TDC

28.02.2015 - CACIB Minsk - Belarus - 1st day

judge: Nicola Imbimbo (Italy)

 

 


BLACK MALES

Puppy class:

Vp.1, Best Puppy, BIS Puppy 5 - KNYAZ MOSKOVII de Grande Vinko (Oksamit de Grande Vinko - Alastriona de Grande Vinko)


Vp.2 - CHOMBE Vital Screen (Dante delle Querce Nere - Gira Vital Screen)


Youth class:

Exc.1, JCAC, BEST JUNIOR - ZHAKEM Black Bring King of Romania (Zappa del Zaria - Highness Rellaps)

Exc.2 - Pride of Russia DRAGAN (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Quirina)

Vg.3 - Smart Wood Hills PRADO BUCH (Stinger v. Haus Erfullungen Vunschen - Smart Wood Hills Hamina)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - Ak-Yar VERSAILLES (Ak-Yar Roden - Ak-Yar Shardone)

Exc.2 - MARSHAL Vital Screen (Livonija Baron Piter Pen - Bagira Vital Screen)


Open class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - Eria Pro VERSAILLES (Pride of Russia Sidor - Eria Pro Quart Style)


Working class:

Exc.1, CAC - Livonija Baron PITER PEN (Oksamit de Grande Vinko - Livonija Baronessa Kaelyn Kell)


Champion class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOB - Pride of Russia HERMES (Urbano del Diamante Nero - Pride of  Russia Hexa)



BROWN MALES


Open class:

Exc.1, CAC - NIKON NARCISSUS Dangerous Beauty (Ale'Alamos del Citone - Bambina Bomba Dangerous Beauty)



BLACK FEMALES

Puppy class:

Vp.1 - Inborn Fortuna MIRINA MIRABELLA (Inborn Fortuna Lantwar - Inborn Fortuna Katarina)


Youth class:

Exc.1, JCAC - Sant Kreal IRRIA (Sant Kreal Zeus - Stay In Style Czara Cachet)


Exc.2 - Pride of Russia ARISTOKRATIA (Sant Kreal Zeus - Pride of Russia Barbarossa)

Exc.3 - Pride of Russia DUCHESSE (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Quirina)

Exc.4 - ZUXRA Cherniy Shokolad (Massimo v. Nemesis - Zhivanshi Chernyi Shokolad)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - PRADA Vital Screen (Livonija Baron Piter Pen - Afina Vital Screen)


Exc.2 - Sant Kreal ES LA BOMBA (Pride of Russia Sidor - Sergius-Aleksandrija Fabula)

Exc.3 - From Island Korsika ARISHKA MON AMOUR (BlackJack Bluffer v. Jahrestal - Celtic Chelsea v. Jahrestal)


Open class:

Exc.1, CAC, CACIB - EVGENIA GRANDE iz Zoosfery (Sant Kreal Zeus - Tais Afinskaya iz Zoosfery)


Exc.2 - LATIKA Vital Screen (Livonija Baron Piter Pen - Santa Julf Pascal)

Exc.3 - VIVA VICTORIA iz Zoosfery (Dante delle Querce Nere - Greta Garbo iz Zoosfery)


Champion class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - ALASTRIONA de Grande Vinko (Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wespera)


Exc.2 - GIRA Vital Screen (Tahi-Reme Gerett - Santa Julf Pascal)



BROWN FEMALES


Youth class:

Vg. - AREVIK v. Arsidorf (Uliss del Tibur - Arsinoe de Grande Vinko)


Vg. - Nevskiy Tserber DEVI DOMINIKA (Pride of Russia Hermes - Nevskiy Tserber Whitney Houston)


Open class:

Exc.1, CAC - NIRVANA Dar Felven (Yacheero's Pando Pandero - Lagarta de Grande Vinko)


Champion class:

Exc.1, CAC - KALIPSO QUEEN for Zoosfera (Dobergaarden Forever Athos - Vivien iz Zoosfery)