judge: Katalin Balogh (Hungary)
entries: 36
results by: Tom-Dober kennel
BLACK MALES
Baby class:
absent - Tahi-Reme GANDALF (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Holly)
Puppy class:
Vp.1, BEST PUPPY - GAME de la Scytha (Tahi-Reme Legolas - Bambi)
Vp.2 - ASTON v. Dallmayr (Tahi-Reme Legolas - Angie v. Tiszavari)
Vp.3 - QUJON v. Hunnoterra (Ulisse delle Querce Nere - Goldeneye v. Hunnoterra)
Youth class:
Exc.1, HPJ - Nefarius ZAX (Nefarius Sanco - Via Vendi del Nasi)
Exc.2 - NEVADA di Modello (Urbano del Diamante Nero - Naomi di Modello)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - UNICO NERO di Perlanera (Urbano del Diamante Nero - Cassy Crystal di Perlanera)
Exc.2, res.CAC - KENTUCKY di Modello (Hero di Casa Fox - Kleopatra di Modello)
Open class:
Exc.1, CAC, CACIB - ZEN ZENITH di Perlanera (Zordan Zewi del Citone - Juanita di Perlanera)
Exc.2, res.CAC - CASSIUS de la Scytha (Savon del Mediano - Zafi v. Felox)
Champion class:
Exc.1, CAC - Pride of Russia AMADEY (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)
BROWN MALES
Youth class:
Exc.1, HPJ - GAUDY di Caresi Nice (Ale'Alamos del Citone - Ines di Perlanera)
Exc.2 - Kek-Kallo Menti ADONIS (Tom-Dober Hagi - Csini Baba Divina)
Exc.3 - Siculus Invincius AQUILLON (Mitto del Nasi - O'Finity King of Dakrness)
Open class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Queen Of Black Diamond CALYPSO (Tahi-Reme Dali - Kod-Hegy Berenike)
Exc.2, res.CAC - Tom-Dober RUSSIAN RED (Varenne di Casa Giardino - Tom-Dober Magita Muco)
BLACK FEMALES
Puppy class:
Vp.1 - FUNKY de la Scytha (Iron di Casa Fox - Atia Aurelia de la Scytha)
Vp.2 - Erdoberki MIRA (Pride of Russia Amadey - Erdoberki Panna)
Youth class:
Exc.1 - NADINA di Modello (Urbano del Diamante Nero - Naomi di Modello)
Vg.2 - Siculus Invincius AFI NITTY (Mitto del Nasi - O'Finity King of Dakrness)
absent - Tahi-Reme BEAUTY (Tahi-Reme Max - Tahi-Reme Roxana)
absent - Imirob BAZSI (Titus Tarantula v. Jahrestal - Csini Baba Theodora)
Intermediate class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Black-Ruby ACYRA (Esprito val di Taro - Ora Orchidea of Kimberly-Pearl)
Exc.2 - CHILI v. Sentinel Hungary (Hilo v. Nemesis - Tahi-Reme Priscilla)
Open class:
Exc.1 - UNIQUE King of Darkness (Nanuk v. Noblesshof - Come As You Are Vesta)
absent - ATLANTISZ di Modello (Ale'Alamos del Citone - Naomi di Modello)
absent - Queen of Black Diamons CLEOPATRA (Tahi-Reme Dali - Kod-Hegy Berenike)
absent - Tahi-Reme TYRA (Hero di Casa Fox - Tahi-Reme Ameeriah)
Working class:
Exc.1 - Pride of Russia FILADELFIA (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)
absent - Tahi-Reme PADME (Oksamit de Grande Vinko - Tahi-Reme Roxana)
Champion class:
absent - Pride of Russia SNOW QUEEN (Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)
BROWN FEMALES
Baby class:
Vp.1, BEST BABY - Tom-Dober TINA (Graphic Line Nearco - Tom-Dober Orange)
Youth class:
Exc.1, HPJ, BEST JUNIOR - REGATTA RE di Perlanera (Quickstep King of Darkness - Juanita di Perlanera)
Exc.2 - Erdoberki RAMONA RASHI (Pride of Russia Amadey - Csini Baba Charlotte)
Open class:
Exc.1, CAC - Csini Baba DIVA (F'Hiram-Abif Royal Bell - Pamela Daker)
Working class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - Tom-Dober PERSONA PEACH POLLY (Fedor del Nasi - Graphic Line Atlanta Alice)