TDC

02.10.2011 - Landessiegerschau Würtemberg in Nagold - Germany

judge: Dr Pierluigi PEZZANO (I)

entries: 49

results by: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Show was sponsored by company Belcando & Grau


A'CONDOR v. Residenzschloss & CRAZY CARLOTTA v. Residenzschloss


BLACK MALES


Baby class:

Vg offspring - AMAROK v. Allegro (Pako Daker - Fiona Fiora)

Vg offspring - APOLLO v. Eichtal (Yankee v. Klingbach - Ilex v.d. Rheinaue)


Puppy class:

G offspring - CHAMPION v.d. Leibgarde (Bosz v. Burghof - Dakota v. Lowen Dom)


Youth class:


Vg.1, Jugendlandessieger Württemberg - CARLOS v. Kunstadt (Hilo v. Nemesis - Anjuli v. Kunstadt)


Vg.2 - Pride of Russia YAROSLAV (Teraline Midgard - Pride of Russia Barracuda Boomaye)

Vg.3 - ASKO v.d. Dobiaue (Hilo v. Nemesis - Avrora Arriva Aldman)


Vg.4 - AGATHAN FERO v. Fenris (Hilo v. Nemesis - Jacira v. Nemesis)

G. - AKKI v. Hexenzauber (Hektor v. Ferrenberg - Wilma v. Eschenbruch)

disq. - ECCO v. Londorf (F'Hiram-Abif Royal Bell - Ivette Les Deux Peupliers)


Intermediate class:

Exc.1, CAC, Landessieger Württemberg, BOB - ORSON v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)


Exc.2 - WARANO v. Weser-Ems (Ustinov v. Residenzschloss - Smart Wood Hills Jasmin)


Open class:

Exc.1 - LORS v.d. Rheinaue (Caliandro v. Nemesis - Sara v. Klingbach)


Working class:

Exc.1, res.CAC - HERKULES v.d. Rheinaue (Urbano del Diamante Nero - Fenja v.d. Rheinaue)

Exc.2 - BRISCO v. Leth (Balou v. Ferrenberg - Moshimoskita v. Trokadero)


Champion class:

Exc.1 - JAMAL v. Landor (Nitro del Rio Bianco - Florenza v. Landor)



BROWN MALES


Puppy class:

Vg offspring - GAETANO COSTA v. Nobel Line (Zordan Zewi del Citone - Ansochristo Caprice)


Youth class:

Vg.1, Jugendlandessieger Württemberg - NAPOLEON v. Alten Adel (Achilles v.d. Bruggenern - Scarlett of Mon-Ja-Mes)


Intermediate class:

Exc.1 - ASGARD v. Fenris (Hilo v. Nemesis - Jacira v. Nemesis)

Exc.2 - MIMMO v. Ferrenberg (Bosz v. Burghof - Escara v. Alten Adel)


Working class:

Exc.1, res.CAC - Pride of Russia KASPIJ (Fedor del Nasi - Euro Dinamika iz Zoosfery)


Champion class:

Exc.1, CAC, Landessieger Württemberg - A'CONDOR v. Residenzschloss (Fedor del Nasi - Chaterinie Halit Pasa)



BLACK FEMALES


Baby class:

Vg offspring - CILLI v. Niebelungenring (Hilo v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)

Vg offspring - ALLEGRA v. Allegro (Pako Daker - Fiona Fiora)


Puppy class:

Vg. offspring 1 - BANJA v. Niebelungenring (Hilo v. Nemesis - Inouk v. d. Rheinaue)

Vg. offspring 2 - BAJA v. Fenris (Pathos delle Querce Nere - Naemi v. Klingbach)

Vg. offspring 3 - ALPINA LEWAN v. d. Drachenhohle (Chester v.d. Topferstadt - Baisha v.d. Rotbuche)


Youth class:

Vg.1, Jugendlandessieger Württemberg - OPHELIA v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)


G. - AVERY v. Hexenzauber (Hektor v. Ferrenberg - Wilma v. Eschenbruch)


Intermediate class:

Exc.1 - NOVALIS v. Nemesis (Hilo v. Nemesis - Borana v. Nemesis)

Exc.2 - FAYETTE v. Burgenland (Chester v.d. Topferstadt - Amalia v. Burgenland)


Open class:

Exc.1, CAC, Landessieger Württemberg - CRAZY CARLOTTA v. Residenzschloss (Urbano del Diamante Nero - Paloma v. Residenzschloss)

Exc.2, res.CAC - ROMY v. Klingbach (Falco v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)

Exc.3 - BONITA v. Hastenbach (Chester v.d. Topferstadt - Gina v.d. Titanshohle)

Exc.4 - DEA del Nasi (Sant Kreal Zeus - Pride of Russia Dasha)

Exc. - BELLONA v.d. Bruggenern (Latino Lorenco v. Cobra - Estelle v. Erdburger Moor)


Working class:

G. - AMY v.d. Leibgarde (Ortos v. Aurachgrund - Zarina v.d. Bollenruthen)


Honour class:

Exc.1 - Ansochristos CAPRICE (Strolls Falk - Ansochristos Alkaringua)


Champion class:

Exc.1 - BECKERS MYSTIQUE v. Nobel Line (Terror Lewan v. Jahrestal - Kriegerhoh Odessa)



BROWN MALES


Youth class:

Vg.1, JugendLandessieger Württemberg - AMIRA v. Fenris (Hilo v. Nemesis - Jacira v. Nemesis)


Vg.2 - MARA v. Alten Adel (Achilles v.d. Bruggenern - Scarlett v. Mon-Ja-Mes)


Intermediate class:

Exc.1, res.CAC - ODAME v. Nemesis (Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)


Working class:

Exc.1, CAC, Landessieger Württemberg - STELLA v. Klingbach (Hilo v. Nemesis - Ischta v. Klingbach)

Exc.2 - ZARINA v.d. Bollenruthen (Quincy v. d. Bollenruthen - Sally v. d. Bollenruthen)


Veteran class:

Exc.1, VETERAN SIEGER - CLEO v. Moeser Schloss (Baron v.Lechfeld - Ilka v. Tagona)