28.06.2014 - CAR KONSTANTIN DOBERMAN CUP - Nis, Serbia

judge: Rudi Killmaier (D)


BLACK MALES


Baby class (3-6):

Vp.1 - BONTADE di Altobello


Puppy class (6-9):

Vp.1 - Pride of Russia SHAYTAN

Vp.2 - QUPIDON v. Schwarze Kraft


Youth class (9-13):

Vg.1, YOUTH CLUB WINNER - Tahi-Reme IMAX

Vg.2 - VALDO from Lipar Land

Vg.3 - Can of Look At Me Baby

Vg.4 - BARTON v.d. Ava - Forst

Vg. - ASTRIX del Naissus


Junior class (13-18):

Vg.1, JUNIOR CLUB WINNER - OMAR PASHA di Altobello

Vg.2 - Izrafel RAJAN REINER

Vg.3 - POWER di Gavrio Ahiles


Open class:

Exc.1 - Izrafel MYSTIC MAXWELL

Exc.2 - EROS EDI Ginga House

Exc.3 - ERAGON of Hoffman House

Exc.4 - DANNY DEVITO v. Jahrestal


Working class:

Exc.1 - ARTUR v. Markischen Leo

Exc.2 - NIRBER Renewal


Champion class:

Exc.1, CLUB WINNER - OBI WAN KENOBI de Grande Vinko

Exc.2 - Tahi-Reme MAX



BROWN MALES


Baby class (3-6):

Vp.1, Best Baby - ??


Puppy class (6-9):

Vp.1, Best Puppy - MILLION $ di Altobello


Youth class (9-13):

Vg.1, YOUTH CLUB WINNER - Dobergaarden Forever ORLANDO


Junior class:

Vg.1, JUNIOR CLUB WINNER, JUNIOR BOB - SKY STORM

Vg.2 - GUARD DE MARINE de Grande Vinko


Open class:

Exc.1, CLUB WINNER - EFES ETO Ginga House


Veteran class:

Exc.1 - RAMON Betelges



BLACK FEMALES


Baby class (3-6):

Vp.1 - ESMIR Betelges

Vp.2 - BACARDI di Porta Vittoria


Puppy class (6-9):

Vp.1 - ORCA HANNA v. Schwarze Kraft

Vp.2 - DOMINICANA Betelges


Youth class (9-13):

Vg.1, YOUTH CLUB WINNER - Tahi-Reme JODY

Vg.2 - OLGA del Naissus

Vg.3 - GRAZIE SALUTE di Fero

Vg.4 - ZOIA Daker

Vg. - ADALIA Betelges


Junior class (13-18):

Vg.1, JUNIOR CLUB WINNER - QUICK LOLA from Lipar Land

Vg.2 - PUMA di Gavrio Ahiles

Vg.3 - ANABEL TEA ROYAL Forest Rogot

Vg.4 - Izrafel RUBY ROVENA

Vg. - LOLILA

Vg. - MALAGA MAMBA di Perlanera

Vg. - GYPSY Thunderberg Sherry's

Vg. - MALA MIMI di Altobello


Open class:

Exc.1 - FREYA Betelges

Exc.2 - Izrafel OFELIJA OMOROSE

Exc.3 - FIRST LADY Salute di Fero


Working class:

Exc.1 - VERA VERONA di Perlanera

Exc.2 - SAPHIRE di Altobello


Champion class:

Exc.1, CLUB WINNER - THEODORA TITA di Altobello

Exc.2 - Izrafel OKELANI OGNENA



BROWN FEMALES


Baby class (3-6):

Vp.1 - FLORIDA Betelges


Puppy class (6-9):

Vp.1 - QUEEN FOR GINGA HOUSE v. Schwarze Kraft

Vp.2 - ILMA di Altobello


Youth class:

Vg.1 - AMELIA Betelges


Junior class:

Vg.1, JUNIOR CLUB WINNER - ATINA di Diwinum

Vg.2 - DIADORA CRNI Bombarder


Open class:

Exc.1 - KALINA Betelges

Exc.2 - EV EVELLINE of Hoffman House


Working class:

Exc.1 - BRITANICA NIKA del Montegrappa


Champion class:

Exc.1, CLUB WINNER, BOB - ZOE COPPER Ginga House