13.12.2009 - CACIB Helsinki "Nordic Winner 2009" - Finland
judge: Kristi LOUHI (FIN)
results by: K. Aaltonen, KRIEGERHOF kennel
MALES
Junior class:
Vg.1 - Kriegerhof YVES (Diragos Il Divo - Kriegerhof Rosine)
Vg.2 - Stay In Style EMPORIO (Ulisse delle Querce Nere - Irria del Mediano)
Vg.3 - Lucky Loif's LEO LEG (Sant Kreal Jago - Fiva Felicia Legrant)
Youth class:
Exc.1, CAC, CACIB, BEST MALE BOB, NORDIC WINNER 2009 - Denwest YOHTOTĂHTI (A'Dreams Magnum - Tahi-Reme Yogobella)
Exc.2, BEST MALE 3 - O'Zone HURON (Little League's Dark Fighter - Chimera Extra Moravak)
Vg.3 - Denwest YOKERI (A'Dreams Magnum - Tahi-Reme Yogobella)
Open class:
Exc.1, BEST MALE 4 - Diamandin SANTANA (Sivaldo Betelges - Come As You Are Frennie)
Exc.2 - Park Hill's COMBAT CANNON (Yacheero's El Grafito - Hainide Vera Valentine)
Exc.3 - Kriegerhof URBAN LEGEND (Nitro del Diamante Nero - Kriegerhof Khloe-Kalina)
Exc.4 - ATTILA Electra King (Nitro del Diamante Nero - Rozita z Padoku)
Vg. - Mamres ZALT (Livonijas Baron Ikos Immortal - Mamres Ofrenda)
Vg. - Mamres ZINK (Livonijas Baron Ikos Immortal - Mamres Ofrenda)
Vg. - Viva'La Rosa COBRA (Smart Wood Hills Elisir - Sant Kreal Chudo Viva La Rosa)
Working class:
Exc.1, res.CACIB, BEST MALE 2 - ARAGORN v. Nobel Line (Smart Wood Hills Elisir - Giorgia di Altobello)
FEMALES
Junior class:
Exc.1, BEST FEMALE 4, NORDIC JUNIOR WINNER 2009 - Kriegerhof ARIELLE (Smart Wood Hills Ellington garry - Dobechester Briolana)
Vg.2 - True North BINA BAVANSHI (Pako Daker - Paradiz Ronado One Perla)
Vg.3 - FAMKE v. Eysingastate (Urbano del Diamante Nero - Ramonburg's Delilah)
Vg.4 - True North BEVERLY BEATRIX (Pako Daker - Paradiz Ronado One Perla)
Vg. - Kriegerhof YOSINEZ (Diragos Il Divo - Kriegerhof Rosine)
Vg. - Way Out West BLAZING EXPRESSIONS (Zylan Zais del Citone - Come As You Are Savannah)
G. - Diamandin BRIA BELIZIA (Balou v. Ferrenberg - Diamandin Miranda Master)
G. - Lucky Loif's LOIS LANE (Sant Kreal Jago - Fiva Felicia Legrant)
Youth class:
Vg.1 - Petremma's FETISH BABE'BG (Smart Wood Hills Elisir - Sant Kreal Fairytail)
Vg.2 - A'Dreams BEATRIX (Sant Kreal Yury Dolgoruky - A'Dreams Karla)
Vg.3 - Power Dee's SECRET WEAPON (Walldobes Royan Rieger - Toscanina's Honey Queen)
Open class:
Exc.1, CACIB, BOB, NORDIC WINNER 2009 - Kriegerhof UMA-LINA (Nitro del Rio Bianco - Kriegerhof Khloe-Kalina)
Exc.2, CAC,BEST FEMALE 2 - AMORELLA v. Nobel Line (Smart Wood Hills Elisir - Giorgia di Altobello)
Exc.3 - Mamres TRILANDA (Mamres Luigi Latino - Mamres Kait Karlanda)
Exc.4 - Park Hill's CHARMING CHER (Yacheero's El Grafito - Hainide Vera Valentine)
Exc. - Kriegerhof VIVA L'AMORE (Urbano del Diamante Nero - Kriegerhof Rhianna)
Vg. - Legrant Land BLISSFUL BREEZE (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Elsan Haus Aisha-Arisha)
Vg. - Power Dee's DAYDREAM DAISY (Deep Delight Aborigin Al - Toscanina's Flower Power)
Vg. - Rockn's JEWELS ZIRKONIA (Mamres Nefando-Negro - Däsy's Jwel Uamina)
Vg. - True Norht MAGMA MIRANDA (Ethor di Campovalano - Paradiz Ronado One Perla)
G. - Dinico TEMPESTA Del Conte Drago (Urbano del Diamante Nero - Dinico Brinna Brielle)
Working class:
Exc.1 - Kriegerhof PRINCESS PARIS (Kriegerhof Konrad Krieger - Kriegerhof Werona v. Alpha Nordic)
Exc.2 - Barlin's Star ANNY-BANNY (Terra Antyda Sani Bitter-Billy - Milla Gabi Vigo)
Champion class:
Exc.1, BEST FEMALE 3 - Denwest X-MAS DREAM (A'Dreams Magnum - Tahi-Reme Yogobella)
Exc.2 - Eria Pro LIRICA LUNA (Matador v.d. RäuberhÜhle - Eria Pro Artemida Gilea)
Exc.3 - Kriegerhof RHIANNA (Smart Wood Hills Elisir - Kriegerhof Incognita)
Exc.4 - Eria Pro ZADA ZEGAVA (Tahi-Reme Diablo - Eria Pro Lilia Blanka)
GROUPS
Breeders:
NORDIC WINNER 2009, BOB BREEDER - KRIEGEHOF kennel
in group: Kriegerhof Rhianna, Kriegerhof Princess Paris, Kriegerhof Uma-Lina, Kriegerhof Viva L'AMORE