TDC

10.08.2014 - CAC Treuenbrietzen - Germany

judge: Mario Mayerhofer (A)


BLACK MALES


Baby class:

Vp.1 - BUCK v. Elbthor (Chester v.d. Topferstadt - Emy v.d Topferstadt)

Vp.2 - SCHIWAGO v. Waldwinkel (Pride of Russia Urano - Olegra v. Waldwinkel)

Vp.3 - SCOTTY v. Waldwinkel (Pride of Russia Urano - Olegra v. Waldwinkel)


Youth class:

Vg.1, Jugendsieger - KNOX v. Havelland (Guti v. Havelland - Modus Ost Isana)


Intermediate class:

Exc.1, res.CAC - PARIS v. Castlevania (Bull di Casa Giardino - Pride of Russia Uriel)


Open class:

Exc.1, CAC - DIAMOND v. Zarowmoor (Pride of Russia Odin -Anja v. Zarowmoor)

Exc.2 - AYK v. Elbthor (Chester v.d. Topferstadt - Emy v.d. Topferstadt)

Exc.3 - RICARDO v. Silverkrohn (Leo v. Markischen Land - Miss Mystique v. Silverkrohn)



BROWN MALES


Open class:

Exc.1, CAC - Yacheero's UMBERTO UNICO (Grand Mollis Armani - Odette Hanired del Rio Bianco)



BLACK FEMALES


Baby class:

Vp.1 - SILLY LADY v. Waldwinkel (Pride of Russia Urano - Olegra v. Waldwinkel)

Vp.2 - BONNY v. Elbthor (Chester v.d. Topferstadt - Emy v.d. Topferstadt)


Youth class:

Vg.1, Jugendsieger - CHANTALL v. Strengbach (Wizard of Oz de Grande Vinko - Ursana-Furstin v. Strengbach)

Vg.2 - TRIXIE v. Sachsen-Anhalt (Oscar z Padoku - Oxana v. Sachsen-Anhalt)


Intermediate class:

Exc.1 - JUICE v. Havelland (Bojan v. Havelland - Modus Ost Isana)

Exc.2 - AKIRA v. Dehmsee (Orson v. Nemesis - Kaya v. Excalibur)


Open class:

Exc.1, res.CAC - GILL v. d. Topferstadt (Murphy - X-Tony Hellfire)

Exc.2 - XANTHEE GRAFIN of Mon-ja-mes (Murphy - Grafin Miell of Mon-ja-mes)

Exc.3 - ALICE v. Elbthor (Chester v.d. Topferstadt - Emy v.d. Topferstadt)

Exc.4 - CHANTILLY Halit Pasa (A'Condor v. Residenzschloss - Queen Halit Pasa)


Working class:

Exc.1 - YVETTE v. Strengbach (Murphy - Kim-Furstin v. Strengbach)

Exc.2 - OLEGRA v. Waldwinkel (Juwel v. Waldwinkel - Filou v. Waldwinkel)


Champion class:

Exc.1, CAC, BOB - FIONA v. Burgenland (Chester v.d. Topferstadt - Amalia v. Burgenland)


Veteran class:

Exc.1 - BEAUTY v.d. Topferstadt (Iron v. Markischen Land - Aileen v.d. Topferstadt)



BROWN FEMALES


Baby class:

Vp.1 - SONJALADY v. Waldwinkel (Pride of Russia Urano - Olegra v. Waldwinkel)

Vp.2 - SCHIRALADY v. Waldwinkel (Pride of Russia Urano - Olegra v. Waldwinkel)


Working class:

Exc.1, CAC - ROXANA v. Waldwinkel (Pride of Russia Odin - Olegra v. Waldwinkel)