TDC

26.11.2011 - CACIB Minsk - Belarus

judge: Zorica SALIJEVIC (S)

entries: 29

results by: Doberman.info forum


BLACK MALES


Youth class:

Exc.1, JCAC - Faruda Speranto ONERO OKTAVIUS (Izrafel Abe Atentator - Faruda Speranto Impreza Istina)

Exc.2 - YAROSLAV MUDRYJ de Grande Vinko (Oro y Plata de Grande Vinko - Odisseya de Grande Vinko)

Exc.3 - BLAZER Vital Screen (Santa Julf Orlando - Varvara Krasa Zhemchuzhina Belarusi)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - LA MANCHE iz Zoosfery (Pride of Russia Kaspij - Kabbalah iz Zoosfery)


Open class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - WOLFGANG WINNER de Grande Vinko (Questo Betelges - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)


Working class:

Exc.1, CAC - NIKANDR-NOVEMBER de Grande Vinko (Pimm's Number One iz Doma Domeni - Ukrainka de Grande Vinko)


Champion class:

Exc.1, CAC - ORO Y PLATA de Grande Vinko (Leo v. Markischen Land - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)




BROWN MALES


Youth class:

Exc.1, JCAC - Faruda Speranto ONTAL OPTIMISTO (Izrafel Abe Atentator - Faruda Speranto Impreza Istina)


Open class:

Exc.1, CAC, CACIB, BOB - KRASNY DRAKON Dar Felven (Stay In Style Axiro - Zolotaya Nika Dar Felven)

Exc.2 - Alphapride AVATAR (Fedor del Nasi - Barhat-Bayadera v. Anberi)


Champion class:

Exc.1, CAC - Pride of Russia TORNADO (Punsh iz Doma Domeni - Eurodinamika iz Zoosfery)



BLACK FEMALES


Puppy class:

Vp.1, BEST PUPPY - ERMILA iz Kniazhestva Polotskogo (Grand Mollis Armani - Sant Kreal Optima)

Vp.2 - Destino Iliada DRAGONARA (Maxim di Altobello - Zvenislava Dar Felven)


Youth class:

Exc.1, JCAC - Eria Pro QUARTZ STYLE (Teraline Midgard - Eria Pro Marillion)

Exc.2 - BAGIRA Vital Screen (Santa Julf Orlando - Varvara Krasa Zhemchuzhina Belarusi)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - Modus Ost LEONIDA (Oro y Plata de Grande Vinko - Modus Ost Renida Rapira)


Open class:

Exc.1, CAC, CACIB - Faruda Speranto OPIUM OMBRA (Izrafel Abe Atentator - Faruda Speranto Impreza Istina)

Exc.2 - BAMBINA-BOMBA Dangerous Beauty (Leib Solond Dark Devil - Dilaila Dangerous Beauty)


Working class:

Exc.1, CAC - Bombastichansa ULTIMATUM URSA (Falco v. Nemesis - Leib Solond Dear Bo Bambina)

Exc.2 - Sant Kreal OPTIMA (Livonija Baron Hitch Cock - Sant Kreal Yuvelira)


Champion class:

Exc.1, CAC - ALFA ARIADNA Dangerous Beauty (Fedorhorst Orion - Demetra Dangerous Beauty)



BROWN FEMALES


Youth class:

Exc.1, JCAC, BEST JUNIOR - ARSINOE de Grande Vinko (Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wespera)

Exc.2 - Izrafel J'ADORE JEWELS (Hilo v. Nemesis - Izrafel Maya di Altobello)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - Appel di Fortuna AERIS FOR ME (Zedor del Nasi - Kro'Kett Fortuna Semper)

Exc.2 - XORAMEN de Grande Vinko (Sant Kreal Zeus - Fleur D'Orange de Grande Vinko)


Open class:

Exc.1, CAC - ZERONA iz Zoosfery (Yacheero's Pando Pandero - S'Lichobor Esenia)


Working class:

Exc.1, CAC, res.CACIB - MARTELLA v. Haus Erfullungen Vunschen (Sant Kreal Zeus - Bolivar Jaklin Jerua)

Exc.2 - NEVADA SavSan (Livonija Baron Hitch Cock - Decora Destiny Piligrimas)


Champion class:

Exc.1, CAC - ROYAL ROSE de Grande Vinko (Tahi-Reme Gerett - Oranzh de Grande Vinko)