TDC

08.05.2016 - HDK Club Show 2016

judge: Erika Szokol (HU), Rada Istvan (HU)

photogallery from HDK Test by Via Felicium

Photogallery by Erika Szokol on Facebook

Photogallery by Evgenia Synkova on Facebook

Photogallery by Kinga Kakuk on Facebook - NEW


BLACK MALES


Baby class:

Vp.1, BABY CLUB WINNER 2016 - Tahi-Reme TONIC (Oz di Casa Giardino - Tahi-Reme Maya)

Vp.2 - Fort Bellators JIM BEAM (Paquito di Perlanera - Savana Betelges)

Vp.3 - Via Felicium ANTONIO (Troy del Nasi - Tahi-Reme Kaylie)

Vp.4 - Royal-Metaxa ZORK (Quickstep King of Darkness - Metaxa Sofi)


Puppy class:

Vp.1, PUPPY CLUB WINNER 2016 - SAX v. Zwilling (Pentagon of Castle Vania - Odessa v. Zwilling)

absent - BIG BOSS BEAST od Graciosa (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Tyra)


Youth class:

Exc.1, HPJ, YOUTH CLUB WINNER 2016 - EUTAY del Nasi (Pride of Russia Taymir - Eureka del Nasi)

Exc.2 - Giddy Blossom FESTUS (Tahi-Reme Dali - Theodora Titta di Altobello)

Exc.3 - Rellaps ARE YOU IN LOVE WITH LEGO (Rellaps Siro - Sant Kreal Iskra)

Exc.4 - FEDOR ALIAS di Villa Amulett (Tahi-Reme Igor - Tahi-Reme Padme)

absent - EXRAM EARL v. Ashanti (Gangster-Dandias de la Villa Valiano - Veronika del Mediano)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - Fort Bellators EL'GUARD (Guard de Marine de Grande Vinko - Savana Betelges)


Open class:

Exc.1, CAC - A'TRON MAXI'S the Dinamit Powet (Quickstep King of Darkness - Tailor& Balmary Amazon)

absent - Reiszade ALAZ (Darius di Caresi Nice - Coryna di Caresi Nice)


Working class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER 2016, BOB, HDK CHAMPION - ASTERIX del Nasi (Tahi-Reme Max - Juga del Nasi)

Exc.2, res.CAC - Pride of Russia SHAYTAN (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Rumba)

Exc.3 - TROY del Nasi (Jork del Nasi - Otrada for del Nasi de Grande Vinko)

absent - Tahi-Reme GANDALF (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Holly)


Champion class:

Exc.1, CAC - VALDO from Lipar Land (Tahi-Reme Max - Dream del Nasi)

absent - DARIUS di Caresi Nice (Titus Tarantula v. Jahrestal - Tahi-Reme Yasmine)


Honour class:

Exc. - Tahi-Reme MAX (Pride of Russia Ferro - Tahi-Reme Giniti)

Exc. - QUICKSTEP King of Darkness (Ale'Alamos del Citone - Come As You Are Vesta)



BROWN MALES


Baby class:

Vp.1, BABY CLUB WINNER 2016 - ASIAGO di Aynadi (Oscar z Padoku - Erdoberki Ramona Rashi)


Youth class:

Exc.1, HPJ, YOUTH CLUB WINNER 2016 - Giddy Blossom FAHIR (Tahi-Reme Dali - Theodora Titta di Altobello)

Exc.2 - NEVILLE di Casresi Nice (Oscar z Padoku - Ines di Perlanera)

Vg.3 - Destiny's Phoenix KOMMANDANTE (Sant Kreal Zeus - Destiny's High Voltage)


Open class:

Exc.1, CAC - GUARD DE MARINE de Grande Vinko (Jork del Nasi - Celebrita di Crimea de Grande Vinko)

Exc.2, res.CAC - BRUTUS The Dinamit Power (Quickstep King of Darkness - Tailor & Balmary Amazon)

Vg.3 - Destiny's Phoenix JUDO (Oscar z Padoku - Destiny's Phoenix High Voltage)


Working class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER 2016 - GAUDY di Caresi Nice (Ale'Alamos del Citone - Ines di Perlanera)



BLACK FEMALES


Baby class:

