25.09.2011 - Special Dobermann Show - Vinnitsa - Ukraine

judge: Massimo INZOLI (IT)

entries: 32

results by: DE GRANDE VINKO kennel


BLACK MALES


Baby class:

Vp.1, BEST BABY - Livonija Baron ODY SAINT AMAND (Ikarus di Altobello - Livonija Baronessa Infinity Fly)


Puppy class:

Vp.1, BEST PUPPY - Sangre Caliente ESCOBAR (Oro y Plata de Grande Vinko - Olimpiya iz Doma Domeni)

Vp.2 - Sangre Caliente ENRIQUE (Oro y Plata de Grande Vinko - Olimpiya iz Doma Domeni)


Youth class:

Exc.1, JCAC, BEST JUNIOR MALE - YAROSLAV MUDRYJ de Grande Vinko (Oro y Plata de Grande Vinko - Odisseya de Grande Vinko)


Exc.2 - Korry-Korado HAMLET QUEENTO (Ellegant Line Ferrum - Korry-Korado Bravo Britanika)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - Ak-Yar EIFFEL (Teraline Midgard - Ak-Yar Raymonda)


Open class:

Exc.1, CAC - LA MANSH Iz Zoosfery (Pride of Russia Kaspij - Kabbalah iz Zoosfery)


Winner class:

Exc.1, CAC - WOLFGANG WINNER de Grande Vinko (Questo Betelges - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)


Working class:

Vg.1 - HEARTBREAKER de Grande Vinko (Teraline Midgard - Playgirl de Grande Vinko)


Champion class:

Exc.1, CAC, BEST MALE, BOB - Elegant Line NIL (Fedor del Nasi - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)



BROWN MALES


Winner class:

Exc.1, CAC - Pride of Russia RED DEVIL (Teraline Midgard - Sergius-Aleksandrija Magia Mannon)


Working class:

Exc.1, CAC - Elegant Line LEONARDO (Carlos z Padoku - Elegant Line Alabama Djenifer)


Champion class:

Exc.1, CAC, BEST BROWN MALE - AMBER ADMIRABLE s Mysa Hersones (Ron del Fiorsilva - Chereshnya Sladkaya Moya s Mysa Hersones)



BLACK FEMALES


Baby class:

Vp.1, BEST BABY FEMALE - BATHEBA de Grande Vinko (Zedor del Nasi - Ukrainka de Grande Vinko)


Youth class:

Exc.1, JCAC, BEST JUNIOR - MAZERATI Grand Azaro (Fan-Fan de Grande Vinko - Kalina Krasnaya Grand Azaro)


Exc.2 - ALISON ALAMA de Grande Vinko (Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wispera)

Exc.3 - Elegant Line SORBONA (Zordan Zewi del Citone - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)

Exc.4 - Elegant Line SAMBA (Zordan Zewi del Citone - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)


Intermediate class:

Exc.1, CAC, BEST BLACK FEMALE - WIN-WIN de Grande Vinko (Questo Betelges - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)

Exc.2, res.CAC - ORSA GABRIELA Golden Pack (Sheridan de Grande Vinko - Zhuli Golden Pack)


Open class:

Exc.1, CAC - Elegant Line MISS MONIKA (Boris iz Doma Domeni - Nemesida iz Velikogo Knyazhestva)


Winner class:

Exc.1, CAC - GENEVRA Queen The Best (Zolotaya Liga Dominator - Zemfira's Dynasty Zambezi)


Champion class:

Exc.1, CAC - DINASTY DIAMOND v.d. Ost Comitatus (Zolotaya Dinastiya Maksimillian - Yadviga Ritsa Comitatus)



BROWN FEMALES


Baby class:

Vp.1 - NAVARA From Splendid Fameli (Vitorio s Mysa Hersones - Yuzhnaya Tsaritsa s Mysa Hersones)

Vp.2 - CHARUYUSCHYA AFINA Golden Pack (Pride of Russia Red Devil -

P.3 - BRINA BAGILU de Grande Vinko (Zedor del Nasi - Ukrainka de Grande Vinko)


Youth class:

Exc.1, JCAC - Korry-Korado HOLLYDAY HEART (Elegant Line Ferrum - Korry-Korado Bravo Britanika)


Intermediate class:

Exc.1, CAC - Sant Kreal JANTARNAYA SKAZKA (Fedor del Nasi - Sant Kreal Princessa Presto)


Open class:

Vg.1 - VARVARA iz Gratsiano (Boris iz Doma Domeni - Chelsea iz Gratsiano)


Winner class:

Exc.1, CAC - Alphapride ADRIATICA (Fedor del Nasi - Barhat Bayadera v. Anberi)


Working class:

Exc.1, CAC - NEVADA SavSan (Livonija Baron Hitch Cock - Decora Destiny Piligrimas)


Champion class:

Exc.1, CAC, BEST FEMALE - ROYAL ROSE de Grande Vinko (Tahi-Reme Gerett - Oranzh de Grande Vinko)