18.11.2011 - Dobermann Club Show in Zagreb - Croatia

judge: Dr Pierluigi PEZZANO (IT)

entries: 58

results & photos by: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


BLACK MALES


Baby class:

Vp.1 - CROY JR. Royal Power

absent - Vaydee MOROCCO

absent - RAMESSES Flashived


Puppy class:

disq. - GOTTI v.h. Wantij


Youth class:

Exc.1, JUNIOR CROATIAN CLUB WINNER 2011 - LEON del Fiorsilva

Exc.2 - COLIN COHEN de Terra Mirabili

absent - Tahi-Reme MAX


Intermediate class:

Exc.1, CAC - Tahi-Reme LEGOLAS

Exc.2 - IANEZ del Due Intenti

absent - OKTAN Flashived

absent - VERTIGO of Blackmagic Land


Open class:

Exc.1, CAC - BULL di Casa Giardino

Exc.2 - MASS Best of Sea

Exc.3 - Black Adamant ATLAS


Working class:

Exc.1, CAC, CROATIAN CLUB WINNER - OBI WAN KENOBI de Grande Vinko


Exc.2 - Vaydee JUNGLE BEAT


Champion class:

Exc.1, CAC - DRAGON di Altobello



BROWN MALES


Baby class:

Vp.1 - CORTEZ Royal Power


Puppy class:

Vp.1 - ZANARDI ZACK di Perlanera

P.2 - GOLIATH Sawages


Youth class:

Exc.1, JUNIOR CROATIAN CLUB WINNER 2011 - UNO Best of Island


absent - HECTOR of Konilight


Intermediate class:

Exc.1, CAC - Ruzuna PRECIOUS PALLAS

SG.2 - SARR Best of Island


Open class:

Exc.1, CAC - SOLO GOMEZ del Fiorsilva

SG.2 - Izrafel FORTO FELIX


Champion class:

Exc.1, CAC, CROATIAN CLUB WINNER 2011 - RAMON Betelges




BLACK FEMALES


Baby class:

Vp.1 - Kiranhof BEAUTY QUEEN

Vp.2 - Black Adamant TIGRIS

Vp.3 - CALISTA Royal Power

Vp.4 - Black Adamant POSCA


Puppy class:

P. - CHERRY Georgie Skilos


Youth class:

Exc.1, JUNIOR CROATIAN CLUB WINNER 2011 - AMORELLA di Perlanera

Exc.2 - LADY REVE del Fiorsilva

Exc.3 - SAFIRA from Lipar Land

Exc.4 - DAISY Cobra

SG. - ULANA Best of Island

SG. - MINERVA MAYA di Altobello

absent - DOLORES di Casa Margot


Intermediate class:

Exc.1 - BELLA Royal Power

Exc.2 - Josneyp SOYALA

absent - TIFANI di Modello


Open class:

Exc.1, CAC, CROATIAN CLUB WINNER - DIVA D'ORO di Perlanera


Exc.2, res.CAC - VEGA of Blackmagic Land

Exc.3 - BONITA Georgie Skilos

Exc.4 - TARA Best of Island

Exc. - PUPPA POMPA Black Novak


Working class:

Exc.1 - NEVENA from Lipar Land


Champion class:

Exc.1, CAC - CAMILLA di Perlanera

Exc.2, res.CAC - BRIE HERATA Cobra

Exc.3 - TEQUILA of Blackmagic Land



BROWN FEMALES


Baby class:

Vp.1 - Black Adamant TEXAS

Vp.2 - Vaydee MADEIRA


Puppy class:

Vp.1 - Anlit Rilayns TIRINIT

Vp.2 - WALLIS HERA v. Noblesshof


Open class:

Exc.1, CAC, CROATIAN CLUB WINNER - ZORA Betelges


Working class:

Exc.1, CAC - RIA Best of Island