Vp.1, BABY CLUB WINNER 2016 - HEIDY del Nasi (Asterix del Nasi - Soraja del Nasi)

Vp.2 - Angel Of Shaytan ALCANTARA (Pride of Russia Shaytan - Betty Boop od Telepa)

Vp.3 - ERIKA from Lipar Land (Valdo from Lipar Land - Quick Lola from Lipar Land)


Puppy class:

Vp.1, PUPPY CLUB WINNER 2016 - ORABELLA di Caresi Nice (Toscano del Diamante Nero - Ephira di Caresi)

Vp.2 - ALPHA Focus (Quiz v. Schwarze Kraft - Puma di Gavrio Ahilles)

absent - GEISHA Alias di Villa Amulet (Tahi-Reme Max - Alfa di Villa Amulet)

absent - INES of New Saxon (Falco Faranzano de la Scytha - Britta of New Saxon)


Youth class:

Exc.1, HPJ, YOUTH CLUB WINNER 2016 - WILLA del Naissus (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Henna)

Exc.2 - Tahi-Reme ONO (Oksamit de Grande Vinko - Tahi-Reme Holly)

Exc.3 - Giddy Blossom FELA (Tahi-Reme Dali - Theodora Titta di Altobello)

Exc.4 - EXCLAMATION Alias di Villa Amulet (Tahi-Reme Max - Csini Baba Diva)

Exc. - NIKITA di Caresi Nice (Oscar z Padoku - Ines di Perlanera)

absent - Csini Baba GINA (Csini Baba Devil - Imirob Bazsi)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - HABANERA'S SOUGH di Altobello (Da Vinci el Greco Nero - Tijana Daria di Altobello)

Exc.2, res.CAC - Teraline ORLEIT (Teraline Heartland - Pride of Russia Revolution)

Exc.3 - Fort Bellators EVGENIKA EVVIVA (Guard de Marine de Grande Vinko - Savana Betelges)

Exc.4 - Rellaps WATSAPP (Rellaps Siro - Rellaps Reya)

Exc. - LILIEN LETTY v. Sharlatan (Pride & Passion Benedictus - Chiquita Caramia v. Sharlatan)


Open class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER 2016 - Destiny's Phoenix JOJOBA (Oscar z Padoku - Destiny's Phoenix High Voltage)

Exc.2, res.CAC - QUICK LOLA from Lipar Land (A'Condor v. Residenzschloss - Safira from Lipar Land)

Exc.3 - KIMBERLY di Caresi (Ale'Alamos del Nasi - Ephira di Caresi Nice)


Working class:

Exc.1, CAC - KAYLIE di Caresi Nice (Ale'Alamos del Citone - Ephira di Caresi)

Exc.2, res.CAC, HDK CHAMPION - Pride of Russia KOSTROMA (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Tamara)

absent - Tahi-Reme BEAUTY (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Roxana)


Champion class:

absent - Tahi-Reme TYRA (Hero di Casa Fox - Tahi-Reme Ameeriah)



BROWN FEMALES


Baby class:

Vp.1, BABY CLUB WINNER 2016 - Knights of Night CASSANDRA (Valdo from Lipar Land - Vera Verona di Perlanera)

Vp.2 - AQUA AQUILA di Aynadi (Oscar z Padoku - Erdoberki Ramona Rashi)


Youth class:

Exc.1, HPJ, YOUTH CLUB WINNER 2016 - Pride of Russia HAZIRRA (Pride of Russia Hermes - Pride of Russia Integra)

Exc.2 - Sant Kreal PRELEST (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Jaantje)

Exc.3 - Destiny's Phoenix KEEP COOL (Sant Kreal Zeus - Destiny's Phoenix High Voltage)

Exc.4 - Sant Kreal MOSKVA (Oscar z Padoku - Sergius-Aleksandrija Fabula)


Open class:

Exc.1, CAC - Focus ZZ TOP (Oscar z Padoku - Focus Painted Dream)

absent - BERENIKE The Dinamit Power (Quickstep King of Darkness - Tailor&Balmary Amazon)


Champion class:

Exc.1, CAC, CLUB WINNER 2016 - ASTRID di Villa Amulet (Dobergaarden Forever Athos - Csini Baba Diva)

absent - NADIA del Naissus (Mitto del Nasi - Fiena Hellfire)