judge: Viera Staviarska (SK)
BLACK MALES
Puppy class:
Vp.1 - BLACK BADDY z Vladerskeho Udoli (Ronin King of Darkness - Afrodite z Vladerskeho udoli)
Youth class:
Exc.1, CAJC - EOL EMPIRE v. Jahrestal (Toscano del Diamante Nero - Cindy Crawford v. Jahrestal)
Exc.2 - HERON Black Sagitta (Chingachcook v. Eichkamp - Grynia Black Sagitta)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - EDY OKSA from Fourteenth Meridian (Oksamit de Grande Vinko - A'Sara Nigre from Fourteenth Meridian)
Exc.2 - ENDY OKSA from Fourteenth Meridian (Oksamit de Grande Vinko - A'Sara Nigre from Fourteenth Meridian)
Vg.3 - RANGER REBEL Alary Aslar (Dirk Swanko de la Villa de Channes - Dangerous Lady Alary Aslar)
Open class:
Exc.1, CAC - FLASH Halit Pasa (A'Condor v. Residenzschloss - Cheyenne Halit Pasa)
Vg.2 - ORSON ORLANDO Alary Aslar (Dirk-Swanko de la Villa de Channes - Dangerous Lady Alary Aslar)
Vg.3 - PRIMUS Moravia Heart (Eria Pro Quantass Quartz - Kima Daker)
Working class:
Vg.1 - Russkaja Mechta KRUTOI KOZAK (Victor Vincent v.h. Wantij - Zanoza iz Zoosfery)
Veteran class:
Exc.1, BEST VETERAN - AGEN Sheridano Le Fano (Cliff v. Beuchower Hof - Fergie Calibra Magic)
BROWN MALES
Youth class:
Exc.1, CAJC - GORO Extra Elite (Ataraxie's Capone - Fatima Extra Elite)
BLACK FEMALES
Puppy class:
Vp.1 - AGATHA Pasecke Udoli (Pride of Russia Urano - Lynn Moravia Heart)
Youth class:
Exc.1, CAJC - ANNABETH Donsa Bohemia (Pride of Russia Saphron - Cortina Donsa from Fourteenth Meridian)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - AL-PARI z Negraland (Oksamit de Grande Vinko - A'Sara Nigre from Fourteenth Meridian)
Exc.2, res.CAC - ERRA OKSA From Fourteenth Meridian (Oksamit de Grande Vinko - A'Sana Nigre from Fourteenth Meridian)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOS - CALVINA CLEIN v. Jahrestal (Mitto del Nasi - Tigris Lewan v. Jahrestal)
Exc.2, res.CAC - BARONESSE Two Lions House (Pride of Russia Odin - Imma Two Lions House)
Working class:
Exc.1, CAC - AERO European K9 Training Base (Arak-Amaruk du Feu d'Aramon - Alexa Sheridano Le Fano)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - JULIETTE JOSEPHINE Alary Aslar (Turto-Rhodes de la Villa de Channes - Bacardi Alary Aslar)
BROWN FEMALES
Youth class:
Exc.1, CAJC - GINGER Extra Elite (Ataraxie's Capone - Fatima Extra Elite)
Intermediate class:
Vg.1 - ROZALIA Halit Pasa (Sylvester Halit Pasa - Odyssea Halit Pasa)