of Russia BOURGEOIS (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)

Exc.2, CC - Faruda Speranto RAMSTORY RONTAL (Izrafel Abe Atentator - Faruda Speranto Miracle Mezzoluna)


Champion class:

Exc.1, CCC, BEST BROWN FEMALE, CLUB WINNER - ATLANTIS ATLETIKA s Mysa Hersones (Ron del Fiorsilva - Chereshnya Sladkaya Moya s Mysa Hersones)