judge: Francisko R. Rodriguez (ESP)
entries: 30
results by: Dr Kocs Mihaly
BLACK MALES
Baby class:
Vp.1 - Pride of Russia HERMES (Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Hexa)
Vp.2 - WOTAN of Blackmagic Lanf (Tahi-Reme Max - Lara of Blackmagic Land)
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER, BEST JUNIOR - Remijaguare ERAGON (Urbano del Diamante Nero - Remijaguare Alida Joline)
Exc.2 - GASPARD PLAYBOY of Devil Inside (Destiny's Phoenix's Highway toHell - Dolce of Devil Inside)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Metaxa RON (Titus Tarantula v. Jahrestal - Metaxa Evina)
absent - Stay in Style JACKPOT (Fedor del Nasi - Irria del Mediano)
Open class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - MASS Best of Sea (Elvis Best of Sea - Gaya Best of Sea)
Exc.2, res.CAC - ADLER ARNIE v. Jahrestal (Mitto del Nasi - Tigris Lewan v. Jahrestal)
Working class:
Exc.1, CAC, CACIB - PURGAJ'S PORSCHE di Altobello (Fan-Fan de Grande Vinko - Wild Cherry di Altobello)
Champion class:
Exc.1, CAC - Yacheero's PANDO PANDERO (Yacheero's Dero Descaro - Odette Hanired del Rio Bianco)
BROWN MALES
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Sant Kreal GELIOS (Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Yuvelira)
Open class:
Exc.1, CAC - FIRE FOX Extra Elite (Ascomanni's Gitano - Bess Extra Moravak)
Working class:
Exc.1, CAC - Rellaps FORREST (Ron del Fiorsilva - Focus Once Upon a Time)
Champion class:
Exc.1, CAC - EL CID Extra Elite (Bojan v. Havelland - Electra Extra Moravak)
BLACK FEMALES
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER - Tahi-Reme TYRA (Hero di Casa Fox - Tahi-Reme Ameeriah)
Exc.2 - CLARA CETKIN v. Jahrestal (Mitto del Nasi - Tigris Lewan v. Jahrestal)
absent - CRAZY COBRA v. Jahrestal (Mitto del Nasi - Tigris Lewan v. Jahrestal)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Napalm Dob VARVARA for NINNEL NERO (Carlos Gerts di Prisconte - Modus Ost Mado)
Exc.2, res.CAC - FAYA Lazodobi (Urbano del Diamante Nero - Gina Esporai)
Exc.3 - FAIRYTAL Lazodobi (Urbano del Diamante Nero - Gina Esporai)
Open class:
Exc.1, CAC - Sant Kreal JAANTJE (Teraline Midgard - Sant Kreal Galaxy)
Exc.2, res.CAC - DRAGA Lazodobi (Nibbio del Diamante Nero - Gina Esporai)
Working class:
Exc.1, CAC, CACIB, BOB - O'FINITY King of Darkness (Come As You Are Jared - Come As You Are Vesta)
Exc.2, res.CAC - Pride of Russia FILADELFIA (Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)
Champion class:
Exc.1, CAC, res.CACIB - Pride of Russia SNOW QUEEN (Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)
Veteran class:
Exc.1, Veteran BOB - ODETTE HANIRED del Rio Bianco (Nitro del Rio Bianco - Hapyred della Fortezza Vecchia)
BROWN FEMALES
Puppy class:
Vp.1 - BIS PUPPY - Yacheero's UNITA URMELITA (Grand Mollis Armani - Odette Hanired del Rio Bianco)
Youth class:
Exc.1, JUNIOR WINNER - CINDY CRAWFORD v. Jahrestal (Mitto del Nasi - Tigris Lewan v. Jahrestal)
Intermediate class:
Exc.1, CAC - Pride of Russia BURGEOIS (Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)
Champion class:
Exc.1, CAC - FATIMA Extra Elite (Ascomanni's Gitano - Bess Extra Moravak)