TDC

27.06.2010 - World Dog Show

27.06.2010 - WORLD DOG SHOW

judge: Kurt NILSSON (Sweden); Rodi HUBENTHAL (Sweden)

 

WINNERS

Exc.1, CAC, CACIB, WORLD WINNER 2010, BOB - ARWEN

 

MALES

 

Junior class:

Exc.1, JUNIOR WORLD WINNER 2010 - Kriegerhof ANTHEUS (Smart Wood Hills Ellington Garry - Dobechester Briolana)

Exc.2 - Dobergaarden Forever ATHOS (Fedor del Nasi - Lola di Altobello)

Vg.3 - Secret Dreams of Sirius ASK (Fedor del Nasi - Sant Kreal Gegemonia)

Vg.4 - SUPER SKY v. Masterhof (Energo Naiss Ginga House - Maxin Master of Masterhof)

Vg. - BENYLY s Mysa Hersones (Latino Lorenco v. Cobra - Tsesarka s Mysa Hersones)

Vg. - A'CONDOR v. Residenzschloss (Fedor del Nasi - Catherine Halit Pasa)

Vg. - Toronto's COOPER (Ramonburg's Chinji - Toronto's Ria)

 

Intermediate class:

Exc.1 - My-Laro's DIESEL QUATTRO

 

Open class:

Exc.1 - Jean Dark KINGDOM

Exc.2 - Jean Dakr KING LIQUEUR

Exc.3 - Kontessina KEKS

Exc.4 - Jean Dark KANON

 

Vg. - HAICO v.d. Donauhoeve

Vg. - GENIUS v.d. Donauhoeve

Vg. - Jean Dark JACKPOT

Vg. - DON CAMILLO v. Burgenland

G. - Toronto's ZENTO

G. - Toronto's ZARGO JANE

 

Working class:

Exc.1, CAC, CACIB, WORLD WINNER 2010 - ENZO v.d. Donauhoeve

Exc.2, res.CACIB - Pride of Russia KASPIJ

Vg.3 - ARAGORN v. Nobel Line

G. - Dobermundes AE SUGARBAKER

 

Champion class:

Exc.1 - Yacheero's PANDO PANDERO (Yacheero's Dero Descaro - Odette Hanired del Rio Bianco)

Exc.2 - RONDO VALDEZ v. Residenzschloss

Exc.3 - Bombastichansa URRI UZURBEK

Exc.4 - Russkaja Mechta ELBIN EGOR

Exc. - Tamlands VALENTNO GARAVANI

Exc. - LORD LITRO v. Silverkrohn

 

 

FEMALES

 

Youth class:

Exc.1, JUNIOR WORLD WINNER 2010 - INDY v.d. Donauhoeve

Exc.2 - Beckers MYSTIQUE v. Nobel Line

Exc.3 - SERBIAN STAR v. Masterhof

Exc.4 - Toronto's BELLA

Exc. - Dobergaarden Forever AICHA

Vg. - Power Dee's PRECIOUS PANDORA

Vg. - FAMKE v. Eysigngastate

Vg. - Yacheero's SCARA SCARET

Vg. - SHIVAS DIVA v. Schutzart

Vg. -  Toronto's BOUNTY

G. - Kriegerhof BARONESS DE PARIS

G. - Smart Wood Hills KWIN'S HEART

G. - BAMBINA-BOMBA Dangerous Beauty

G. - CRAZY CARLOTTA v. Residenzschloss

sufficient - AMIRA v. Teufelstal

 

Intermediate class:

Vg.1 - AICA v. Eranshoeve

G. - Dobergaarden Forever ASCHA

 

Open class:

Exc.1, CAC, CACIB, WORLD WINNER 2010, BOB - ARWEN

Exc.2 - Kriegerhof VIVA L'AMORE

Exc.3 - Kriegerhof UMA-LINA

Exc.4 - YOKO di Altobello

Exc. - FEMME FATALE Elite House

Vg. - Go On Forever CHARMING CHIANTI

Vg. - HELLA v.d. Donauhoeve

Vg. - Yacheero's PRINCESS PIANDRA

Vg. - Dobermundes ALLY AVEMARIA

G. - Toronto's AKITA

sufficient - QUEEBY'S v. Weser-Ems

 

Working class:

Exc.1 - Kriegerhof PRINCESS PARIS

Exc.2 - PANDA di Altobello

G. - Deep Delight CATCHY CATHY

G. - Black Ballerina BELLADONNA

 

Champion class:

Exc.1 - Jean Dark GOSSIP

Exc.2 - Jean Dark I LOVE YOU

Exc.3 - ESKA v.d. Donauhoeve

Vg.4 - Kriegerhof UNA-UNITA

Vg. - Smart Wood Hills CHERVONA RUTA

sufficient - Ansochristo's CAPRICE

 

Veteran class:

Exc.1, VETERAN WORLD WINNER 2010 - Toscanina's FLOWER POWER

Exc.2 - ANNI v.d. Donken